ha pihenni mennél,ezt hagyd ki!!

Törökország Alanya Hotel Krizantem ****

Ott-tartózkodás ideje: 2010. jún. 07.  (1 nap)

1 hozzászólás I 3 347 látogató olvasta. Rögzítve: 2010. jún. 23. küldd el ismerősödnek
avatar liter Beszámolója
Hotel Krizantem **** értékelése
liter értékelése:

3.4

3.4

Nászút,törökország,tenger...várva vártam.
A repülőút (Ferihegyről)zökkenőmentes,kellemes 2 óra és már landolt is a gép Antalya-n.Onnan magyar nyelvű kísérővel (aki nagyon kedves és segítőkész volt)1,5 óra transzfer.Kb.6-7 fő,mindenki máshol elszállásova.
A mi szállodánkat egy úttest választotta el a parttól,de azt meg lehetett közelíteni egy összekötő alagúton is.
Maga a szálloda 6 emeletes,3 medencés 2 épület.
A személyzet nagyon segítőkész volt.
Első meglepetés:
Első körben kaptunk egy szobát amihez egy fürdőszoba is tartozott.Hát...elég balkáni volt.Ez a minőség nemhogy 4*,de kettőt sem adnék érte.Miért is?: a plafonból ami hézagosan deszkákkal volt lefedve,csöpögött ránk a lepattogzott fekete festékes víz ha felettünk valaki lehúzta a slozit.A tv-hez és a klímához távirányítót nem adtak(minek?)így majdhogynem tök felesleges volt mindkettő.A szoba az étterem és az első 2 medence felett volt,így a grillezett ételek szaga,az ott étkező tömeg moraja és a folyamatos (9-03óráig tartó)állathangos tüc-tüc zene társunk lett 2 napra,mikor is kértünk egy másik szobát.
Na,ez már jó lesz.Gondoltuk,hátra,a hegyekre néző szoba a hatodikon, talán jó lesz.Ami tényleg egy klasszissal igényesebb volt mint az előző.A fürdő is pazar..jajjdejó. De eljött az este és a hátsó medencénél újra megtalált minket a hajnalig tartó diszkó.de jó..
Távkapcsolók itt sem voltak,de ez már nem volt probléma.
De az már igen,hogy a szomszédok hajnalban jó hangosan értek haza és nem elégedvén meg az addigi mulatsággal,még tökig nyomták a hangerőt a Viván..
A takarítás pedig abból állt,hogy felsepertek!!és kivitték a szemetet.sem ágynemű sem pedig törölközőcsere nem volt.

Mindemellett az első szobánk a lifteknél volt a lépcsőház elejénél,ahol éjjel a sok barom orosz (a lakók 90%-a orosz)üvöltözött,rugdosták a liftajtót.

Étkezés:
All inc.tehát ételre,italra nem volt gondunk.Sőt!szinte meg kellett szokni,hogy napi 3x együnk.Az ételek minőségével semmi gond,a választék is pazar(török jellegzetességek)a pincérek pedig olyan buzgók,hogyha letettünk az asztalra valamit és mentünk még mást is hozni,néha már nem találtuk ott mire Visszaértünk. :)így hamar rájöttünk,hogy asztalfoglalás után külön megyünk étel-italért.
A parton volt a szállodának bárja,ahol szintén ingyen volt az automatás üdítő,víz és icetea.
Azért én sem hagyhattam ki egy éjszakát,ami azzal telt el,hogy a tengeri herkentyűhöz nem szokott magyar gyomrom kiadja magából,ami nem odavaló.szóval óvatosan..

Part:
a szállodai szolgáltatásban benne van a napágy,napernyő és a privát partszakasz.De ha nem akarod,hogy szétnyomja a tested a kemény műanyag napozóágy és per pill.nincs matracod,bérelhetsz(extra matracot)napi 3euróért.
Én nem akartam(26 hetes terhesen) így eljártunk egy másik strandra ahol egész napra 5 tr.líráért kaptunk 2 főre matracos ágyat(+ tiszta wc-t).Ja!el is felejtettem!a szállodának is volt slozija a parton,de kész fertő..

A víz kellemes volt,a homok ami föveny jó meleg.éljen a riviéra!

Fakultatív program:
van minden mi szem-szájnak ingere és ha bírja a pénztárcád.mi egy egész napos alanyai városnézés,éttermi ebéd,hajókirándulás és csppkőbarlang volt potom 2*40 euró.Ami azzal kezdődött,hogy elfelejtettek értünk jönni a szervezők.de ezen már nem is akadtunk ki..
végül is eljutottunk a kikötőbe ahol a hajó kifutott velünk-is és közben szólt a sok orosznak a kitűnő tüc-tüc..amit ők nagyon élveztek a habparty-val együtt.

A város:
pezsgő.rendezett és tiszta.
sok pálma,virág,zöld.szálloda és bazársorok.
mecsetek,hajókikötő,vár,műemlékek,különlegességek.
gyönyörű tengerpart hosszan.főttkukorica árusok.. :)
ez nagyon tetszett.

A helyiek:
érdekesek,kedvesek,néha (nekünk)már-már tolakodóak.

Az árak:
mi vittünk eurót és török lírát is,amivel szerintem jól jártunk,mert nem kellett állandóan váltogatni,
számolgatni.szóval az árak kábé olyanok mint nálunk.

Talán nem hagytam ki semmit.
Összegezve:nagyon szép és különleges hely.Talán egy másik szállodába nem lett volna az a néhány kellemetlenség.Ezt leszámítva jól telt el,de már ide nem mennék el újra.
Leginkább azoknak tudom ajánlani,akik szeretnek bulizni,éjjelig táncikálni,iszogatni.
Akik pihenni mennének,hagyják ki.Ezt a szállodát és a környékét mindenképp!

Hát akkor mindenkinek jó utat! :)
ha érdekel valami ezzel kapcsolatban(még)nagyon szívesen írok.Elérsz a litercica@citromail.hu emilcímen.

2010.07.
19481212 - 2011.02.05. 07:57

Köszönjük amit leírtál. Mi nem abba szállodába megyünk az idén. Reméljük eza szálloda jó lesz. Judit