Dinoclub Tunézia Hotel Ruspina Monastir

Tunézia Monastir skanes Dinoclub Ruspina

Ott-tartózkodás ideje: 2010. jún. 22.  - 2010. júl. 02. (10 nap)

10 hozzászólás I 6 441 látogató olvasta. Rögzítve: 2010. júl. 03. küldd el ismerősödnek
avatar futestechnika Beszámolója

Cimkék: Dinoclub  Monastir  Ruspina  Tunézia

Dinoclub Ruspina értékelése
futestechnika értékelése:

1.8

A Bestreisennél foglaltam az utat még tavaly decemberben, és bizony kétségeim voltak indulás előtt a szállást illetően.
Június 22.-én indultunk 18:25-kor, illetve valamivel előbb, sima becheckolás, útlevél és biztonsági vizsgálat után. A gép pár éves Nouvelair Airbusa volt. A repülési idő kb 2 óra, eseménytelen volt, mondhatni unalmas. Fedélzeti ellátás felejtős, hal, meg még valami saláta, süti, üdítők, kávé, tea. Volt idő kitölteni az embarcation cardokat is. Megékezés Monastirba, kellems, 24-25 fok, viszonylag hamar túlestünk a formaságokon, a csomagok megérkezte után volt idő pénzt is váltani a repülőtéren. Hamar kijutottunk a Next Travel pultjánál épületen kívül vártak a telepített idegenvezető hölgyek,a Monastirba telepített idegenvezetőnket Wimmer Gabinak hívják,és nagyon kellemes, intelligens, és valóban szíves vendéglátó.
Beértünk a szállodába kb. 5 perc busszal, megkaptuk a szobánkat, a második emeleten 3722. Teljes medence és tengerfrontos, kádas fürdőszobával. Teljes olyan, mint a katalógusban. Többek kerültek bungalóba, ezek változó színvonalúak, voltak akik cserét kértek, de voltak akik maradtak. Ja a lift mindig ki van van kapcsolva, ha csoport érkezik, mivel a londinereknek is meg kell élni valamiből.Ezt fogadjátok el, és kész, nem érdemes mérgelődni miatta. 2 TND-t adtunk fejenként, nagyon örült. Volt idő egy gyors vacsorára is, mivel 21-re már bőven bent voltunk a szobában. Utána megnéztük a tengert, jó közel van, saját strand, homokos tiszta a part, a felgyülemlett tengerifüvet mindinnap összeszedik, gereblyéznek. Jó nagy hullámok voltak, érkezésünkkor, és hűvös is volt ahhoz képest , hogy Afrikában vagyunk.Persze az itthoni 14-15 fokhoz képest hőség a 23 -24 fok éjszaka. Megtaláltuk Edinát,és Emesét, a két gyerekanimátort,akiket még itthonról ismertünk. Jól megörültünk egymásnak.Ittunk egy pohár bort és egy cedratine-t a bárban, a gyerekek nem, és alvás.
Még a repülőn összebarátkoztunk Kristófékkal, és Somáékkal, így Johannának már lettek barátai is. Mi ketten voltunk a lányommal, de mindig beleértem a leírásba vagy Kristófékat,vagy Somáékat.
Másnap reggeli: 7-1/2 10-ig . Mindennap ugyanaz nagyjából: rántotta, főtt tojás, tejberizs,ojja ( lecsóhoz hasonló) palacsinta frissen, egyféle felvágott ( nem kóstoltuk) , túró, vaj kétféle sajt, lekvárfélék, többféle édes péksüti, baguette, kis zsemle, paradicsom, hagyma, kukoricapehely. Lehetett készíteni kakaót, nescafét, teát, meg volt valami szörpszerű édes nyavalya gépből. Mindig lehetett valamit találni.
Délelőttönként van animáció a Dinoclubban , meg a felnőtteknek medencénél. Mi egyszer-kétszer mentünk el,mert nem értünk rá. Parton és medencénél van nyugágy, a medecenél lévőket a sok neveletlen lengyel reggel lefoglalja.( Egyébként tele van a szálló velük, brutál bunkók)A parton a nyugágyak jó része törött,kicsit kevés a napernyő, de a homok is jó heverészni, meg van egy jó kis beach bár, ami ugyan fizetős, de finoma sültkrumpli.
A medence mellett van a medence bár, nem nagyon használtuk, inkább a bentit. 10-től van italfogyasztás, sör, bor ( vörös, rosé, és fehér)
üdítők,ásványvíz, tea, hosszúkávé. Röviditalt eset lehet inni, hála istennek, mert ezek a lengyelek ital nélkül is kibírhatatlanok, hát még ha benyesnek. Estére ez előfordult párszor, főleg, hogy egyszerre 1 dl fügepálinkát kérnek, ami olyan ,mint nálunk egy rossz szilvapálinka. ( nekem nem ízlett, meg sem tudtam inni a kb. 2 centes adag felét sem)
Ebéd: Fent a főétteremben. Úgy fogalmazom meg, mikor milyen kedvük van, bár kétségtelen ez a leggyengébb pontja az étkezéseknek.Sót mindig vadászni kellett, meg a szalvétát is.Általában 4 féle étel van van, rengetek a tészta, de szerencsére csinálnak tajine-t ami teljesen más ,mint a marokkói, kis krumpliból, tojásból álló tésztával összekevert, megsütött valamik, különben finom. Volt párszor lencséből pörköltszerű valami, nem tuom a nevét az is jó. Általában kétféle húsétel van, csirke , és birka,vagy marha. Pörököltesen készítik, hol sikerül,hol nem. Desszertek: Sütik és dinnye, vagy szilva, vagy nektarin, de leginkább dinnye.
Délután 15-17 között pizza és palacsinta és fagyi a beach bárban, ha van időd kivárni. Lengyelek egyszerre 20 palacsintát esznek. Egy fiú süti jó hosszú sor van.
Pizza meg úgy megy, hogy a két sütőből egyet használnak, így kb egy 80x80-as tepsi készül el, amit feldarabolnak olyan 5x5-ös kockákra. Na szóval nem nagy szervezők az biztos:))) Akkor bosszantott, most már nevetek rajta.
Vacsora : 18-19:30-ig 2 turnus. Mi az elsőben voltunk egy bizonyos asztalnál ültünk öten a Kristófékkal, egészen 29.-ig, mert elvitték a kártyánkat, nem nézték meg,hogy mi 11 napig vagyunk és nem egy hétig:)))
Akkor meg szépen átültünk Somáékhoz, csak át kellett pakolni a másik asztalról a terítéket.
Vacsoránál kétféle dolgot frissen sütnek, csirke, pulyka, és hal. Van mindenféle tunéziai ételezek jók, sütik gyümölcs. Arra kell figyelni, hogy az evőeszközt ne vigyék el, mert macerás másikat találni.
Evésről nagyjából ennyi, summázva: AZ A BAJ, HOGY MÉG NEM DÖNTÖTTÉK EL, HOGY ARABUL, VAGY EURÓPAIUL FŐZZENEK. KEVERIK DOLGOT, ÍGY NEM MINDIG SÜL JÓL EL.
Kétszer volt tunéziai est, akkor szuper jó volt minden, csak arab kaják voltak kuszkusz, mergez, brik stb-. Jobb lenne , ha ezt folyatnák:))
Csúszdák: 3 nagy, 3 kicsi. 10-12.-ig, 15-17.-ig működnek. A gyerekeket hajkurásszák, hogy ne csúszdázzanak a nyagyon, össze is vesztem valami pasival ezen. Utána ugyanúgy csúszott Johanna a nagyon. Medence nagyon klórozzák, érzékenyek vigyázzanak, egyébként lejtősen mélyül.
Gyerekanimáció tök jó, Emeséék nagyon jó fejek, és rendet tudnak tartani. Este minidisco, utána showműsorok, Van két arab animátor is, Joseph az egyik ( megtanítottuk, hogy őt Józsinak hívják magyarul) a másik Ninou azt hiszem. Baromi jól táncolnak.
Két -három kis üzlet van a hotelben, egy ékszeres, ahol csak ezüstöt érdemes venni, aranyat sehol, egy bazár, meg egy játékbolt féle. Mindenütt alkudni kell. Egyébként 5 perc séta a Miami center nevű hely, fixáras, és negyedáron minden megvehető, onnan hoztunk pl. rostos üdítőt is.
Van egy arab pasi, aki olyan házaló ügynök féle, és ajánlja, hogy belevésik az aranynak mondott gyűrűbe bevés a neved. Meg ezüst nyakláncba is.Óvakodjatok tőle nagyon kis agresszív. Hajtsátok el a fenébe, hogy nem és kész. Ja még a parton is mászkálnak mindenféle árusok, ha nem vesztek tudomást róluk békénhagynak. Egyébként sokszor járőröznek lovasrendőrök is,meg a hotel dolgozói is hajkurásszák gondolom azokat,akik nem jattolnak.
Maga hotel gyönyörű parkosított kertben van, tényleg ízlésesen elrendezett. Pénzváltás a hotelben: HÉTFŐTŐL-PÉNTEKIG 10-12 ÉS 15-17 KÖZÖTT.Más időpontban Monastirban a Jasmin CENTERBEN VAN VÁLTÓ. Taxival a tarifa 15 TND-vel indul, 6-7 -ig lealkudható, ha nem akarnak elvinni akik a szállodánál állnal, induljatok el befelé, és kb. 3 másodperc múlva jön taxi, lovaskocsi, vagy 52/A busz, amit le lehet inteni simán.
Remélem nem volt unalmas:)))
futestechnika - 2010.09.29. 08:40

Kedves Utazó,Valószínűleg nem egyértelműen fogalmaztam. Neckermannal sem óhajtok Tunéziába menni többet, ugyanis az ország maga sem tetszett meg annyira, hogy fan-ná váljak. Akkor inkább Ausztria, Szlovénia, ha meg repülő akkor Spanyolország, Törökország, Peleponészoszi félsziget. Nem egy arab országban jártam már, és Afrika más részén is megfordultam, de ez az ország valahogy nem rendelkezik számomra saját identitással. A szállodát illetően, amit leírtam az előszezonban igaz, magam részéről tényleg sajnálom azon utastársakat, akik július-augusztusban így megjárták, és maximálisan igazat adok nekik , ha médiához, Fogyasztó Védelemhez fordulnak.Egyébként meg, ha legközelebb utazom bármelyik irodával is, az lesz a kikötésem, hogy olyan szállodát találjanak, amelyben csak svédek, finnek, dánok, norvégok vannak. Tényleg:)

futestechnika - 2010.09.29. 08:40

1utazo - 2010.09.28. 20:07

Kedves futestechnika!Ami a Neckermann-os ragaszkodást illeti, pici baj lenne vele. Ugyanis ezt a szállodát a Neckermann is 4*-osként értékesíti!!! Volt szerencsénk látni amikor egy Neckermann-os német nyaralót ebből a szállodából kiraktak mert túl hevesen tiltakozott a hely ellen, abszolút nem alaptanul. Ez így is úgy is elég gáz. Volt szerencsénk nagyon sok helyen megfordulni (nem luxus helyeken)nyaralásaink alatt, Magyarországon és külföldön egyaránt. Ilyen átverésben még sehol nem volt részünk! Pl. Tunéziában is voltunk hat évvel ezelőtt egy 3*-os szállodában de az ehhez képest az kb. 5*-os volt. Ez nagyon jó esetben kaphatna 2*-ot!!! És ha már Tunézia és csillagok akkor érdemes megnézni ezt a linket: http://gylovag.uw.hu/tunisia/Ha valaki ennek megnézése után is azt gondolja, hogy a két szálloda között csak tényleg egy csillag a különbség akkor az maximum a tapasztalatlanságának tudható be...

futestechnika - 2010.08.31. 12:11

Júniusban nem volt olyan, hogy összeöntötték a maradékot, és újra feltálalták.Gyomorrontása senkinek sem lett, ilyen jellegű gond nem volt.Tényleg elképesztő egyébként, amit megengednek maguknak, én biztos nem megyek többet a Besttel.Maradok a jól bevált Neckermannál, ott amit ajánl, az tuti:)) Náluk is van Ruspina régen, de nem ajánlják az irodákban, csak bent kell tartaniuk a német anyacég miatt.

abrakadabra - 2010.08.30. 21:29

Azzal nem lesz gond, mert pechükre, a csoportunkban volt egy sorstársunk,aki az egyik kereskedelmi csatorna riportere ! úgyhogy a beadványunk válaszára várunk...s utánna indul a banzááááááj

Média, Fogyasztóvédelem,Bíróság..

Egyébként a koszt akkor sem értem mégha előszezon is volt, merthogy a szőnyegek állapota nem előszezonról maradtaknak tünt, hanem attól régebbieknek !

A Rémálom élménybeszámoló képei tükrözik a valóságot!

Enni meg nem a lengyelek miatt nem tudtunk, hanem mert mi nem akartunk moslékot enni !!

futestechnika - 2010.08.30. 09:02

Erről beszélünk, előszezonban nem volt gáz, nálunk teljes jó volt a takarítás, renben volt az emeletünk. A lift az meg hol működött, hol nem, mikor milyen kedvük volt. Kajaválaszték az szerény volt, de a hadakozás elsősorban a sok bunkó lengyel miatt ment. A kárpótlást maximálisan megértem, lehet, én még a médiában is megszellőztetném, attól félnek, mint a tűztől.

abrakadabra - 2010.08.29. 22:18

Elnézést kérek, de nem személyeskedés volt írásom mögött, csupán az a lázadás,ami sok útitársunkból hiányzott ( kivéve,velünk együtt azt a 20 családot akiknek ugyanez a véleménye!) Vagyis hogy pihenni mentünk,és All Inclusive jól érezni magunkat,sok pénzért.És nem fogadjuk el a mocskot sem elő-sem utószezonban, sem azt, hogy vadászni kelljen az ehető ételért !!! Nem kell ahoz sem világjárónak, sem ősmagyarnak lenni,hogy lázadj a piszok és az igénytelenség ellen!Mint már írtam,ez sok család véleménye,akik nemcsak panasszal,hanem kárpótlással fordulnak a Best Reisen és a Ruspina Hotel ellen !Örülj,hogy Te nem élted át mindazt,amit Mi igen !!!

futestechnika - 2010.08.29. 20:31

Kedves abrakadabra,Úgy látom a nevednek megfelelően kicsit el vagy varázsolva. Vedd tudomásul , hogy előszezonban , ha nem is négycsillagos de 3 -nak kb.megfelelő a hotel, és megkérlek, hogy a tűrőképességemet, ne vond kétségbe illetve ha úgy tetszik kikérem magamnak, hogy úgy tűnik meghazudtolsz.Nem tudom,és nem is érdekel merre jártál a nagyvilágban, hazánkat már nem is merem említeni, mert az mostanában nem sikkes, de annyi fáradságot vehettél volna,hogy utánanézel Tunéziának,és konstatálod , hogy ez az ország nem török, vagy egyiptomi fullos szállodákat sorakoztat fel. Egyébként meg sajnálom,és én nem kételkedem az általad leírtakban, hogy valóban mélypontra züllött a hotel előszezonban sem 4 csillagos szolgáltatási minősége a főszezonra, de sajnos ez az arab országokban előfordulhat,és pechetekre ti még a Ramadánt is telibe kaptátok.Mégegyszer sajnálom,hogy így jártatok, de mint említettem mi az előszezonban tunéziai mértéket tekintve teljesen normálisnak ítéltük meg a szállodát.Az persze más kérdés, hogy nem lettem Tunézia-fan, de ez nem a szálloda hibája:)

abrakadabra - 2010.08.29. 10:39

Háááát komolyan csodálkozom,a korábban szólók írásain és ezáltal az ízlésén,étvágyán s tűrőképességén !!!! Mi két gyermekkel 6 és 9 évesek, mentünk a Ruspina Dinó Klubbos Hotelbe 2010,08,17- én és már másnap követeltük a hazautazásunkat,ill.áthelyezésünket jobb szállodába ! Már bocsánatot kérek, de a nehezen megkeresett és összegyűjtött,és eme 4 csillagos útra befizetvén, nem ilyen igénytelen helyen szeretnék nyaralni közel fél millió forintért!!!Ennyi pénzért nem vadászni akarok az ételekre reggelinél, ebédnél, vacsoránál ! Nem fogmosó pohárból akarok inni , s pláne nem csapvízből készült szörpöket ! Zöldségeknek nemcsak lila hagymát és fonnyadt paradicsomot akarok enni, a fővetlen,vagy odaégett sültekhez! Nem mocskos, retkes folyosón és étteremben akarok közlekedni 7 napon keresztül ! Olyan 4 csillagos szállodában szerettünk volna nyaralni,ahol jól érezzük magunkat és nem korgó gyomorral járunk le a tengerpartra napokon át sült krumplit vásárolni,jobb híján !! Sajnos én nem tudok lelkesedni az előttem szólók mellett, az animátorok valóban kedves és szolgálatkész munkáján... hiszen vagy éhesen,vagy hasmenéssel élveztük a mindennapokat ! Esetünk nem egyedi,hisz ottlétünk alatt,legalább 20, azaz húsz család írt panaszfelvételi jegyzőkönyvet, telefonált haza, s továbbiakban fogalmazott meg kártérítési követelményt !! Úgy vélem, hogy nem a mi túlontúl nagy elvárásunkkal, illetve igényünkkel volt itt a baj, hanem a Best Reisen által adott félrevezetéssel, a rendkívül alacsony színvonalú ellátásból adódó túlárazással, ezáltal több családon, folytatólagosan elkövetett fogyasztói megkárosítással !

Happygirl - 2010.08.21. 15:36

Csak pár sor kiegészítést írnék ide, mert az előző beszámoló korrekt, és teljes. Mi a reggeli géppel mentünk aug. 13.-án. (A gépek oda-vissza fél órás késéssael indultak, 2 kisgyerekkel 3 órát álldogáltunk a tranzitokban.)Megérkezésünk 40 fok volt, de a szobák légkondisak. A szálló kb. azt nyújtja, amit itthon egy 3 *-os. A szobák rendezettek, annyiszor takarítanak, ahányszor csak kéritek.1-2 dínár a takarítók lelkesedését is meghozza.Étkezés: A fenn említett felvágott reggelinél a mi párizsinkhoz hasonlít. Megkóstoltuk, ehető. Az édes lötty, két féle juice, narancs és citrus. Kicsit édesek a mi ízlésünknek, de mindkettő iható. Minden étkezésnél lehet olyat találni, amit jóízűen megeszünk, ellentétben a szalvétával, amire vadászni kellett. A pincérek szintén várják a borravalót, de mi nem adtunk miinden alkalommal, csak ha valóban meg voltunk elégedve. Nekünk két kedvencünk volt, szerencsére külön váltásban, az egyik egy kicsit sötétebb bőrű, sajnos a nevét nem tudom, és a másik Tarek.A lengyelek és a szlovák vendégek többsége valóban minősíthetetlenül bunkón tud viselkedni, ki kell őket kerülni.A Maiami Centerben gátlástalanul megvágtak minket, így mi Monastírba, vagy Sousse-ba jártunk be vásárolni, nézegetni.Az animátorok szerintünk is ügyesek, bár mi a gyerek programokon nem vettünk részt, érdemes az esti felnőtteknek készülő műsoraikat is megnézni. Lelkesek, lendületesek, aranyosak, lehet kritizálni az amatőr műsoraikat, de nekünk tetszett.Összeségében mi nagyon jól éreztük magunkat, bár megállapítottuk, hogy ez első sorban fejben dől el. Hibát bárhol lehet találni, csak keresni kell. Mi nem tettük, és jövőre is ott leszünk, ha minden jól alakul.Köszönet a mi idegenvezetőnknek Alexe Zsuzsinak a kedvességéért, és minden segítségéért.