Navagio-öböl felett jártam

Görögország Zakynthos Agios Sostis

Ott-tartózkodás ideje: 2006. aug. 02.  - 2006. aug. 09. (7 nap)

5 hozzászólás I 12 480 látogató olvasta. Rögzítve: 2007. jún. 06. küldd el ismerősödnek
avatar Krisz Beszámolója

Cimkék: kilátó  Navagio-öböl

Nagyon hamar, 1óra 40 perces út után szálltunk le Zakynthos város repterén. A magyar gép volt mindig az utolsó. Azért utolsó, mert a gépek nem szállhatnak fel-le este 10 után a teknősök miatt.
Mire a szállásunkhoz vittek bennünket éjfél is elmúlt.
Másnap reggel verőfényes napsütésre és nagyon melegre keltünk.
A szokásos megbeszélések az idegenvezetővel cimű program után mi béreltünk egy 125 ccm-es motort, amit nem szerettünk, de közlekedni legalább volt mivel, mert Agios Sostis egy isten háta mögötti kis település a tengerparton, kb 40 házből illetve apartmanházból áll!
Másnap meguntuk a motorunkat és béreltünk inkább quadot.
Ezzel már messzebb is elmerészkedtünk, megcsináltuk a magunk szigettúráját.
Útba ejtettük Agios Sostis szigetét, ahol láttunk teknősöket. Majd Zakynthos városa felé vettük az irányt. Ott megnéztük a Dionüszosz Szolomosz teret, a szabadságharc (görög-török)szobrát, egyébként egy nagyon hangulatos kikőtőváros.
Mivel volt térképünk, igy azt gondoltam, hogy könnyű lesz bármit megtalálni, de nem igy lett. Mint kiderült átvágtunk a szigeten végigfutó hegyen, volt ahol a quadot fel kellett tolni és elfogyott az út.
Mindenképp a cél: Navagio-öböl feletti kilátó!
Mivel mindenki abba az irányba tartott mentünk mi is utánuk, talán már nem tévedünk el!Exo Hora településen megnéztük az állitólag több száz éves olajfát.
Majd irány a kilátó.
Nagyon sok busz és terepjáró várta az utasait, akik az öböl felett lévő kilátónál álltak sorba!
Nem onnan van a legszebb kilátás!
A kilátótól el kell menni jobbra a gazba, persze óvatosan, mert nem kitaposott út és sok az éles szikla, de megéri! Én ilyen szépet még soha nem láttam.
A mai napig nem tudok betelni vele. Onnan fentről nem nagyon lehet érzékelni, hogy valójában milyen magasan vagyunk, csak amikor lent álltunk az öbölben a tenger felől érkezve, mert a kettő között nincs út le és fel.
Aki Zakynthoson jár, ne hagyja ki ezt a panorámát.
gabica - 2007.07.28. 12:46

sziasztok! Mi aug. 3-án megyünk agios sostisba. Mi a helyzet az erdőzüzekkel? köszi

kunszabolcs - 2007.07.17. 17:59

Szia4Köszönöm szépen a válaszokat, akkor ezek alapján készülünk az útra :-)korfurol írtam én is beszámolót és egy "pár" képet is feltöltöttem. A linkeke: Korfu - Sidari : http://www.ongo.hu/elmenybeszamolok/493Elly apartmanház: http://www.ongo.hu/elmenybeszamolok/492Korfu - Sidari, Paleokastritsa, stb.: http://www.ongo.hu/galeriak/1931 Mit is mondhatnék még. Nagyon de nagyon ott volt a tavalyi nyaralás, mármint Korfu. Egyszerűen csodálatos volt, nagyon tetszett. De éppen ezért nézek pizitívan a Zakynthos-i út elé, mert a két sziget elég sok mindenben hasonlít egymásra. Mindenképpen látogassatok el oda ha tehetitek, megéri. Inkább az északi rész az érdekesebb, a déli olyan nyaralós, pihenős, fetrengős :-) Köszönöm mégegyszer! Üdv!

Krisz - 2007.07.16. 23:00

Szia! Elfelejtettem mondani, hogy rengeteg szúnyog van a szigeten és velünk is csak a reptéren közölték.Feltöltöttem egy galériát Zakynthosi nyaralas cimmel, nézd meg hátha segit:)

Krisz - 2007.07.16. 17:51

Szia!Nagyon meleg volt, csak nyakig a vizben volt elviselhető! Folyamamtosan erdőtüzek voltak a szigeten. A vizben mezitláb fürödtünk, nem volt semmi a vizben, kivéve a teknősöket:)! Mivel béreltünk Quadot és nagy motort is, fogalmam sincs, hogy melyik mennyibe került, de nem volt vészes, mert 7 napra béreltük!Minden nap más strandon fürödtünk, Keri, Porto Zorro, Agios Sostis stb.Fakultativ: Szigettúra busszal, de a Kék_barlangoknál volt hajó és fürdeni is lehetett. Hajókiránduláson voltunk még a Navaggio-öbölben a tenger felől.Na meg a görög est, fergeteges volt, Exo Hora-ban, nem úgy mint idén a ciprusi, ami botrányos!Agios Sostisban fizettünk be teknős keresésre, mivel a mi szállásunk ott volt. Jó, mert ők garantálják, hogy fogsz látni tekit, mivel valaki közülük állandóan kint van a tengeren és rádióval kapcsolatban vannak egymással:)!Ha van még kérdésed, akkor irjál a privát cimemre: banyai.krisztina@freemail.huEngem viszont érdekelne Korfu:)Köszi!

kunszabolcs - 2007.07.16. 14:39

Szia!Mi kb. ugyanabban az időpontban leszünk majd a szigeten, mint egy évvel ezelőtt Ti. Ezért egy pár kérdésem lenne, ha nem gond :-)1. Mennyire volt meled? Mire készüljünk?2. A vízben sok a medúza vagy egyéb "harapós" lény, vagy egyáltalán nem találkoztatok ilyennel?3. Mennyibe került a quad bérlés?4. Milyen fakultatív programon vettetek részt?Előre is köszönöm!Üdv: Kun SzabolcsU.i.: ebben az évben merre mentek? Remélem Korfura, mert ha Zakynthos tetszett, akkor ott is megtaláljátok a számításotokat:-)