Tokashiki

Ott-tartózkodás ideje: 2010. márc. 14.  - 2010. márc. 18. (4 nap)

0 hozzászólás I 1 921 látogató olvasta. Rögzítve: 2010. ápr. 22. küldd el ismerősödnek
avatar dotail Beszámolója
Sosem gondoltam volna, hogy Japánban lakatlan szigetek is vannak. Tokashiki majdnem az volt március közepén.

A sziget csak 30 perc hajóútra van Nahatól (Okinawa fővárosa), és állítólag a búvárok paradicsoma. Márciusban azonban -a japánok szerint- hideg még a tenger, vagyis 20-21 fokos, tehát nem volt sehol senki. Sem az öbölben sem a 60 szobás szállóban.Így aztán elfértünk kettesben. Csak ránk főztek a konyhában, és ez a félpanzió nagyon hasznosnak bizonyult, mert a szigeten csak 3 bolt van, és a 4 étteremből is zárva volt néhány (mind).
Az állítólagos rossz idő ellenére is megégtünk a szűrt napfényben.

A hely csodálatos, trópusi. Persze ezt úgy kell érteni, hogy én még sosem jártam a trópusokon, ezért elbűvölt. ...és tényleg vannak színes halak, meg korallok és hasonló érdekességek a víz alatt...
Mi Tokashikuban laktunk, ez egy kicsi falu(?? 14 ház!!), a Tokashiku Village Resortban. Ezen kívül van még két falu, abból az egyik a kikötő körül. Ott semmi érdekes nincs. A másik Aharen, igazi turista paradicsom: több kicsi szálloda, 4 étterem és egy bár. Szóval (Rejtő Jenővel élve)igazi világváros. Szerintem a tokashikui öböl szebb.

Egyébként a szigeten mindkét faluban van kemping, ahol valószínűleg a szállodáknál olcsóbban lehet lakni. De aki nem akar éhen veszni, az vigyen Nahaból 100 kg élelmet. Minimum.

Ja, és tavasszal bálnát is lehet nézni, de kettőnkért úgy látszik a bálna sem jött elő.

Nyáron biztos többen vannak!