Indiában járunk 2. - érkezés Darjeelingbe

India Darjeeling

Ott-tartózkodás ideje: 2009. okt. 22.  - 2009. nov. 19. (28 nap)

0 hozzászólás I 3 060 látogató olvasta. Rögzítve: 2009. nov. 23. küldd el ismerősödnek
avatar zebrina Beszámolója

Cimkék: Darjeeling  Himalája  India  Jalpaiguri  közlekedés  Tibet  vonat

(Ez a beszamolo indiai online blogom masolata, folyt.)

október 25. folyt.

A vonat, amire felszalltunk, szuper! Negyagyas fulkeben a felso ket agyat kaptuk. Egy (most figyu!) irorszagi no volt az egyik utitarsunk na honnan? Hat Limerickbol! A limericki egyetemen dolgozik es Tipperaryben lakik, mint kesobb kiderult. A nonek elegge szofosasa volt, raadasul az angoljat alig lehetett erteni. Amugy rokonszenves, vidam termeszet, egyedul utazott, ment egy faluba vinni a gyerekeknek mindenfele cuccot az iskolaba, ami ott nincs. Kerdeztem tole, honnan az otlet, mondta, hogy tavasszal egy trecking alkalmaval ismerte meg a helyi tanitot, aki meselt a korulmenyekrol es o most segiteni akar nekik.
A masik utitars egy indiai pasi volt, jokat beszelgettunk mi negyen, hol egyikunket, hol masikunkat nem lehetett erteni...
Delutan 2-kor szalltunk fel a vonatra, kb. este 9-ig szinte megallas nelkul hordtak a kajat, a vegen mar majdnem kipukkadtunk. Perszehogy elpilledt az utazokozonseg, ejszakai almunkat egy fegyveres or vigyazta szunyokalva, a mordalyara borulva. Reggel hatkor folytatodott a trakta.
New Jalpaiguribol egy dzsippel mentunk fel Darjeelingbe nevetseges 120 rupiaert fejenkent, igaz, nem csak minket szallitott es eleg kenyelmetlen is volt a 3 oras ut.
A siksagrol indultunk ezer fokban, a szokasos mindenki mindenkit eloz es mindenfele megy, amerre lat - stilusban, mikozben veszettul dudal. Nem is rossz a rendszer egyebkent, mert ezzel a dudalassal figyelmeztetik egymast, hogy vigyazat, jovok. Csak egy kicsit hangos.
Szoval nagyon elveztuk az utat, mert nagyon erdekes es nagyon szep tajakon mentunk keresztul. Mar lent is voltak teaultetvenyek, meg mindenfele erdekes noveny, falusi bodek, kesobb aztan szerpentinek (teriszonyosok nem biztos, hogy annyira elveztek volna), hatalmas bambuszok, gyonyoru kilatas es nepek mindenfele. Az ut ritka szar, nehol teljesen szetmosta az eso (gondolom).
Mire Darjeelingbe ertunk, mar borzaszto faradtak voltunk bepreselve ketten a vezeto melle es a levego is lehult vagy 20 fokkal. Itt most olyan idojaras van, mint otthon. (Bocsi, most neztem meg, itt hidegebb van, mint otthon.) Elkezdtunk szallast keresgelni, most mar ugyesebben, mint Delhiben, de itt a nepek nem is olyan eroszakosak, mint ott. Jonehany szobat megneztunk, vegul egy egesz szepet fogtunk ki. Egy nagyon jo arc kisert ide, de tenyleg, itt pedig egy tibeti fiu a recepcios, E rogton koszont neki tibetiul.
A szobankbol nincs panorama, de rogton a szoba mellett van egy terasz, haaat, a felhomalyban is lenyugozott, kivancsi vagyok, milyen lesz holnap reggel, ha addig szet nem fagyunk, mert nincs futes (mashol sincs). A szalloda nagyon kulturalt, foleg a tobbihez kepest, mert azert eleg lepra szobakat is mutattak egynemely helyeken. Azert itt is talalkoztunk 1-2 rovarral, remelem, ezzel a rovarallomany mind be is mutatkozott. Jo, otthon is van muslinca, ha kint felejtem a kajat a konyhaban. Ezek nagyobbak voltak...
Meg vacsiztunk is tibeti kajat (thukpa - zoldseges tesztaleves) es palacsintat banannal, ittunk forro citromos mezet vagy mezes citromot? Jol atmelegitett.
Itt Darjeelingben tobb napig szandekozunk maradni, hacsak a hideg el nem kerget. Kineztunk a szalloban egy szobat a mienk mellett, ha netan abbol kikoltozne a mostani lako, akkor megprobaljuk megszerezni, mert csak 3 oldalrol van panoramaja a Himalaja fele (amit egyebkent ma nem lehetett latni a paratol) a nagy uvegablakain keresztul.
Majd meg jelentkezem.