Gardaland

Olaszország Peschiera Del Garda

Ott-tartózkodás ideje: 2008. aug. 28.  - 2008. aug. 28. (1 nap)

0 hozzászólás I 8 377 látogató olvasta. Rögzítve: 2010. jún. 03. küldd el ismerősödnek
avatar Mikeve Beszámolója

Cimkék: adriaonline_játék  Gardaland  vidámparkhullámvasút

Végre! Elindultunk! Úton vagyunk! 34 éves fejjel hihetetlen izgalommal vártam, hogy egy teljes napot szórakozással töltsek egy európaszerte népszerű vidámparkban, Gardaland-ban. Mikor elhatároztuk, hogy Jesoló mellé szervezzük az éves nyaralásunkat, rögtön tudtam, hogy ezt nem lehet kihagyni! Jó korán elindultunk, bár autópályán haladtunk, de így is jó pár óra út állt előttünk. Könnyű megtalálni, ki van táblázva, hatalmas parkoló várja az érkezőket. A belépő nem olcsó (olyan 35 euro körül a felnőtt) de azzal bármire, bármennyiszer fel tudtál ülni, már ha volt türelmed végigállni a „karánban” a sort. Volt, hogy 1-másfél órát álltunk sorba! De kezdjük az elején. Azt sem tudtam merre szaladjak, annyi minden érdekesség volt, amit rögtön ki is akartam próbálni. A belépő mellé kapsz egy kis térképet, amin a park kicsinyített mása van, külön színekkel feltüntetve a játékok hova tartozását. Például lilával az adrenalin jellegűek, zölddel a kalandosak…. Rögtön a bejárattal szemben egy „karfiolház” kerül a szemünk elé, körülötte a kisebb gyerekek játékai találhatóak. Mi egy kalandossal kezdtük, csónakba ültünk, ami egy szafarira vitt minket „Afrikába”. Voltak ott vadak, afrikai életet bemutató jelenetek, még egy szőke Tarzan is felbukkant. Gondoltuk, a kis bevezető után jöhetnek az adrenalin növelő játékok. Sorra vettük a hullámvasutat (átfordulós ülős és átfordulós láblógatós, a képekből kiderül mire gondoltam), vízbe csobbanós csónakot, kettő is van belőle (a második jobban tetszett, a görög mitológiából vették a díszleteket, volt ott Zeusz meg minden.) Aztán ültünk egy szabadeséses ketyerén, ahol felhúztak marha magasra minket és csak úgy elengedtek. Na, ott azt hittem, hogy mindenem fent maradt! Aztán volt a 2008-as év újdonsága, a Mamut, ami egy hullámvasút volt, de nem átfordulós, hanem sima, hasonló a budapesti vidámparkban található fahullámvasúthoz, csak rövidebb. Volt kalózhajó, ami azt hittük, hogy csak dísz, egy élethű hajó, de nem csak az volt, hanem le kellett menni jó mélyre a belsejébe, ott egy vasútra kellett ülni és bement a sötétbe. Ott aztán egy kalózháború kellős közepébe kerültünk, volt ott ágyúszó meg minden. Ami a legjobban tetszett az a dimenziós mozik voltak. Talán azért is tetszett nagyon, mert még nem voltunk ilyenben soha. Az elsőbe mi voltunk egy fa, amit valahol Kanadában kitermeltek, leúsztatták a folyón, persze krokodiloktól kezdve mindenki minket akart bekapni, aztán a faüzembe kerültünk feldolgozás alá, utaztunk csillében, daraboltak fűrésszel, és ezt olyan élethűen, mintha tényleg ez történt volna. A székek mozogtak, föl-le-jobbra-balra dőltek és persze a hanghatás is kellően élethűnek bizonyult. A másikban egy kitalált kis lény voltál és egy fantáziavilágban kergettek, persze soha nem kaptak el. Jött a szék alól a levegő, fentről a permet, szóval klassz volt. Volt ott is békebeli körhinta lovakkal és hintókkal, csészikés forgóka, Ikarusz, meg egy nagy gömb, ami felment a magasba, ahonna biztos szép kilátás nyílt a Garda tóra, de arról mi lekéstünk. Simán este 11-ig elvoltunk és még így is kimaradt egy pár játék, mert már nem volt időnk rá. Jó volt megint egy kicsit önfeledtem szórakozni, természetesen a 3 gyerekünk is remekül érzete magát, azóta is nagyon sokszor emlegetik. Valamikor éjjel 2 felé értünk vissza a szállásunkra, de megérte!
Feltöltve: 2010. júl. 25.