Földi paradicsom - sehova máshova!

Indonézia Tanjung Benoa (Nusa Dua) Conrad Bali

Ott-tartózkodás ideje: 2006. szept. 11.  - 2006. szept. 22. (11 nap)

6 hozzászólás I 6 171 látogató olvasta. Rögzítve: 2007. jún. 13. küldd el ismerősödnek
avatar cicus Beszámolója

Cimkék: Bali  Benoa  Conrad  Dua  Hotel  Nusa  Tanjung

Conrad Bali értékelése
cicus értékelése:

Az utat tervezve, asiarooms.com-ot böngészve nem volt nehéz kitalálni, hol töltsük Bali nyaralásunk tengerpartra tervezett (eredetileg) 6 napját. Amint megláttam a Conrad Bali képeit, elolvastam a véleményeket, tudtam, hogy ez kell nekem!
Mégsem voltam felkészülve arra az ámulatra, csodára, egyenesen katarzisra, ami érkezésünkkor ért, vagy inkább kezdődött. Késő este, sötétben érkeztünk meg a szállodába, ahol egy órási, az óceán és a bejárat felől teljesen nyitott helységben találtuk magunkat. Az óriási virágkompozíción átfújó, óceán felől jövő szellő lenyűgözött (utána minden alkalommal, ha arra jártam, azt szipuztam), a lobby félhomályában zongorán és kellemes ének hallatszott, a személyzet pedig csak mosolygott, mosolygott. Mi pedig vigyorogtunk, mert a sötét ellenére éreztük, hogy ez bizony a földi paradicsom!
A szobánk (legalapabb kategória) is egy mese volt, kezdve a pihe-puha ágyneműtől és ágytól (életem legkényelmesebbje) a csodálatos fürdőszobáig (2 személyre kényelmes kád, kb 3m2-es zuhanyfülke, 2 oldalon óriási tükör, a szoba és a fürdő között kb. 6 négyzetméteres ablak (nagyon szexi ;-), hangszórók, stb. Első este romantikus virágfürdő (rózsa és kedvenccé vált frangipani) bekészítve...
A földszinten lévő szobánkból ki lehetett sétálni a bársonypuha pázsitra, a teraszunkon 2 kényelmes fotel, és csodálatos látvány (pálmák, laguna megencék, egzotikus virágok).
A jetlag miatt első estét a bárban töltöttük, ahol amikor a zongorista lány kiszólt nekünk, velünk "chattelt", és végül csk az általunk kért számokat játszotta, hát tényleg egy csöpögős amerikai filmben éreztem magam. Férjem kicsit szebben fogalmazott: "Na most kéne 4 napra megállítani az időt".
De szerencsére ezek az élmények esténként megismétlődtek, és további felejthetetlenekkel egészültek ki.

Össze is állítottuk az "Amiért a Conradot szeretjük" 10-es listánkat:
1. ahogy a lobbyba este befúj a szél (ld. fent)
2. vizes kendők (attől függően, épp hol van az ember, különböző illatú hútott pici frottír kendőket kap az ember: a gym-ben mentolos, a bárban és a medence partján frangipáni illatú...)
3. emberek (mindneki csoda kedves volt, nagyon közvetlen de mégsem tolakodó, a bárban a lányokkal minden nap sokat beszélgettünk: ők megmutatták a térképen, honnan származnak, mi pedig a hóról beszéltünk, és hogy milyen, amikor hideg van. Imádták!)
4. zongorista lány (ld. fent)
5. ágy és a fantasztikus ágynemű (ld. fent, felejthetetlen)
6. pool (33 m-es nagy medence, illetve óriási összefüggő laguna rendszer)
7. La Vie en Rose (kedvenc koktélunk a bárban)
8. gym és spa (spa leírhatatlan... nászutasként kaptunk ajádékba egy páros masszázst, egy páros kezelő helységben, ahol a kezelőn, öltöző szobán, pihenő szobán kívül privát jacuzzi is volt a teraszon, ami úgy volt kialakítva, hogy az emberben azt az érzést keltette, hogy a semmiben lebeg)
9. fantasztikus fürdőszoba (ld. fent)
10. iced lemongrass tea with kaffiar lime + lemonsquash (jajjjj, a világ legfinomabb jegesteája. Azóta vadászok ár, amerre csak járok, most sikerült végre igazi citromfű teát vennem egy bioboltban. Nem, sajnos ez nem az a citromfű, amit "mindenhol" lehet kapni.)

És erre a 10-es listára nem fért fel a tényleg élményszámba menő reggeli:
- japán vendégek kedvéért, európaiak örömére miso leves, nemtudomhogyhívják kulimász
- singapore-iak, hongkongiak és az én legnagyobb örömömre meatball soup (sok-sok tésztás, húsgombócos, pirított hagymás level, amihez persze én választom ki a tészta, gombóc, zöldségek típusát és arányát - teljesen függő lettem)
- dim sum (nyam-nyam)
- mézédes gyümölcsök
- európaiak kedvéért füstölt lazac, pármai sonka, mindenféle omlettek stb.
Jaaaj, annyira finom volt minden!

Finomságokról jut eszembe, a Lonely Planetet olvasgatva derült ki, hogy a szállodánk közelében van a környék egyik legjobb étterme, a Bumbu Bali. Na, hát ha lehet fokozni a reggeli gasztronómiai élvezeteit, akkor ott: a különböző sate-k (citromfű nyárson) a csípős mogyoró szósszal, banánlevélben sült csirke és halak, vizispenót, csípős zöldbab. Nyammm. Minden egyes alkalommal potyogtak a könnyeink a csípős, erős ételektől, de annyira jó volt mind, hogy nem lehetett abbahagyni. Rémálmaimban előjön, hogy ismét Balin vagyunk, és érthetetlen módon elfelejtünk elmenni a Bumbu Baliba ;-(((

Fokozhatnám még, de nem teszem, mert a következő elmond mindent: 6 nap Conrad után 6 napot terveztünk Ubudon, a sziget közepén, egy itthonról sokkal extrábbnak, "katartikusabbnak" tűnő helyen, privát villában, privát medencével, stb... Mindez meg is volt, kültéri zuhany, kültéri fürdőkád, csoda csoda hátán (na meg egyre nagyobb (szerencsét hozó) gekkok a falon...), de a harmadik napot bizony arra ébredtünk, hogy minden csodálatos, de azonnal menjünk vissza a Conradba. Telefonálgatás, intézkedés, bepróbálkozás direct pool access-es szobával (250 dollár fölött az éjszaka, szóval akkor mégsem...), ígéret, hogy olyan szép szobát kapunk, mint amink volt. És amikor visszaérünk, a meglepijük: a régi áron medence kapcsolatos szoba... Hol csinálnak még ilyet???

Nagyon visszavágyom, hála Istennek van rá ígéretem ;-) Kívánom mindnkinek, hogy megtapasztalhassa mindazt a jót, amit mi ott átéltünk.

AsiaRooms:

Honlapjuk:
nyuti - 2007.07.01. 20:58

jajj de arik vagytok,te is cicus,meg forest!fáradtatok azzal hogy leírtátok ezeket a kellemes információkat,ami talán életem legjobb élményét fogja biztosítani.Kívánok nektek minden jót,az ilyen emberekből van kevés.az emberek nem tartanak össze,legalább itt ezen a bloggon mi.Mégegyszer köszi mindent,ha megtörtént a nagy esemény mindenképp megosztom veletek!pucci

cicus - 2007.07.01. 12:51

Szia Eszter!Annyiban tudok csatlakozni foresthez, hogy valóban nagyon sokan szerveznek oda esküvőt, nászutat, párokról alapból feltételezik is a helyiek, hogy valami "ilyen ügyben" érkeztek. Abban is tökéletesen igaza van (sajnos), hogy a magyar szervezett utak tényleg csak egy pár szállodára lőnek, és hát azok (az én véleményem szerint) sehol sincsenek pl. a Conradtól. Jó, én igazándiból csak a Tanjung Benoa/Nusa Dua környéken hírdetett szállodákat tudtak a tengerparti sétány felől megnézni, de hát nagyon örültem, hogy nem oda mentek. Persze eltérnek az ízlések, és az is igaz, hogy val. bárhová mész, a Bali emberek varázsa mindenhol ua.Repjegy: először is mi csak a Singapore Airlines-t kerestük, borzasztó színvonalas, világ egyik legjobb légitársasága, és hát ilyen távolságra nagyon nem mindegy, hogy utazol. Árakra konkrétan nem emlékszem, de nem drágább jelentősen, mint a többi. Először az A betűs ismert repjegy forg céggel próbálkoztunk, majd eszünkbe jutott, hogy férjemnek egyik utazási irodánál van kedvezménye, na az még drágábban foglalt be ua. repülőre. Nem tudom honnan jutott eszünkbe, de végül a HVG Toursnál kötöttünk ki, valamilyen (talán Fekete) Boglárkánál, aki azt hiszem 60 eFt-tal olcsóbban hozta ki az egészet. És persze ua. gépekre, először saját magunk miatt voltunk várólistásak. A 2 Bali helyszín közül ő az egyiket olcsóbban tudta intézni, mint mi az asiarooms-on keresztül, azt náluk foglaltuk, a másikat magunk intéztük. Teljesen meg voltunk velük elégedve.Ha arra mentek, és végül Singapore Airlines-ra esik a választás, feltétlenül ajánlom 2-3 napra a Singapore Stopover programot, ha az nincs, asszem életemben nem alszom Ritz lakosztályban iszonyatosan jutányos áron... És Singapore amúgy is egy felejthetetlen, őrült élmény, persze egészen más, mint Bali.Nagyon jó utat!

forest - 2007.06.30. 17:10

Balin nagyon sokan szerveznek esküvőt. Van is egy ilyen oldal: http://www.eskuvobalin.hu/
De ha google-n rakeresel, hogy "Esküvő Bali" kapsz rengeteg ajánlatot.

Szervezésben biztos tudnak segiteni az utazasi irodak is, mivel Balin van 1-2 telepitett idegenvezeto (akik kint is elnek).

Az utazasi irodak gyakorlatilag ugyanazt a 4-5 hotelt ajanljak itthon.
Ezek kozott a legolcsobb - ha en jol lattam - Villa Bintang. Nyugdtan lehet menni oda, jart ott ismerosunk es az is nagyon szinvonalas! Amikor kint voltunk beszeltunk olyannal aki maga szervezte az egesz utazast es a szallasfoglalast is. Az ár neki is annyira jött ki mint nekünk. Ráadásul kicsit hosszabb is volt az útjuk. Mi ha jól emlékszem 740.000 Ft-t fizettünk 2 hétre (ebben benne volt minden). Kint már kevés pénzt kell költeni (minden nagyon olcsó).

Egyébként Bali ideális hely esküvőre, lánykérésre (ebben volt részem).

nyuti - 2007.06.30. 16:54

szia!Eszternek hínvak és párommal külföldön szeretnénk tartani az esküvőnket.nagyon sok helyet néztem,de az utazási irodák gánya hoteleket ajánlanak méregdrága áron.Az lenne a kérdésem,hogy ti hogy utaztatok ki,melyik légitársasággal és hogy online foglaltátok e a szobát vagy utazási irodán keresztül(ha igen melyiknél?).valamint nektek kint volt az esküvőtök?vagy azt vhol máshol olvastam?:)ha ott volt azt hogy szerveztétek?köszi előre is a segítséget,és mégtöbb csodás nyaralást!Eszter

kissevi81 - 2007.06.17. 15:37

Tudnál még képeket feltölteni? A fürdoszoba nagyon érdekelne...:-)))

forest - 2007.06.13. 12:55

igen, a Conrad Hotel ugyanazon a Nusa Dua-i úton van ahol mi is laktunk (Aston Bali). kicsit közelebb van onnét a Denpasar. fentiekből is kiderül, Bali jó hely.

Élménybeszámoló
Aston Bali Hotel