Múzeumok Majálisa, Szkíta aranykincsek

Magyarország Budapest

Ott-tartózkodás ideje: 2009. máj. 16.  - 2009. máj. 16. (1 nap)

0 hozzászólás I 2 674 látogató olvasta. Rögzítve: 2009. máj. 18. küldd el ismerősödnek
avatar futestechnika Beszámolója
Minden évben kilátogatunk a Múzeumok Majálisára a Nemzeti Múzeum kertjébe. Rendszerint így május közepe táján kerül megtartásra a kétnapos rendezvény. Az idei programhoz kapcsolódóan megnéztük a Szkíta aranykincsek kiállítást is,meg kell, hogy mondjam, én már nagyon rég láttam ilyen jól megrendezett, színvonalas tárlatot. Rengeteg információt nyújtanak a rendezők, és tegyük hozzá, bizony szükség is van rá, hiszen igen kevés ismerettel rendelkezik az átlagember erről a népcsoportról. Különösen
tetszett, hogy a kiállítás végén egy Spektrumon már előzőleg bemutatott filmet lehetett végignézni az oroszországi ásatások menetéről.Ajánlom mindenki figyelmébe a www.szkitak.hu oldalt, a kiállítás május 31.-ig van nyitva.
Maga a Majális szerintem egy kiváló program főleg a kisgyermekeknek, hiszen a teljes kert egy óriási múzeummá változik, az ország minden tájáról megjelennek a különböző
kisebb és nagyobb, ismert és eddig ismeretlen múzeumok, kiállítók, és mindenhol szerettel várják a gyerekeket kézműves fogalalkozásra, vagy totó kitöltésre. A kiállított tárgyak jó részét most meg lehet fogani, ki lehet próbálni. Mi délelőtt 11-re értünk ki, és este 7-re értünk haza. Röviden elmesélem miket készített, és próbált ki az elsős lányom:
- Bélyegmúzeum: virág bélyegből
-Budapesti Történeti Műzeum: Szoknyabáb és Csákó
- Monostori Erőd- Kenyérmúzeum/ Pékek rendje: tésztanyújtás, formákra szaggatása, díszítése különféle magokkal, az elkészült műveit meg is sütötték:)
-Természettudományi Múzeum: Denevér készítése
-Pedagógiai Múzeum: Lúdtollal, és mártogatós tollal írtunk, régi padban ültünk:)
-Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum: Kekszet díszített
- Öntödei Múzeum: Homoköntvény-formát gyártott ( ez nagyon tetszett!!!)
-Bakonyi Természettudományi Múzeum: Papír madár készítés
Megnéztük még az Orvostörténeti múzeumot, ahol az volt a feladat, hogy tapintás alapján kellett kitalálni , milyen szervet tartunk a kezünkben.
Újraélesztett a Mentőszolgálatnál és még sorolhatnám az egésznapos kalandot.
A gyerekeket, ha az előzőek nem lettek volna elegek bábelőadások szórakoztatták, a felnőttek pedig rövid koncerteket hallgathattak.
Még egyszer mindenkinek ajánlom, hogy egyszer látogasson el erra az ingyenes progra, ha értelmes szórakozásra, és ezzel egyidőben szabadtéri programra vágyik.
A honlapja: www.majalis.hu

étterem Vegetáriánus ebéd egy steakhouse-ban
A KNRDY az Október 6. utcában az óriás steakek hazája ? most azonban a húsmentes vagy kímélő...
gasztronómia HelloHal - tiszai halbisztró Budapesten
 Amit a magyar konyha képes előállítani csirkéből vagy sertésből, az halból is elkészíthető.  ...