Erdély - Madarasi Hargita

Románia

Ott-tartózkodás ideje: 2009. ápr. 01.  (1 nap)

0 hozzászólás I 3 490 látogató olvasta. Rögzítve: 2010. jan. 18. küldd el ismerősödnek
avatar vikiper Beszámolója

Cimkék: erdély  hargita  ivo  madarasi_hargita  székelyföld

Tavaly tavasszal volt szerencsénk egy csoportos kirándulás keretében feljutni a Hargitára. Ivó településről indultunk, ahol két pótkocsis traktor várt minket (hólánccal :)). Húsvét előtt nem sokkal voltunk, így a hegy lábánál kellemes idő volt. Ahogy mentünk felfelé az erdőben, először csak a kabát cipzárját kellett felhúzni, aztán felkerült a sapka és a kapucni is. Az utolsó párszáz m-en pedig már plédekkel is be kellett takaróznunk.
A fenti menedékháznál kb. 40-50 cm hó várt minket. Sütött a nap, kezdett olvadni a felső réteg, így a csúcs felé elég nehezen haladtunk. Ha óvatlanul léptünk, combig süllyedtünk a hóban. A csúcs közelében már nem fás erdő a növényzet, hanem bokros-zúzmós aljnövényzet van, ami felett az olvadt hóba süllyedve elég nehéz volt kimászni :)
A Székelyek Szent Hegyéről csodás a kilátás a környező hegyvonulatokra, fenn pedig számtalan kopjafát és kőhalmot állítottak a látogatók.