Ukrajna 11. nap harmadik, egyben utolsó napunk Kievben

Ukrajna Kiev

Ott-tartózkodás ideje: 2009. aug. 11.  (1 nap)

0 hozzászólás I 1 620 látogató olvasta. Rögzítve: 2009. szept. 18. küldd el ismerősödnek
avatar ruba Beszámolója

Cimkék: Dnepper  Kiev  körutazás  Ukrajna  vonat

(Ez egy többhetes utazás egyetlen napja, ahhoz, hogy az egész érthető legyen, kérlek olvasd el a "2 hetes ukrajnai körutazás" című bevezető részt)
10 óra körül keltem fel, kávéztam, majd megmosakodtam a WC-n. 11:34-re szokás szerint percre pontosan értünk Kievbe. Mivel nagyjából ebédidő volt, így az ukrán gyorsétterem, a Puzata Hata felé vettük az irányt. Mivel ez a hely a belvárosban volt, és pont ebédidő volt, így rengetegen voltak, de azért le tudtunk ülni. Most is ettem Borscs levest, főételnek pedig valami fasírtfélét választottam, ebből két szeletet ettem sült krumplival. Az egész került 800Ft-ba. Ezután a szokásos strandolás következett a Dnepperben. Mivel új útitársam még nem volt Kievben, így az egész nap programja az első kievi napommal egyezett nagyjából. Siklóval felmentünk a belvárosba, itt elmentünk, a Szent Szófia katedrálishoz, ahova azonban most bementünk, mert a templomkertbe a belépő csak 2 Grivnya volt, így úgy gondoltuk, annyit megér a dolog. Nagyon szép volt ez a templom, igaz csak kivülről néztük meg, mert ha bementünk volna az fejenként újabb 10 Grivnya lett volna, ami ugyan nem túl sok, de a napi 40 Grivnyás keretből azért elég sok. Nagy szerencsénk volt, mert amikor épp a kijárathoz közeledtünk odajött hozzánk egy angol turista, aki közölte, hogy van egy 2 főre szóló jegye a harangtoronyba (ami fejenként 5 Grivnya), de neki már nem kell, vegyük csak el. Így ingyen felmentünk a harangtoronyba. Nagyon megérte, mert szép volt a kilátás a városra. Innen egy kb 1,5 órás belvárosi séta volt hátra, ahol csupa olyan dolgot láttunk amiről itt már korábban írtam. 21:23-kor indult vonatunk Krivoy Rogba, előtte elbúcsúztam Kievtől, hiszen annyit jártam az előző másfél hétben arra, hogy szinte már úgy éreztem, mintha haza járnék:) . A vonaton új kocsik közlekedtek, így nagyon kényelmes utunk volt. 10 óra után nem sokkal le is feküdtünk aludni.