Egy csodás hét Barcelonában

Spanyolország Barcelona Hostal Orleans**

Ott-tartózkodás ideje: 2007. máj. 31.  - 2007. jún. 07. (7 nap)

2 hozzászólás I 5 157 látogató olvasta. Rögzítve: 2007. jún. 11. küldd el ismerősödnek
avatar dohonyiz Beszámolója

Cimkék: Barcelona  Sitges

Hostal Orleans** értékelése
dohonyiz értékelése:

4.8

4.8

Már tavaly októberben is jártunk ebben a fantasztikus városban, ezért is szerettünk volna visszajönni, ez idén sikerült is.

Indulás délelőtt 10.40-kor Ferihegy 1-ről Sky Europe géppel, landolás 13:20-kor simán Barcelonában. A reptéri vonattal fél óra alatt eljutottunk az Estacio de Francaig, mely a másik végállomás.

Itt található a szállás pont szemben a pályaudvarral. A szállás egy régi, felújított bérház 2. és 3. emeletén lévő szobákban van, szép, tiszta, tágas szobák, fürdőszobával, TV-vel, klímával, hátrány csak a vékony fal, így simán hallani, mi történik a szomszédban :-)

Amerre jártunk a 7 nap alatt:

Park Güell, La Ramblas, múzeumok egész sora (kiemelném a tengerészeti múzeumot a Colonnál, az lenyűgöző), Barceloneta, Montjuic (külön élmény a teleferic függővasút), illetve eljutottunk egy kis üdülővároskába, SITGES-be is, azt is érdemes megnézi, igazi homokos tengerpart, olyan tiszta tengervízzel, hogy derékig érő vízben is látni a talajt. Ez a városka vonattal kb. 40 perc vonattal Villanova felé.

Mindenkinek ajánlom Barcelonát, az egyik legcsodásabb város, amit láttam életemben.
dohonyiz - 2009.07.19. 19:49

Kedves Jucus, sajnos nem tudok ott szállást, de Barcelonától sincs messze, kb. 20 perc vonattal.

jucus - 2009.05.21. 17:50

Egyetértek az utolsó mondattal. Mi a Regencia Colon szállodában szálltunk meg, ami kivülről elég ijesztő volt, de belül - bár a szobák nem túl nagyok - kifogástalan volt, a falak vastagsága is.:)Mi is visszamegyünk idén. Abban a kis városkában nem tudsz egy jó kis szállást? Mert akkor 2-3 napot ott is elidőznénk.