Nyaralás a phaiákok szigetén

Görögország Sidari Hotel Mimosa***

Ott-tartózkodás ideje: 2010. jún. 19.  - 2010. jún. 26. (7 nap)

1 hozzászólás I 5 986 látogató olvasta. Rögzítve: 2010. júl. 02. küldd el ismerősödnek
avatar sensory Beszámolója

Cimkék: Achilleon  Corfu  Kerkira  Korfu  Mimosa  Paleokastrica  Sidari  Sissi

Hotel Mimosa*** értékelése
sensory értékelése:

4.4

4.4

Az előszezont választottuk nyaralásunk időpontjául, a még kellemes időjárás és nem utolsó sorban az ár miatt. Mindenképpen Korfura akartunk utazni, mert tudtam, így a szüleimet is el tudom csalni (maguktól nem indultak volna el egy külföldi utazásra). Mindenképpen félpanziós ellátást szerettünk volna, így akadtunk a Mimosa Hotelre.
19-én szombaton fél 4-kor indult a Malév Charter járat Corfura. Odafelé egy kis viharba is keveredtünk, de ezt leszámítva minden gond nélkül megérkeztünk a szigetre. Az idegenvezető már a reptéren várt minket és a buszhoz irányított, ami elvitt a hotelig. A 30km-es utat kb 1,5 óra alatt tettük meg, mivel több helyen is megálltunk kitenni embereket. Meg persze az utak minősége, szélessége és a közlekedési morál is hagy némi kivetnivalót maga után. Mindenesetre én nem vállaltam volna felelősséget egy bérelt autóért sem! :) (Mindegyiken volt egy kis horpadás…) A közlekedés első ránézésre kissé kaotikusnak tűnik, de később rájön az ember, hogy mégis működik, sok helyen tábla sincs. A dudát arra használják, hogy jelezzék, hogy jönnek. (szerintem a legjobb tábla a „ne dudálj” volt :)). Iszonyatos szerpentineken keresztül vezetett az utunk, nagyon ügyes volt a sofőrünk Spiro!
Este 8 óra körül érkeztünk meg a Hotelhez (kb 12-en érkeztünk magyarok). A szobáink a kértnek megfelelően egymás mellett voltak, a felszereltsége jó volt (erkély, két székkel és asztallal, ágy, éjjeliszekrény, beépített szekrény, kisasztal, fürdőszoba zuhanyzóval, beépített hajszárítóval, két nagy törölköző és három kicsi, több féle-fajta takaró, párna). A törölközőt az 1 hét alatt kétszer kicserélték, a hét felénél az ágyneműt is. Minden nap takarítottak, elvitték a szemetet. A hotel nagyon szép volt, úszómedencével (reggel 10-től este 7-ig lehetett használni), gyerekmedencével, bárral és nagy-nagy TV-kel! :)
Az esti menü már reggel ki volt téve a recepció mellé magyarul-angolul-szlovákul! Így végigkóstolhattuk a teljes korfui választékot! 4 féle előétel, 4 féle főétel közül választhattunk (jobbára marha ételek voltak + bárány + sertés +csirke), az egyik mindig vegetáriánus volt, és volt egy napi desszert.
A reggeli az egyszerű volt, de nem is igen hiányzott más: kockakenyér (lehetett pirítóst csinálni), két féle jam, vaj, méz, 4 féle müzli, tej, tea, kávé, gyümölcskehely és görög joghurt.
A reggeli 8-10 között volt, a vacsora este 7-10 között. A pincérek nagyon vidámak voltak, dudorásztak folyamatosan! :) Külön köszönet a két George-nak és Marco-nak! :))
A hotel a bazársor szélén van, a tengerpart tényleg csak egy kőhajításnyira van! Éjjel hatalmas az élet, egymást váltják a tavernák, bárok, éttermek, bazárosok. A turisták 80%-a angol, a többi a magyar, osztrák, német, szlovák. Szinte minden bazár reggel 9-10-től nyitva van legalább éjfélig (nem tudom hogy bírják az alkalmazottak…)
Hétfőn görög est volt a hotelben, hát ez fergeteges volt! Két fiatal pár sok féle görög táncot bemutatott, köztük természetesen a zorbát is. Minket is bevontak, nagyot táncoltunk!
Esténként a hotelben mindig volt valami program: valamilyen énekes, bingó, kvíz, görög est… Rengeteg az imitátor, este fél 10-kor kezdődött minden előadás (Amy Winehouse, Rod Stewart, Christina Aguilera, Lady GaGa, Meat Loaf…)
Találtunk egy kellemes kis helyet, ahol esténként koktéloztunk és hatalmas kivetítőn zavartalanul nézhettük és hallgathattuk a meccset (foci VB lévén, és nagy focirajongók vagyunk). Ez volt a Hotel Akti Aphrodite, a vezetője magyar, vele mondjuk nem találkoztunk, de nagyon-nagyon kellemes kedves hely! Janis isteni koktélokat kevert (5,5-7€) :)
Nagyokat sétáltunk és mindig találtunk valami újat, sok ajándékot vettünk, finomakat ettünk.
A gyros pitában 2-3 €, nagyon finom!! :) A kajákhoz a köret szinte mindenhol sültkrumpli és saláta. A fagyi elég drága 1,5 € környékén mozog. Ettünk sütit 3,5€-ért is… Azért érződik a görög válság, hiszen egy picit magasabbak az árak mint pár éve.
Az angol az elterjedt nyelv, az utolsó boltos bácsi is tudja az alapvető szavakat.
A tengerpart gyönyörű, homokos. Sok kis kagylót gyűjtöttünk. Minden reggel összegereblyézik a kihordott hinarat. Búvárkodásra nem nagyon alkalmas, arra inkább Paleokastricát ajánlom. Gyerekekkel viszont ideális a lassan mélyülő part. Sokat fújta a szél, de ettől nem éreztük tikkasztónak a hőséget. Párszor esett is éjjelente, vagy délelőtt, de ettől igazán harsogó zöld a sziget.
Kedden voltunk egy nagy szigettúrán, ez olyan 40 € volt kb fejenként, +4€ a Sissi kastély, +7€ Paleokastricán egy 30 perces csónakázás (egyiket sem szabad kihagyni!!!).
Az idegenvezetőnk egész úton mesélt, nagyon sok információt elmondott, érdekes, vicces történeteket a görögökről, kultúrájukról, mitológiáról!
Kerkirán a fővárosban gyűlt össze a csapat, itt tettünk egy rövid sétát, majd elindultunk Achilleon palotába. Ez gyönyörű volt, csodálatos a parkja! Igazán megértem, hogy Sissi miért töltött itt sok időt!
Innen mentünk a Koum-Quat gyárba. Ez a helyi specialitás, állítólag csak Szicíliában és Corfun van ez a minimandarin. Likőrt, jam-et, kandírozott gyümölcsöt csinálnak belőle, az egész szigeten kapható.
Innen Paleokastricára mentünk. Szerintem ez a sziget legszebb helye, csodálatosan kék a tenger! Itt hajókáztunk egyet (kihagyhatatlan élmény), majd megebédeltünk.
Felmentünk egy monostorba (itt már sajnos esett az eső), ahol megnéztünk egy templomot és az olajkészítés fortélyait.
Majd elindultunk a Bella Vista kilátóba (úttalan utakon!) Keresztül mentünk Lakonessz falun, ez olyan keskeny volt, hogy sok helyen a kezem nem fért volna be a busz és a fal közé! Más sofőr nem is merészkedne be ide busszal! Mikor felértünk a kilátóba az idő kegyes volt, egy kis időre kitisztult az idő és csodálatos panoráma tárult elénk! Itt ettünk 3,5 €-ért sütit, ami egyébként nagyon finom volt!
Innen már csak egy helyen álltunk meg vásárolni. 1,5€-ért nagy adag fűszereket lehetett venni, isteni illatuk volt (Gyros, Pizza, saláta, suflaki, oregano…).
Este 7 körül értünk vissza a hotelhez.
Pénteken volt igazán isteni strandidő. Béreltünk két napágyat kis asztallal és napernyővel (8€ egész napra) és virgonckodtunk a nagy hullámok között. Béreltünk vízibiciklit is (azt hiszem ez is 8€ volt egy órára).
Szombaton délig kellett elhagyni a szobát, a bőröndöket ott lehetett hagyni, mert csak 4-kor jött értünk a busz (addig még utoljára megcsodáltuk a tengert és sétáltunk egyet, megebédeltünk).
A reptéren az idegenvezetőnk várt minket, ott volt végig a becsekkolásnál.
A repülőút rövidebbnek tűnt.. :) Teljesen sima út volt. Amint beértünk a magyar légtér fölé, már felhős volt minden… 30 fokban rövid nadrágban, pólóban, és szalmakalapban szálltunk fel, Pesten 17 fok és eső várt minket… :)

Összességében felejthetetlen egy hetet töltöttünk Corfun, Sidariban! Ajánlom mindenkinek! Egyszer látni kell!
Ha valakinek még valamivel kapcsolatban kérdése van (Hotel, árak), kérdezzen nyugodtan! Lehet, hogy kihagytam valamit, ami esetleg valakit érdekelne! :)
Petya30 - 2012.05.16. 13:22

Mi is Sidariban voltunk, elég bulis hely tud lenni este a sok Amy Winehouse-al :). Szerintem is Paleokastrica a legszebb, de itt volt a leghidegebb is a víz, de a környezet kárpótol mindenért. Autót mindenképpen érdemes bérelni, mert olcsó és be lehet vele járni az egész szigetet. (Mi is ütött kopott horpadt matizzal toltuk aminek a hátsó lámpáiból sem sok volt, de a légkoni működött legalább). Az igaz hogy még a matizzal is volt olyan hely az egyik hegyi faluban, hogy a visszapillantókat behajtottuk biztos ami biztos, jobban elférünk alapon. Szóval aki teheti menjen, nem fogja megbánni.