A zöld sziget, Korfu

Görögország Moraitika (Korfu) Zorbas Apartmanház

Ott-tartózkodás ideje: 2009. aug. 12.  - 2009. aug. 19. (7 nap)

3 hozzászólás I 12 596 látogató olvasta. Rögzítve: 2010. júl. 18. küldd el ismerősödnek
avatar ancsy Beszámolója

Cimkék: apartman  görögország  korfu  zorbas

Zorbas Apartmanház értékelése
ancsy még nem értékelte!

4.8

2009. augusztus 12 és 19-e között Töltöttünk el egy szép hetet Korfu szigetén, Moraitika-n a Zorbas apartmanban. A szállásra nem tudok kifogást találni, a Tensi utazási irodával repültünk a görög szigetre. Az út zökkenőmentes volt, a repülési idő mindössze másfélóra és másik országban, kultúrában találja az ember magát. Az idegenvezetők a repülőtéren vártak, segítőkészek voltak. 30perces transzfer után megérkeztünk az apartmanhoz, szép rendezett, tiszta szobát kaptunk ill stúdiót. Két légterű, külön a szoba és külön a konyha rész, fürdőszoba káddal. Az erkélyünk sajnos nem a medencére nézett, ha jól emlékszem azok az apartmanok voltak a 4-5 fősek. De úgyse nézi annyira az ember, ha nyaralni megy tengerpartra :D. Elhelyezkedtünk, utána volt a tájékoztató, általában mindig ugyan azok a lehetőségek, szigettúra, hajókázás, görög est stb, mi nem fizettünk be egyik programra sem, bevallom mi drágának tartottuk az árakat. De nem estünk kétségbe. A tájékoztató végén irány a part, ami kb 500m-re volt. A part apró kavicsos, a víz kellemes hőmérsékletű volt ekkor, és sajnos, amit már említettem egy másik nyaralásunkkor, a víz élővilága csekély, búvárkodásra nem alkalmas. De sok más van, ami pótolja, az emberek nagyon kedvesek, az ételek finomak. Esténként az apartman ház éttermében ettünk különféle görög ételeket, nagyon finom volt a grill-mix tál, a ráksaláta és a hagyományos gyros pitában és a gyros tála is finom volt.Az apartman lakói befizethettek félpanziós ellátásra ami ekkor 10euro volt egy napra, mi nem ezt a megoldást választottuk hanem akkor és ahol amit szemünk, szánk megkíván. Azért az esetek 90%ban az étteremben ettünk és 10% kedvezményt is kaptunk. Napközben a parton árultak fánkot, gyümölcsöt és különféle éttermek álltak rendelkezésre a nyaralóknak. A napágyakért és a napernyőkért fizetni kellett, mi nem vettük igénybe, mert vittünk itthonról egy napernyőt és egy hőálló plédet, ami számunkra megfelelő volt, igaz nehéz volt leszúrni a napernyőt a kavicsos földbe. És ami a legfontosabb és rendkívül örültünk, h le lehetett tusolni a parton, ezek nekünk hiányoztak Zakynthoson és Sartin is. Kellemes idő volt, 30fok felett, enyhe szellővel, ami elviselhetővé tette a hosszabb tartózkodást. Mivel nem fizettünk be fakultatív programra sem, így egyik napra béreltünk autót, este kaptuk meg egy gyors felfedező körutat tettünk, ne a következő napunkból menjen el az idő. Másnap reggel felkeltünk összepakoltunk és indulás. Első megállónk a Sissy kastély volt Achilleonban. Megvásároltuk a jegyeket, elfogadják a diákot is, én diákjeggyel mentem be, és természetesen lehetőség van nyugdíjas jegy és csoportos jegy vásárlására is. Kisebb csalódás ért, mikor tudatosult bennünk h a majd 3 emeletes épületnek csak a földszintjét látogathatják a turisták. Az emelet le van zárva, a kert szépen gondozott, Akhilleusz 3 méter magas szobra is megtalálható. A kilátás csodaszép, aki szemfüles a peramai egér szigetet is láthatja. Utunk tovább a fővárosba vezetett, a régi erődnél álltunk meg a parkolóba ahol 3 euro-t kérnek el egész napra egy autóért. Körbe sétáltunk a tengerpart mentén, sziklás kisebb öblök, meredek partok. Aki teheti, nézze meg az Ázsiai múzeumot is, egyedül én szerettem volna megnézni így nem mentünk be. Lassan kezdett a város is éledni, a régi városrész zegzugos kis utcáin össze-vissza sétáltunk, sok templomot néztünk meg, a házak falai egymást érték, különleges volt . Az árusok különböző portékáikkal kirakott utcákon bolyongtunk, megebédeltünk egy kedves étterembe. Vásároltunk kisebb ajándéktárgyakat, és az elmaradhatatlan hűtő-mágneseket, bögréket. A régi erőd tetéje is felsétáltunk, az erőd udvarán található egy régi hatalmas templom, egyetemet is hoztak létre az épületen belül. A teteje lentről hasonlít egy hajó fedélzetére, ahogy az árboc magasodik ki. A kilátás is szép. Szívesen sétáltunk volna még az utcákon, de párom nem igazán ennek a híve, így 4óra fele haza vettük utunkat. Rövid megállót ütemeztünk be Benitses-nél a Királyok hídjánál, és a hatalmas kikötőnél, egy két fotó és irány Moraitika, vagyis egy benzinkút, mivel tele tankkal kell visszavinni az autót. Mivel szombat volt, és nem tájékoztattak bennünket h ezen a napon nincsenek nyitva az állami üzletek, így csekély összeget vontak le a kaucióból, szerencsére kevesebbet vontak le mintha tankoltunk volna. Minden este sétáltunk a városba, nézelődtünk mikor hol találunk valami új dolgot. A part felé vezető úton volt (remélhetőleg még ott van) egy családi üzlet, ajándék, ruha, ékszerek, strandfelszerelések stb, minden nap vettünk valamit, kis terítőket, hűtő-mágneseket, karkötőt, poharakat. Hamar eltelt a nyaralás, hazaérkeztünk sok élménnyel, ajándékokkal, képekkel. És persze ami a legfontosabb, nagyon sok üzletben, bárokban, éttermekben voltak magyar alkalmazottak is. Mindenkinek szép nyaralást kívánok, Ani
icus - 2011.06.28. 17:44

Tudja esetleg valaki,hogy Korfun hol lehet,vagy hol érdemes vad kempingezni? Icus

ancsy - 2010.07.24. 13:06

Szia Mimmok! Bevallom nem mentünk el Paleokastritsa-ig, pedig említetted te is és mások is h gyönyörű arra a tenger és a part, Sidari nem volt tervben, legközelebb mást is megnézünk, inkább passzív pihenést ütemeztünk be, nagyon jó volt pihenni a medencénél és a parton. üdv Ani

Mimmok - 2010.07.23. 10:51

Szia! Örülök, hogy jól éreztétek magatokat... de nem mondd, hogy mindössze ennyit láttatok egy hét alatt a szigetből! :o) Ugye nem? Vagy ha mégis... mondd, hogy mégterveztek visszamenni! Paleokastritsa, Sidari, Peroulades sem voltak meg? Azért ezek is nagyon alapok még az utazási irodával utazóknak is... nézzétek meg ezeket is legközelebb, ok? ;) Üdv: Mimmok