Kellemes, de romló

Magyarország Galyatető Hunguest Grandhotel Galya ****

Ott-tartózkodás ideje: 2009. aug. 02.  - 2009. aug. 06. (4 nap)

0 hozzászólás I 2 114 látogató olvasta. Rögzítve: 2009. aug. 06. küldd el ismerősödnek
avatar toria Beszámolója
toria értékelése:

4.1

3. alkalommal voltunk ebben a szállodában, korábban csak télen. Most a hegyi nyári időt választottuk.

A szállodai szobáról írták már, hogy a belső kertre nézőt érdemes választani, nem sokkal drágább, de nagyobb (így pl pótágyazható is), van nagy erkélye.
Az ágy nekem kényelmetlen volt (derekam akart leszakadni reggelente), pedig puha, nem kifeküdt darab volt. Világítás, felszerelés stb rendben.

Sok minden azonban sokkal jobb volt 1,5 éve, vagy akár most januárban is.

A reggeli választéka kb 4 dolog, de minden reggel ugyanaz volt. Finom ugyan, de unalmas.
Ebédet most nem próbáltunk: első ott-tartózkodásunkkor még volt a-la-carte, később már csak svédasztal, kb 2e Ft-ért, ami meglehetősen sok ahhoz képest, hogy pár falatot ettünk volna csak, elvégre félpanzió mellett nem szükséges szerintem teljes értékű ebéd. A szemben lévő éttermekben egy lángos vagy palacsinta max 500 Ft-ból bőven elég.
Idén már nem is néztük meg az ebédet.
vacsorára 3 leves mindig volt, főételnek 4-5 a választék. A népszerű ételeknél 10-20 perceket kell várni, hogy újratöltsék, ha már elfogyott.
Egyik nap szinte csak rántott ételek voltak, értsd minden zsírbő volt :-(
Gyümölcs mindig van, a salátás pult kellemes. De pl hiányoltam joghurtot.
Reggelihez van kv tej tea gyümölcslé, vacsorához azonban csak csapvíz jár, a többi mind fizetős (a csapvíz hihetetlen klóros, szerintem ihatatlan, ezzel együtt a reggeli hígított gyümölcslé is)

A medencékre nem lehet panasz - nem sok, nem nagy, de pont elég (délután 4-5 körül van csúcsforgalom).
Az ottani bárat és kandallót még 1x sem láttam üzemben.
Konditerem pont jó.

A kicsiknek való játszószobát sajnos a vendégek eléggé szétlopták és tönkretették, de így is vannak még szuper, használható játékok.

Remek szabadidős programokat szerveznek, de...
Kirándulni még voltunk télen, szervezetten, most már elhagyták ezt a lehetőséget, inkább a fizetősre hajtanak, úgymint íjászat, lövészet, kalandpark stb.
X-box szobában most csak 1 működött a 3ból.
Íjászaton 1 céltábla van csak. Lövészeten egyetlen használható puska volt, a másiknak mozog a célzója. Igaz, mindkét program így is nagy élmény volt.

A személyzet mindenhol udvarias, figyelmes, a pincérek megismernek (maguk már jártak itt, ugye?).

Kijeletkezéskor volt kellemetlen, bonyolult fizetésre készültünk (4 szoba üdülési csekk, törzspontok, készpénz), ez nagyjából 30 percig tartott, és senki más nem jött ki a többi vendéggel foglalkozni, akik addigra ott kígyóztak mögöttünk.

Időjárás: kékestetői 20-22 fokos előrejelzés helyett itt Galyán 24-28 fok volt, majd a felhő megérkezésével 20 fok körülre és 100% páratartalomra váltott (benne voltunk a felhőben).

Ha már felmerült másnál a kandalló, anno hozzánk nedves fát készítettek be. De feledhetetlen kilátásunk volt a szakadó hóesésre, a gyönyörű fehér fákra.

Ajánlom gyerekeseknek, anélkül pihenőknek, idősebbeknek. Most éppen 3 gyerekkel (3,9,13) és nagyszülőkkel voltunk, mindenki remekül érezte magát.

A más időjárásra érdemes felkészülni, igaz, van elég benti program minden időre.

tokaj Bor-kő túrák Észak-Magyarországon
A hűvösebb idővel se maradjatok otthon, ilyenkor is sok lehetőség vár benneteket a szabadban....
hotel Új hotel nyílt Hollókőn
A régió turizmusa szempontjából mindig jó hír, ha minőségi hotel nyitja meg kapuit. Külön öröm,...