Hotel Henry IV, Place Dauphine

Franciaország Párizs Hotel Henry IV

Ott-tartózkodás ideje: 2009. szept. 02.  - 2009. szept. 07. (5 nap)

2 hozzászólás I 2 871 látogató olvasta. Rögzítve: 2009. szept. 14. küldd el ismerősödnek
avatar rothman Beszámolója

Cimkék: Dauphine  Henry  Hotel  Párizs  Place

Hotel Henry IV értékelése
rothman értékelése:

3.6

3.6

Párizs szívében, a Pont Neufnél, az Ile de la Citén helyezkedik el ez a szálloda. Az elhelyezkedése és a hangulata a legnagyobb előnye. Hangulatos, nagyon kicsi, ütött-kopott, inkább szálló. Lift nincs.
Sok szobához közös fürdő jár csak, amelyek közül 1, azaz 1 db működött, az első emeleten. Mi az 5. emeleten laktunk...
Reggeli az 8 négyzetméteres kis szobában, amely egyben a recepció is. 1 Mini bagett, vaj, lekvár, kávé.
Jó előre le kell foglalni, hónapokkal az utazás előtt.

+ párizsi viszonylatban olcsó, elhelyezkedés, hangulat, erkély az 5. emeleti szobákhoz :), kilátás a térre, kedves recepciós

-1 db zuhanyzó 5 emeletre, ütött-kopott, csak telefonon lehet foglalni, lift nincs

Ajánlom azoknak, akik spórolni akarnak, a zuhanyzós szoba - ami a képen van - már kényelmesebb, elfogatható.
rothman - 2009.11.05. 07:38

Már az összes szoba a térre néz, ennyi a változás. :) A WC az most is ugyanaz. Hangulata az nagyon jó. Örülök, hogy ide mentünk. Kis kényelmetlenségek, de tetszett mindenkinek.

AgiLaci - 2009.11.04. 16:06

31 éve voltunk férjemmel ebben a kis szállodában , pont ugyanígy nézett ki, s a leírás alapján a komfortja sem változott. Mi is az ötödiken laktunk, csak udvari (lichthof) szobában. Akkor a mi emeletünkön még működött a fürdő, és egy vicces kis erkélyes WC. Akkor 1978-ban 20 egynéhány évesen (3 évente mehettünk nyugatra!) 1 éves teljes keresetünket rááldozva, maga volt a menyország. Örülök, hogy -legalább Párizsban-vannak ilyen örök, változatlan dolgok.Nagynénénk, aki ezt a kis szállodát ajánlotta 2 hete halt meg,az emlékek teszik széppé az életet. Megpróbálok a lányoméknak (és az unokámnak) foglalni jövő tavaszra, így jutottam az oldalra.Ági mama