1 nap Krakkóban városnézéssel

Lengyelország Krakkó

Ott-tartózkodás ideje: 2007. szept. 24.  - 2007. szept. 25. (1 nap)

0 hozzászólás I 6 187 látogató olvasta. Rögzítve: 2009. máj. 13. küldd el ismerősödnek
avatar Szneki Beszámolója
Krakkóba egy éjszakán át tartó vonatozással jutottam el Szczecinből,tévedés ne essék,nem hálókocsiban utaztam,tehát alvásóráim száma egyenlő volt a nullával.

Krakkó (lengyelül Kraków) Kis-Lengyelország székhelye.
Krakkó elismerten Lengyelország kulturális fővárosa. Európai szinten is kiemelkedő jelentőségű: az UNESCO a belvárost 1978-ban a világörökség részének ismerte el.
Mit ne mondjak,ez a város gyönyörű,és számomra a romantika városa is egyben.
Bár meg kell jegyeznem,hogy félálomban tekintettem meg az utazás miatt,de megérte.
Megérkezésemet követően Weronika barátnőméknél pakoltam le cuccaimat,ahol később az éjszakát is töltöttem.
Egy kis szusszanás és reggeli után kiutaztunk a Wielickai sóbányához amiről azt érdemes tudni hogy:A wieliczkai sóbányák (kiejtése kb: vjelicska) Lengyelország legrégebbi sóbányái, a Bochnia sóbányával együtt a krakkói sóvidék része.
A Wieliczkai bányában 9 szintet különböztetnek meg, melyekből az első - a Bono szint - 64 méter mélyen van, míg az utolsó 327 méter mélyen fekszik. A tárnák összes hossza az összekötő folyosókkal, tavakkal, termekkel, aknákkal együtt meghaladja a 300 kilométert, össztérfogatuk pedig mintegy 7,5 millió m³.Szóval nem semmi,nos ezt bebarangoltuk német idegenvezetővel,fáradságomnak köszönhetően sokat nem értettem belőle...Annyira emlékszem csak,hogy mentünk...mentünk...és egyre lentebb mentünk...
A sóbánya látogatása után következett a belváros,és a főbb nevezetességek megtekintése.
A legjobban a főtér tetszett,főleg esti fényeiben!
Késő este a zsidó negyedben söröztünk,megdöbbentő volt,mintha a háború előtti korban lettem volna,azok az utcák,azok a kirakatok...elképesztő!
Kb. éjfélkor kerültem ágyba,nem kellett könyörögni,hogy elaludjak,reggel indult a vonatom Varsóba.
Krakkó több napot érdemel,és természetesen kipihentebben!!!