Orient Palace 5*

Tunézia Sousse Orient Palace 5*

Ott-tartózkodás ideje: 2009. aug. 07.  - 2009. aug. 14. (7 nap)

6 hozzászólás I 3 694 látogató olvasta. Rögzítve: 2010. jún. 03. küldd el ismerősödnek
avatar Gabriella78 Beszámolója

Cimkék: Orient  Orient  Palace  Sousse

Orient Palace 5* értékelése
Gabriella78 értékelése:

4.2

4.2

Afrikai viszonylatban Sousse egyik legjobb szállodája. 2009 augusztusában egy barátnőmmel voltunk félpanziós ellátáson. A szoba gyönyörű, tágas, 1. emeleti, tengerre néző, egy fillért sem kellett pluszban fizetnünk, előre meg volt már, hogy kit melyik szobában szállásolnak el. Légkondi a szobában szabályozható. Iszonyú meleg volt, éjfélkor is 39 fokot mutatott a medence fölé elhelyezett mutató. Széf ugyancsak a szobában. A személyzet kedves. Minden nap gyönyörűen takarítottak, mi minden nap ki is raktuk ezért az 1 dínárt. Szegényeken néha látszott, hogy már nagyon fáradtak, egyébként ők voltak a legkedvesebbek, úgyhogy ne sajnáljátok tőlük azt az 1 dínárt!

A part elzárva a helyiektől (ez nagyon fontos), mert a Sousse-ban lévő szállodáknál kritikán aluli állapotok uralkodtak, mindenütt leszólították az embert, folyton valamit el akartak adni, pihenésre az nem volt alkalmas.

Szállodánk tengerpartja szép, tiszta, a víz finom meleg, a part ugyan keskeny, de a gyönyörűen rendben tartott kertben mindig volt nyugágy. Persze ezért is, mint mindenért pénzt vártak. Senkinek se jusson eszébe leemelni egy nyugágyat a nyugágykupacból, mert nagyon kikap :) tanúja voltam :) inkább készítsünk 1 dínárt. A nyugágyra a törölközőt el lehetett venni, de jobb, ha nem teszed, mert soha nem volt kimosva, legalábbis amíg, mi ott voltunk :) Ráizzad valaki, másnap Te izzadsz rajta, és ez így megy kis túlzással januártól decemberig :) Ez Afrika, ha lazán fogod fel a dolgokat és a domestost otthon hagyod, akkor nagyon jól fogod érezni magad.

A medence nagyon szép, hangulatos. Az animátorok egész nap "szórakoztatták" az embert. Néha azért jobb lenne ha nem tennék :)

Szerintem egy cd-jük volt, amit reggeltől éjfélig nyomtak.

Étkezés: gyönyörű, hatalmas étterem. Ilyen szép tálalást, gyömölcsből, zöldséből (dinnyéből, karalábéból stb.) kifaragott kompozíciókat, díszeket még nem láttam.

A szépség mellé nem társult annyira klassz konyha, de azért valamit mindig találtunk.

Reggelinél húst ne nagyon keressetek, mert a tevepárizsin kívül más nincs, de a tojás minden formája megtalálható. Rengeteg féle péksütemény, dzsemek, zöldségek, saláták. A reggelik kifejezetten finomak.

Vacsorára is hatalmas a kínálat. Én igen finnyás vagyok, nekem ez az ízvilág kevéssé vált be, de a görögdinnye és a fagyi mindig isteni volt, ki ne hagyjátok!!! 15 méter hosszan sütik, amit ha meglátsz telepakolod a tányérod, de a nyaralás 4. napján már rá sem tudsz nézni :)

A program:
Mivel sem én sem a barátnőm nem az a parton henyélős fajta, így a lehető legtöbbet hoztuk ki ebből az útból.

Részt vettünk a Szahara túrán (2 napos). Ha Tunéziában jársz ezt a legnagyobb vétek kihagyni, ez tette fel a koronát erre a nyaralásra.
1. nap: El Jem római kori emlékei. Én már láttam a Colosseumot Rómában, ettől egy kicsit kisebb. Továbbutazás, Matmata (kősivatag) berber barlanglakások megtekintése. Itt forgatták a Csillagok háborújának több jelenetét is. Igazán megkapó, holdbéli táj, iszonyatos hőséggel fűszerezve. Ebéd után továbbutazás Kebili oázisba, este 7 körül érkezés Douzba, ahol tevegeltünk. Érdekes élmény volt, nagyon kedves kis állatok, de ahogy bántak velük az már nem volt annyira szimpatikus. Egy óra tevegelés a homoksivatagban, még az előbbinél is nagyobb melegben.
Akárhol is szálltunk le a buszról az árusok úgy leptek el mint legyek a légypapírt.
Szállás és vacsora egy háromcsillagos szállodában Douzban.
Késő este megmártóztunk a szálloda medencéjében, miközben a páradús, meleg sirokkó kócolta hajunk. :)

2. nap: Reggel (ébresztő 2:30-kor, nem vicc :))) ) utazás Chott El Jerrid kiszáradt sóstó felé, biztos szép volt, a sötéttől és a fáradtságtól nem sokat láttunk belőle :) majd Tozeur meglátogatása.
Három órás Land Rover túra az Atlasz hegyi oázisába. Újabb fantasztikus élmény, ahogy a kiszáradt sivatagban feltűnik a csodásan zöld pálmafaliget.
Magát a dzsipes kirándulást - ami a Párizs-Dalkar útvonalának egy rövid részén zajlott - annyira nem élveztem, minél inkább sikongattunk, a sofőrnek annál nagyobb késztetése volt a sebességre és egy buckát sem hagyott volna ki. Hozzáteszem, hogy úgy kb 80-nal mehettünk, nem adta meg az elsőbbséget egy másik sofőrnek, egy hajszálon múlt az ütközés.
Innen továbbutaztunk a Csillagok háborúja egy forgatási helyszínére. Nekem ez tetszett a legjobban, ahogy a homoksivatag - mint a víz - fodrozódott a buckán. És nini, itt is az árusok, sikerült egy nyakláncot beújítanom :)
Majd sétakocsikáztunk egy pálmaerdőben. Ebéd után Kairouant, az iszlám negyedik szent városát látogattuk meg, mely híres kézi szövésű szőnyegeiről. Majd haza.

Egy másik fakultatív programon is részt vettünk:
Tunis - Karthago - Sidi Bou Said:
A mór falu, Sidi Bou Said utcáin barangoltunk. Ez a kirándulás csak a gyönyörű fehér-kék színű Sidi bou Said miatt érte meg. Megnéztük Karthágót, majd városnézés Tuniszban, Bardo Múzeum (Nemzeti Múzeum) megtekintése, végül a Medina (nekem nem jött be, mintha egy kínai piacon lettem volna). Ráadásul sajnos a medinában töltöttük a legtöbb időt, míg a kék-fehér városkára alig kaptunk időt.

A többi napon strandoltunk. Megnéztük Port El Kantaoui-t, ami sokkal szebb volt, mint Sousse. A közlekedés olcsó, a környéken mindenhová taxival mentünk. Előre meg kell állapodni egy árban. Bemerészkedtünk Soussba, de nem vittük túlzásba, nekünk nem tetszett, koszos, büdös.

Összességében: ha újra Tunéziát választanám akkori is csak ebbe a szállodába mennék. Nagyon tartalmas és érdekes nyaralás volt, egy izgalmas, tőlünk idegen kultúra felfedezése.
19481212 - 2010.06.06. 11:39

A Bardo Múzeumot érdemes megemlíteni. Nagyon szép mozaikok vannak. Egyedülálló.A sivatagban meg a troglida lakásokat, ahova be is lehet látogatni. Nagyon érdekesek.

futestechnika - 2010.06.03. 20:19

Köszönöm, és Neked is továbbiszép utazásokat kívánok: Emőke

Gabriella78 - 2010.06.03. 18:45

Ha 11 nap, akkor szerintem pláne kár lenne kihagyni. Biztos neki is tetszene. Szép nyarat nektek!!! üdv Gabi

futestechnika - 2010.06.03. 15:51

Szia, köszi a választ,Ruspinába megyünk Dino club, 11 napra, Monastirba. 9 éves lesz szeptemberben. Vizet viszünk, mert én úgy védekezek a napszúrás ellen, hogy vízzel locsolom a fejét. Ez Törökországban is bejött:)

Gabriella78 - 2010.06.03. 14:22

Köszi :)A Szaharában a tevegelés alatt, ami kb egy órát tartott (víz legyen nálad) 50 fok volt. De nem kell tartani a melegtől, mert végig légkondis buszban utazol. Így kibírható. Szerintem a Szahara-túra kihagyhatatlan program!!! Tengerpart máshol is van, Tunézia evvel kerek. Ez egy igen feszített tempójú, sűrű, de élménydús program. Én sem akartam menni, egy ismerős beszélt rá, aki már volt. Hány éves a lányod? Egyébként egész pici gyerek tevegelt, nagyon aranyos volt :) Melyik szállodába mentek?

futestechnika - 2010.06.03. 14:12

tetszett:)Hány fokot volt a Szaharában? Mi jún.22.-én megyünk a lányommal, és nagyon dilemmázom ezen a Szahara túrán, hogy belevágjak-e vagy sem.Üdv:Emőke