Strandok Korfun

Görögország Korfu

Ott-tartózkodás ideje: 2006. jún. 16.  - 2006. jún. 24. (8 nap)

3 hozzászólás I 15 690 látogató olvasta. Rögzítve: 2009. jún. 06. küldd el ismerősödnek
avatar reserva Beszámolója

Cimkék: achilleion  agios_georgios  görögország  korfu  korfu_strand  lefkimi  moraitika  myrtiotissa  sissy_kastély  strandok_korfun

Ahogy ígértem, folytatom a korfui élménybeszámolómat.

Korfun két strand tetszett a legjobban, az első Agios Georgios strandja volt a sziget déli részén (van egy ugyanilyen nevű északon is). Csodálatos homokos tengerpart, nagyon lassan mélyül a víz. Amikor mi ott jártunk eléggé fújt a szél, de nagyon meleg volt. Homokdűnék veszik körül az egész strandot. Nem messze a strandtól megnéztük a Korission tavat, ami nyáron általában kiszárad. Mi még egy kis teknőssel is találkoztunk. :)
A második kedvenc strandunk Myrtiotissa volt, Korfu nyugati partján fekszik, Pelekas közelében. Egy kicsit hosszabb sétával jutottunk el erre a szép strandra, ami homokos, de hatalmas sziklák veszik körül. Nem kiépített, inkább házaspároknak és fiataloknak ajáudnám ajánlani (nudisták körében is kedvelt). Az autónkat egy közeli parkolóban hagytuk 2 euró parkolási díj fejében. A víz lassan mélyül itt is és kristálytiszta. Ezen a strandon nincs túl sok minden, ha jól emlékszem egy apró büfé volt, tehát érdemes szendvicseket és üdítőt hozni magunkkal.

Nem csak strandoltunk, hanem kirándultunk is Korfu szigetén. Mint minden turista, mi is meglátogattuk a Sissy kastélyt, másnéven Achilleiont. Szép a kastély, az igazat megvallva nekem annyira nem tetszett a kastély belseje, inkább a mediterrán kertjét kedveltem, amit gyönyörű szobrok díszítenek pl. Achilleusz szobra. A panoráma lélegzetelállító innen.

Lefkimi városát is megnéztük, megittunk egy finom frappét az egyik csatornaparti étteremben.

A Vlacherna kolostor nagyon apró, de a sziget, amin fekszik igazi kis paradicsom, ahol még egy sziesztázó görög kutyussal is találkoztunk. A szép muskátlik és a kolostor fala árnyékot adott a tikksztó hőségben a szunyókáló kutyusnak. A közeli kikötőben megnéztük, hogy hogyan dolgoznak a görög halászok.

Autóbérlés Korfun:
www.autoberlesonline.hu/gorogorszag/korfu/
A legjobb korfui strandok:
www.autoberlesonline.hu/gorogorszag/korfu/strandok/
M034 - 2016.12.25. 19:25

Sziasztok!Június közepén milyen idő van és milyen a vízhőmérséklet? ? Lehet egész nap strandolni?

M034 - 2016.12.25. 19:25

CM - 2009.06.10. 10:36

Ó, Mirtiotissza Beach mesés!!! Nekem Nissaki is nagyon bejött, igaz, ott gyorsan mélyül a víz, kb. két-három méter után már nem ér le a láb, viszont abban a távolságban a parttól máris tele van halakkal a víz, lehet nézelődni. :))