Egy csodálatos hét Tunéziában!

Tunézia Zarzis Djerba Zita Zarzis ****

Ott-tartózkodás ideje: 2009. jún. 17.  - 2009. jún. 24. (7 nap)

1 hozzászólás I 2 930 látogató olvasta. Rögzítve: 2009. jún. 25. küldd el ismerősödnek
avatar csontiz Beszámolója

Cimkék: csodálatos  nyaralás  Tunézia  Zarzis  Zita

csontiz értékelése:

4.8

Üdvözlök mindenkit!

2001-ben már jártam a feleségemmel Tunéziában, akkor nászúton voltunk, úgyhogy tudtuk mire számíthatunk. Sok gondolkodás és fórum olvasgatás után döntöttünk úgy hogy 2 éves kisfiunkkal Zarzisba, Zita Beach Resoltba utazunk nyaralni. A döntésünket nem bántuk meg, sőt újra ide mennénk nyaralni.
Korán reggel érkeztünk meg a szállodába, de már azonnal leültettek bennünket az étterem teraszára és máris fogyaszthatunk mindent ami ott a reggelinél található volt. Kb. fél óra múlva már át is vehettük a szobánkat, ami nagyon szép, tágas és tiszta volt. Földszinti szobát kaptunk és egy gyönyörű pálmakertre nyílt a teraszajtónk. Nagyszerű volt a teraszon kint űlni a nap bármely szakában.
Féltettük egy kicsit a gyermekünket, nehogy hasmenése legyen, vagy bármi baja essék, de az első 1 órában már tapasztaltuk, hogy rengeteg a kisgyerekes család, több gyermekkel, akik között akadt olyan aki még 1 éves sem volt. Gondoltam, ha ennyi kisgyermekes család nyaral itt ott probléma nem lehet, és ez így is volt. Nem volt semmi ami a nyaralásunkat elrontotta volna e téren.
Az ellátás szinvonala nagyon jó volt, a medencék és az egész szálló területén hihetetlen mennyiségű pálmafa volt és gyönyörűen rendezett kertek. Az alkalmazottak száma is nagyon nagy volt, mindent takarítottak rendeztek stb. Nagyon kedvesek voltak mindig és segítőkészek, nem voltak borravaló éhesek, de nagyon megköszönték, ha adtál néha 1-1 dinárt, csak jót tudok mondani róluk.
Az étel finom volt és nagyon bő választékkal. Mindenki megtalálta a neki megfelelőt. A marha, csirke és a hal mind mind 2-3 féleképpen volt elkészítve 1-1 étkezésnél, ezen felül volt tunéziai specialitás és grill, plusz az egyéb mint a levesek, a tészták, a rakott ételek a saláták és a sütemények, egyszerűen minden.
A bárban az ital felhozatal is megfelelő volt. A csapolt sör nem "heineken" de finom, üdítők és koktélok mind-mind megfelelőek voltak illetve nekünk nagyon megfeleltek (gin tonikot csak ajánlani tudom). Literes és fél literes palackozott ásványvizet bármikor kaphattál a bárokban és annyit amennyit csak akartál. Mi estére mindig vittünk magunknak a szobába 1 üveggel.
Animációs programokon mi nem voltunk, de folyamatosan tartották őket.
A tengerpart szép volt, bár ha nagyon fújt a szél akkor nagyok voltak a hullámok, és sok tengeri füvet kimosott a víz, de a partot takarították és minden reggel szépen elegyengették.
Maga a város Zarzis nagyon felejthető. Mi bementünk, hogy vásároljuk, de a választék ugyan az volt, mint a hotel területén található 4 üzletben, vagy a hotellel szemben található üzletekben, és az ár is ugyan az volt. Ha valaki vásárolni akar akkor azért nem menje be Zarzisba, mert felesleges!!

Összegezni kellene az egészet akkor csak pozitívumokat tudok mondani mindenről, nagyon szép és csodálatos nyaralást töltöttünk el itt ebben a hotelben. Ha valaki gondolkodik rajta csak azt tudom mondani, hogy ne tegye hanem menyen és élvezze, mert nem fogja megbánni.

Negatívum, hogy csak 1 hétre jöttünk, nagyon jó lett volna még maradni.

Csontos Zoltán
nagyutazas - 2009.07.27. 22:38

Tökéletesen egyetértek! Tavaly szeptemberben én is itt nyaraltam, és a szálloda kifogástalan volt minden szempontból. Életem egyik legkellemesebb nyaralása volt (annak ellenére, hogy már sok helyen jártam a világban). Minden tekintetben kulturált szálloda: a személyzet, az étkezések, a takarítás, a vendégkör és főleg a környezet. (Ah, az a sok gyönyörű pálma és tisztaság a kerti utakon!) Bármikor, bármennyi időre nagyon szívesen visszamennék!