Reneszánsz Élménybirtok Bikalon

Magyarország Bikal

Ott-tartózkodás ideje: 2010. máj. 01.  - 2010. máj. 01. (1 nap)

2 hozzászólás I 3 824 látogató olvasta. Rögzítve: 2010. máj. 20. küldd el ismerősödnek
avatar vikiper Beszámolója

Cimkék: bikal  birtok  élménybirtok  reneszánsz

Az új élménybirtok megnyitása után nem sokkal volt szerencsém egy napot eltölteni ezen az egyedülálló helyen.
És nem túlzok az egyedülálló kifejezéssel: egy valódi reneszánsz világot hoztak itt létre, amellyel az ember szó szerint belecsöppen ennek a kornak a világába. A megalkotott falu és város, a rengeteg színész egész napos szórakozást nyújt az ide látogatóknak.
Megérkezéskor mi is éppen egy életképbe csöppentünk: megérkezett a faluba az Itáliát megjárt vándorcsapat :)
A nap során több hasonló életképet is megnézhettünk: voltak jelenetek a fogadóban, a városrészben is, valamint egy csodálatos madár-bemutató is volt aznap (a programok mások hétköznap és hétvégén, erről a jegyváltáskor tájékoztató füzetet is kaptunk).
A birtok életét tényleg testközelből ismerhetjük meg: a falu és a városka házaiban egy-egy mesterséget mutatnak be a mesterek, így van fazekas, kosárfonó, ékszerkészítő, mézeskalácsos, kovács, fafaragó, szűcs és még számtalan foglalkozás, mind külön házban. A bemutatót tartó mesterek nagyon kedvesek, így a gyerekek az őket érdeklő dolgokat ki is próbálhatják, valamint kész tárgyakat meg is lehet vásárolni.
Gondolom, nem kell mondanom, hogy az itt dolgozók mindegyike korhű ruhában van, és a korabeli beszédstílust, kifejezéseket használják, így tényleg a reneszánsz életben lehetünk. A házak is többnyire az akkor használatos alapanyagokból készültek, így valóban igyekeztek minden részletet korhűre megalkotni.
Az apródképzőben pedig igazi apróddá képzik a gyerekeket.

Mindent összegezve szerintem fantasztikus élmény gyermekeknek és felnőtteknek egyaránt! Gratulálok az alkotóknak.

És gyakorlati útmutató: összességében a többi élményfürdő vagy hasonló program áraihoz hasonlítva nekem nem tűnt drágának a belépő (hozzáteszem, nincs gyerekünk, tehát ebből a szempontból ez természetesen relatív), korlátlan időtartamra szól, és van kedvezményes délután belépő is. A birtokon kétféle étkezési lehetőség is van, a csárda és a fogadó, itt meleg ételekből lehet választani nem túl vészes áron. Emellett üzemel egy pékség is. Ismétlem, az árak viszonyítása relatív.

Remélem, minél többen ellátogattok majd ide, és sok képet és videót is látok majd az ongo-n a birtokon szerzett élményekről
vikiper - 2010.05.21. 08:32

Nemrég született az egyik szamárnak kis csikója, biztosan tetszene az unokáidnak is :) És volt kis bárány is :) Felnőttként nagyon tetszett nekünk, az unokáid pedig pláne élveznék szerintem. Remélem, nemsoká itt a jó idő, és rászánjátok magatokat az utazásra.

clarki - 2010.05.21. 01:32

Köszi!Feltétlenül elvisszük az unokáinkat, csak ne lenne oly messze tőlünk.

fűszer Fűszerek és illatok útján - kirándulás a Mecsek-Hegyháton
A lelkes utazó kalandvágyát nem hűti a hideg idő, a "zimankó" beálltával is megannyi csodát rejt...
állatkert Titkos és megújuló régiségek, különleges és csodálatos újdonságok - Pécs
Rafa-Gyovai Dániel Amikor az embert turisztikai szakmai kirándulásra hívják Pécsre, akkor...