Egy korrekt utazó!!!

Magyarország Siófok Hotel Kentaur

Ott-tartózkodás ideje: 2009. aug. 25.  - 2009. szept. 04. (10 nap)

8 hozzászólás I 2 361 látogató olvasta. Rögzítve: 2009. szept. 15. küldd el ismerősödnek
avatar ekron Beszámolója

Cimkék: Kentaurhotel  kentaurHotelKentaurhotelkentaursiófokSiófokBalatonszéplakbalaton  SiófokHotel

Hotel Kentaur értékelése
ekron értékelése:

Tisztelt utazók!!!Siófok,Hotel Kentaur?Hát,nem tudom...Megrökönyödéssel és némi felháborodással olvastam Patcapone utazásbeszámolóját...Tisztelt utazni vágyók!Magammal kezdeném.Én egy 50-es éveiben járó magyar kisválallkozó vagyok egy Dunántúli megyeszékhelyről.Gondolom ez sokaknak,legalábbis az értelmesebbjének sokat elárul a jelenlegi magyar társadalomban betöltött poziciómról.Hogy világosan fogalmazzak,középszintű átlagos magyar állampolgár vagyok,nincsen 20 millliós autóm,nem járok évente egzotikus,drága helyekre,de ismétlem DE,sok helyen megfordultam már a világban!!!Sok mindent láttam és sok mindent tapasztaltam,legyen az jó vagy rossz utazás szempontjából.Sok helyen voltam már ahová soha többet...,viszont megfordultam már ott is ahová bármikor vissza és igen is VISSZA!!!!!-és itt térnék rá a siófoki Hotel Kentaurra.Tisztelt Patcapone mind ahogy a neved is sugallja,"enyhe" kisebbségi érzetben szenvedsz...Patcapone???-AlCapone???Te egy álomvilágban élsz,ahol te lehetsz a főnök,a saját főnököd..."20 milliós autó?,kinéznek a felszolgálók?,esik az eső?,le akarnak kenyerezni egy üveg pezsgővel???stb.stb.stb...Te KŐ kemény legény lehetsz,nem hiába imádtad annyira az ásványmúzeumot és a "tojás" kiállítást,hisz "tökös" csávó vagy!?:)Na jó hagyjuk,nem süllyedek a te szintedre mások becsmérlésében és lehúzásában.Egy dolog viszont tény.A párommal 10 napot töltöttem el 2009 agusztusban a Hotel Kentaurban,Siófokon.(Eléggé elme beteg lehetsz,ha 2006-os élményt 2009-ben töltessz fel.Gondolom mély nyomot hagyhatott és azóta se sikerült összegyűjtened egy új utazásra...Főnök,Al(pat)capone).Leírásod alapján én ugyan abban a szobában töltöttem a pihenésem.Mutattak másikat is,de én illetve mi ezt választottuk,ez az egy van belőle.Emberek egy kb.24-28 négyzetméteres tiszta,kultúrált szobát kaptam,amihez járt egy kb.15 négyzetméteres sarokkádas fürdőszoba egy kb.9 négyzetméteres terasszal.Aki már megfordult egy pár szállodában az tudja,hogy miről beszélek.Mindezt 20 ezer forint alatt kettő főre,siófokon főszezonban!!!Aki ismét csak tájékozott megint tudhatja,hogy miről írok!!!!A személyzet teljesen renben volt,tisztaság 10 pontos amit majd meg is erősítek pontozásom alkalmával.Tíz nap alatt majdnem mindig itt vacsoráztunk,minden rendben volt.A felszolgálók már a második naptól ismerték a nevünket és kölcsönös volt a tisztelet.Abszolut honorálták a figyelmességemet(lásd 10 % borravaló fizetéskor),azonnal hozzták az ajándék pálinkát.A lényeg,hogy ismertek és figyeltek ránk!!!!Siófok egy nagyon jó hely és csak az nem tudja elfoglalnmi magát aki nem akarja,vagy nem engedi a pénztárcája(aminek nem kell vastagnak lennie)!A szálloda nagyon jó volt,csodálatos nagy kertje van.Igaz egy medence elfért volna még,örültünk volna neki,de az ár-érték arányt figyelembe véve nem hiányzott.(Informálodtunk több medencével ill.élményfürdővel rendelkezö szállodánál is,de azok + egy csillagot és természetessen egy jóval vastagabb pénztárcát jelentett volna.Az igaz,hogy a konyhájuk csak este 9-ig működött,de ez csak informálódás kérdése.Egyébként nagyon jó éttermek vannak a közelben amik tovább nyitva tartanak.(ajánlom Piroska Csárda,autóval kb.2 perc,gyalog kinek milyen a lába...:) )Egy szó mint száz,minden teljesen rendben volt,elégedetten távoztunk és ha magyarországi nyaralás csak is Balaton,Siófok,Hotel Kentaur!!!!!(Még annyi figyelmet kérek,hogy a hotelra a szállásguru weblapján találtunk rá,ott foglaltunk.Kérek mindenkit a tisztán láthatóság kedvéért,hogy olvassa el az ottani értékeléseket is a szállodáról,jóval több van fent mint itt.Én is értékeltem,gondolom mindenki érzi,hogy hogyan,de vannak mások is,sokan...És az relatív,csak az értékelhet aki szállást is foglalt!!!-tehát valós.Ennyi.Üdv mindenkinek,neked is Nascarpone!:)
Apisz - 2009.09.19. 21:36

PatcaponeElbeszélünk egymás mellett, de ha neked jó így ám legyen. A kérdésre nem válaszoltál, biztos okod van rá. Megértem! Jót mosolygok rajtad.

Apisz - 2009.09.19. 12:15

Véleményem szerint az ilyen tipusú oldalak mint pl. az Ongo, többek között az utazás előtt állóknak az utazást tervezőknek nyújt oriási lehetőséget, segítséget. Képet kaphat a kiszemelt szállásról, kiegészítheti de meg is tervezheti a nyaralását az itt szerzett információkból. Egy több éves szállásértékelés ebben túl nagy segítséget nem nyújt, információtartalma egyenlő a nullával. (pontozásos rendszerben a legrosszabb és a legjobb úgyis kiesik)

Apisz - 2009.09.19. 12:07

Tehát akkor szerinted elképzelhetetlen, hogy egy szálláshely pozitív ill. negatív irányba elmozduljon az eltelt évek alatt?

Apisz - 2009.09.18. 12:45

Nézd Patcapone, élménybeszámoló és szálláshely minősítés között azért van egy kis különbség. Az előbbi változhat, az utóbbi valószínűleg évek múlva is ugyanaz marad.

Gaca - 2009.09.16. 23:16

Bocs az értékelésemet ne vegyétek figyelembe.

Apisz - 2009.09.16. 15:46

Való igaz, hogy egy kicsit erősre sikerült a beszámoló. Finomabban is le lehetett volna írni, de azt én sem tartom helyesnek, hogy valaki 3-4 évvel ezelőtti meglátásait írja le egy szállodával, szálláshellyel kapcsolatban. Ha akkor ezt nem tette, mert nem volt rá lehetősége akkor ezt most se tegye kiváltképp ne ennyi idő után. Legyen az pozitív ill. negatív kritika mindkettő fordulhatott azóta a visszájára is!

kalled - 2009.09.15. 22:56

Kedves ekron!Nem vitatom a leírtakat, hisz nem jártam ebben a hotelben. De miért kell egy szállást minősítő beszámolóban más felhasználót lejáratni? Ő úgy látta a dolgokat, te így. Nem ez az első eset, hogy egy helyről más-más véleménye van valakinek. A saját véleményedet pedig kulturáltabb módon is leírhattad volna. Az, hogy valaki 2009-ben írja le egy 2006-os élményét nem elmebetegségre vall, hanem valószínűleg idén talált rá erre az oldalra. (mint ahogy te ma) Mivel ez egy olyan közösségi oldal, ahol utazási élményeinket osztjuk meg, így még 10 évvel ezelőtti beszámolót is találhatsz. Ha csak ezért a hirtelen haragú beírásodért regisztráltál be, kár volt.

Magenta - 2009.09.15. 17:47

Hihi!Te is a szálló alkalmazottja vagy?