Holland paradicsom és tulipán

Hollandia Lisse

Ott-tartózkodás ideje: 2007. jún. 30.  (1 nap)

0 hozzászólás I 3 773 látogató olvasta. Rögzítve: 2009. aug. 09. küldd el ismerősödnek
avatar joker1111 Beszámolója
Nagy reményekkel érkeztem ebbe az országba.
A kezdés nem volt könnyű hiszen nem beszéltem holland nyelven .Mivel úgy tudtam a holland nyelv a német egyik dialektikája azt hittem elboldogulok németül.
Tévedtem ,az angol nyelv volt a kapcsolat nyelve szinte mindenki még az utca seprő is beszél angolul de nem ritka hogy németül is beszél és esetleg franciául is!
Rettentő toleráns ország ,szinte mindenkit be és elfogad.Igaz nem tolerálja például a tulzott alkohol vagy narkó fogyasztást.Több mint két éve élek itt de részeg hollandot nem láttam!
Jólétben élnek ,igaz nagyon takarékosak.Még a királynő is kerékpárral jár dolgozni a hivatalba. Pedig helikopterrel is mehetne hiszen a KLM légitársaság a királyi család tulajdona!
Nincs korrupció legalább is ami Magyarországon "elfogadott " az errefelé bűncselekmény.Kellemes a klíma is nincs hideg tél nincs forró nyár és nincs annyi eső mint Angliában.
Kár hogy nincsenek hegyei ez az ami hiányzik csak ebből az országból.