Majmok támadása a cédruserdőben

Marokkó Ifrane

Ott-tartózkodás ideje: 2005. márc. 15.  - 2005. márc. 15. (1 nap)

0 hozzászólás I 3 774 látogató olvasta. Rögzítve: 2009. okt. 01. küldd el ismerősödnek
avatar adanyist Beszámolója
Marrakeshben történt pihenés után kora reggel indultunk Fez városába. Utunk vegyes tájakon vezetett Beni Mellalon keresztül a festői, Ifrane Nemzeti Park cédrus erdejébe. Itt kezdődött az a történet, ami váratlan és szokatlan nekünk nézelődő kirándulóknak. Vezetőnk előzetesen még a buszban történő utazás során elmondta, hogy a cédruserdő ezer éves fáját fogjuk megnézni, ahol foto szünetet tartunk. Felhívta azonban a figyelmünket a turista barát majmokra. Mesélt történeteket, amit mi úgy hallgattunk, mint gyerekek az Andersen meséit. Lassan odaértünk az erdőbe és rendre mindent úgy találtunk, ahogyan azt előre elmondta. Az igen barátságos és szelíd majmok fürge szaladozásuk nagyon tetszett a csoport minden tagjának. Jó szórakozásnak tűnt a fára való szaladozásuk. Feleségemmel együtt én is élveztem a majmok látványos mutatványait, ami filmre is kívánkozott. Észrevétlen támadással az egyik majom feleségem kezéből kikapta a reklám szatyorba csomagolt útravalónkat és már fenn is volt vele az öreg cédruson. Közben én egyéb témák videózásával voltam elfoglalva. Arra lettem figyelmes, hogy feleségem mutogat a fára, ahol a majom a reklám szatyorból tépi ki a becsomagolt uzsonnánkat. A papírszalvétába csomagolt, egyik szendvicsünket kibontotta és kezdte falatozni, a zacskó pedig a másik szendviccsel a földre esett. A kicsomagolás pillanatát sikerült megörökítenem. Közben a földön tartózkodó társaik gyorsan megszerezték a zsákmányt, lecsaptak rá. Nem akarom tovább boncolgatni a történet tanulságát, de jobb lett volna komolyan venni az úton hallottakat. A majmok mutatványai tulajdonképpen élelmük megszerzésének része volt, ezért nem is haragudhattunk rájuk, megdolgoztak érte. Tanulságos élményünk volt a majmok etetéséről. Azt szeretném végezetül tanácsolni, hogy aki hasonló élményt szeretne megélni, az föltétlenül keresse meg az 1000 éves cédrust őrző majmokat. A többit már mindenki, saját maga is megtapasztalhatja. Utunkat kellemes hangulatban folytattuk a síparadicsomon keresztül. Még egyszer megálltunk a park kőoroszlánjánál, ahol a mondás szerint a szájába dugott kéz szerencsét hoz. Ezt tette feleségem is, s kívánta a szerencsés további utunkat.
Feltöltve: 2009. okt. 01.