Karácsony Londonban

Egyesült Királyság London Marriott Marble Arch

Ott-tartózkodás ideje: 2009. dec. 26.  - 2009. dec. 30. (4 nap)

2 hozzászólás I 6 718 látogató olvasta. Rögzítve: 2010. jan. 21. küldd el ismerősödnek
avatar Jodie Beszámolója

Cimkék: Ben  Big  Egyesült  Harrods  KirályságLondonAngliaOxfort  Marriot  streetRamsayTrafalgarBuckinghamPicadillyBig

Marriott Marble Arch értékelése
Jodie értékelése:

Ugy döntöttünk hogy az idei karácsonyi ajándékunk egy közös hosszu hétvége lesz Londonban.
Már jártam itt de már 20 évvel ezelött. Jo kis szállást sikerült foglalnunk itthonról és hozta is a szinvonalat.
Van kedvezmény kártyánk a Marriott szállodaláncoknál , igy mindig kapunk nagyon kedvezö szállásajánlatot a világ minden tájára.Mivel novemberben fejeztem be az angol tanfolyamomat , nagyon örültem ennek az utnak , mert gyakorolhattam / Áron büszke lett volna rám /
Mivel a reptéren ott a metro , nem vettünk igénybe taxit. Egy átszállással a Marble Arch-nál voltunk ,ami a Hyde Park sarkán van az Oxfort Streetnél. Másfél orás volt a metró ut, de nagyon kényelmes és meleg kocsik vannak.

Miután kicsomagoltunk irány az esti karácsonyi forgatag az Oxfort Streeten. Engen SOKKOLT az elsö séta.....ennyi embert este 9 körül egész éjfélig még sosem láttam az utcán . Kivéve ha egy Madonna koncertröl jöttünk ki / kb.ugyanaz volt a helyzet /.
Hozzájárult hogy dec.26-án kezdödött a karácsonyi vásár -50-70 % -os leárazással.
Óriási tömeg kint az utcán és bent az üzletekbe rengeteg csomaggal . Sushit vacsoráztunk a Selfridges aljában és onnan figyeltük a tömeget.
Másnap városnézés. Kb. 40 km-t sétáltunk , rengeteget fotoztunk / galéria / és ugy hiszem mindent megnéztünk ami a városnézös könyvekben benne van. A Buckingham Palace maradt ki , de azt egy következö látogatás alkalmával terveztük be, mivel az már nem fért bele a rövid vakácioba.
Igazi nagyváros! A zsufoltságával , turistáival , látnivaloival, metroval , a double decker busszal , a Bobbykkal , a forditott közlekedéssel amikor azt sem tudod honnan jönnek és merre indulhatsz és a hamisitatlan londoni idöjárással. Az elsö három nap hihetetlen , de napsütés volt , jo kis fagyos hideggel. Viszont várostnézni kiválo volt. Az utolso negyedik napon viszont igazi esös szeles idö egész nap. Na akkor vásároltunk és megnéztük a Selfridgest , a Harrod's és felfedeztük a designer utcát /Sloane Street /,ahol egymást érték a hires designerek üzletei.Amikor eltévedsz és nem tudod merre jársz akkor találod meg a legjobb helyeket.
Foglalásunk volt második este Gordon Ramsay éttermébe a Claridge's-be. Végre megkostolhattam a híres szarvas wellingtont és a rizottot.Ilyen fogadtatásban és vendéglátásban még sosem volt részünk , pedig szeretjük a jo ételeket és a finom pezsiket és borokat. Jean Grivot Vosne-Romanée 2001-es vörösbort választottunk a vacsorához és telitalálat volt.Nem csalodtunk a Ramsayban.
Másnap a finom vacsorát
lemozogtuk , mivel az egész délelöttöt Madame Tussaud-nál töltöttük és a négy nap alatt mindenhol gyalog voltunk.
Hazafelé a taxira szavaztunk / egyébként is ki akartuk próbálni a nagy fekete londoni taxit / mivel korán indult haza a gépünk és fél négy körül kellett volna kelnünk ha megint metrozni akartunk volna.

London az a város ahová sokszor ki kell menni és nem tudsz töle szabadulni . De nem is akarunk:-))
Menta - 2010.04.06. 13:34

Köszi, Jodie, mi pedig szívesen olvassuk és nézzük a fotókat!

Jodie - 2010.01.22. 10:22

Szeretünk utazni és miota felfedeztem az Ongot szivesen irom le az élményeinket és osztom meg a szebbnél szebb fotokat.