Nekünk nagy csalódás volt

Magyarország Debrecen Cívis Grand Hotel Aranybika ***

Ott-tartózkodás ideje: 2009. márc. 28.  - 2009. márc. 31. (3 nap)

7 hozzászólás I 6 622 látogató olvasta. Rögzítve: 2009. máj. 22. küldd el ismerősödnek
avatar iadanyne Beszámolója
iadanyne értékelése:

1.3

2.7

Nehezen kezdem el ezt az értékelést, de végülis a mi tapasztalatainkat mesélem el, a jót is, meg a rosszat is.
Nagyon szép történeteket olvastunk az Arany Bika szállóról, a sok híres emberről, aki oda járt, s szerette ezt a hotelt. Hát lehet, hogy régen lehetett szeretni, de most valami más van. Talán a régi, szép épülethez kár volt azt a munkásszállás kinézetű toldást tenni, így nagyobb lett a hotel, de a minősége nagyon rontott az Arany Bika nívóján. A hosszú folyosókon semmi dísz a falakon, a koszos ablakokat függönyökkel eltakarják, a szobák gyufás skatulyák. A mi szobánkba bemenve csak ágyat láttunk, 20 centiméteres hely volt a közlekedésre. A szekrényajtó kicsúszva a sínből, minden elhúzáskor fedezékbe vonultunk, nehogy a lábunkra essen. A szobában se, s a fürdőben sem volt egyetlen egy pohár, igaz kérésre kaptunk 2 különböző formájú borospoharat. Viszont kéztörlő sem volt, azt is kértünk a fürdőszobába, de abból csak egyet kaptunk kettőnkre. /Takarékoskodunk az energiával, jó/. De az már egy kicsit meglepő volt, hogy az ott tartózkodásunk 4 napja alatt egyszer sem takarítottak ki! Ilyet még eddigi utazásaink alatt sehol nem tapasztaltunk!!! Még az "elmaradott" afrikai kis városkákban sem. Igaz nem is tűnt el semmi, hozzá se nyúltak semmihez. Igyekeztünk nem koszolni, nem szemetelni, de bizony a 4. nap végére tele lett a kis szemetes a fürdőszobában, s a rongyos szőnyegek mellett gyűltek a porcicák is. Ezeket a képeket nem tettem fel ide, de meg tudom mutatni annak akit érdekel. A TV távirányítója napokig nem működött, többszöri kérésre átcelluxozva megkaptuk, s így már üzemelt. Hűtőszekrény is volt a szobában, de ha bekapcsoltuk, zakatolt, mint egy traktor. Inkább kihúztuk, hogy aludni tudjunk. Félpanziós ellátásban voltunk, reggelizni a szép régi étterembe mehettünk, finom debreceni kolbász, friss kifli, nem tudom milyen cikória? kávé, a vacsi pedig a presszóként üzemelő helységben volt. Voltak finom húslevesek, hallevesek, a gulyás viszont hamis volt, mert egy szem hús sem volt benne. Ettünk hortobágyi palacsintát is, ami ehető volt, s még ízletes is, de a túrós csusza az rendesen elázott. Ami a legkellemetlenebb volt az az, hogy a mellettünk levő asztaloknál dohányoztak. Ezért igyekeztünk minél előbb otthagyni ezt a kis félhomályos helységet, minden füstjével együtt. Reggelente elmentünk úszni is, wellnesselni is. Nagyon jól esett volna, ha itt is észre nem vettük volna azt, hogy a medence korlátja fekete és ragadt a kosztól. Hát elgondolkoztató ez a tény, mikor takaríthatták le utoljára? Aztán klassz társasjátékban is részt vettünk ám, jókat szórakoztunk, mikor beszálltunk a liftbe. Gyorsan és nagyot kell ugrani, különben rád csukódik, zsupsz. Azért, mikor a válladra csapódott, akkor meglepődtél, nem ugrottál elég gyorsan. A 4. napra már olyan jól megedzettük magunkat, hogy csak a bőröndünkre csukódott rá a lift. Mindezeket szóvá is tettük a recepción, elnézést kértek, s már el is fordultak tőlünk. Hát ennyi minden történt velünk a patinás Arany Bika Hotelben. Őszintén szólva nagy csalódás volt nekünk ez az itt töltött 4 nap. Nem erre számítottunk. S nem is vágyunk vissza, nem valószínű, hogy még egyszer elmegyünk ebbe a hotelbe. Igaz akciós ajánlat volt, s üdülési csekkel fizettünk, de azt hiszem egy valaha nívós hotelnek nem szabad lett volna ennyire alacsony színvonalat mutatnia. Talán az egyetlen ami szép volt, az a kilátás az ablakunkból a mozgalmas Kossuth térre, s a Nagytemplomra.
Debrecen város tetszett nekünk, szép utcái, terei vannak, tisztaság volt arra fele amerre jártunk. Gyönyörűek a Munkácsy képek a Déry Múzeumban, az 1-es villamossal körbeutaztuk Nagyerdőt, sétáltunk a kis utcákon, felmentünk a Nagytemplom harangtornyába, stb. szóval ismerkedtünk Debrecennel. Igyekeztünk minél kevesebbet lenni az Arany Bika Hotelben.
Feltöltve: 2009. máj. 22.
iadanyne kapcsolódó élménybeszámolói:
orgasmusforscher - 2010.05.19. 12:54

Én sem hallottam semmit jót a hotelrôl, tavaly tavasszal voltak ott ismerôsök, alig akartak nekik adni valamit reggelire. Az indok az volt, hogy "kevés a vendég a hotelben", ezért a reggelihez kevés kevés kaját raknak ki...Ma megjelent az index-en, hogy felszámolják az üzemeltetôt. Hurrá. Itt az ideje. Szerencsére a piac törvényei működnek....Kérdés: ebben a cikkben van egy két az Arany Bikáról: http://index.hu/gazdasag/magyar/2010/02/04/oroszoke_lehet_a_debreceni_arany_bika/Meg tudná valaki mondani, hogy mettôl meddig tart a hotel s pontosan melyik rész a Kossuth tér abból ami a képen látható? Kösz.

Szneki - 2009.06.27. 14:28

Én debreceni vagyok,ott nőttem fel.Sosem értettem mit esznek az Aranybikán, és most ezeket a sorokat olvasva...megdöbbentő...Egyik ismerősömék kb. két hónapja voltak ott,ők sem mennek oda többet,no comment!Patináns?volt egyszer valamikor...Mióta sétálóutca lett a Kossuth térből olyan szintű a zaj, hogy mindent lehet ott, csak pihenni nem.A szökőkút állandó csobogása wcre hívja az embert "pipilni".Ezt nem onnan tudom, mert megszálltam valaha is ott, hanem egyik barátom a mellette lévő házakban lakott, s volt szerencsém átélni...

zahor103 - 2009.05.27. 12:13

Én a munkám miatt gyakran éjszakázom Debrecenben, mindig a Nagyerdő közepén álló Villa Hotelben, és mindenkinek csak ajánlani tudom. Nagyon színvonalas és kellemes hely. Mondjuk reggeliben elég gyengék, de az étterme este zseniális.

volutx - 2009.05.26. 19:44

Nagyon sajnálom, hogy így éreztek, nekem nagyon kellemes élményben volt részem az Aranybikában. Mi 2006 szilveszterén voltunk ott mondjuk azt el kell ismernem, hogy a szobák nagyon retró stílusúak voltak, de azért a bútorok nem estek szét, december 30-án pedig egy órás várakozás után kaptuk meg a szilveszteri asztal számát ahol ültünk. De ettől eltekintve minden jó volt, a szobákat nálunk takarították, a gálavacsora pedig minden képzeletemet felülmúlt! Azonkívül 5 számjegyből bőven kijött a szilveszteri vacsorával és élőzenével együtt. Debrecen kifejezetten tetszett, bár ez nem a szálloda érdeme!

futestechnika - 2009.05.23. 22:15

Persze,csak nincs már normális felügyeleti rendszer. Sopronba én is:))) Amúgy mi ősszel megyünk Debrecenbe,Nagyerdőbe.

iadanyne - 2009.05.23. 21:46

Van mit tennünk, nem megyünk oda! Sopronba viszont simán mennék bármikor, a volt Pannónia Hotelbe. Ehhez képest első osztály, vagy öt csillag.

futestechnika - 2009.05.23. 21:32

Köszi Ica,Azóta beszélgettem egy ismerősömmel arról, hogy Ő, debreceniként milyennek látja a szállót. Hát,elég rondán fejezte ki megát, óva intett attól, hogy odamenjünk. Engem ami nagyon felháborít, hogy a Hajós Alfréd tevezte , patinás, anno "úri" szállót hogy lehet így leamortizálni. Amúgy a Civis lánc kezében lévő hotelek mind ilyenek, a Park is pl. Gyulán, amily jó kis szálló volt még 13-14 éve, olyan ócska, lepusztult lett. Úgy látszik a tulajdonos csak a pénzt szedné. Az a szomorú, hogy nem nagyon van mit tenni ellene.

Őszi darules Hortobágyon
  A daruvonulás az ősz legvonzóbb természeti eseménye a Hortobágyon. A több tízezer daru naponta...