Egy álom, ami maga a valóság: KORFU!!! :)

Görögország Corfu- Sidari

Ott-tartózkodás ideje: 2009. aug. 07.  - 2009. aug. 14. (7 nap)

0 hozzászólás I 9 205 látogató olvasta. Rögzítve: 2010. nov. 05. küldd el ismerősödnek
avatar nmelinda Beszámolója

Cimkék: Korfu  Korfun  Peroulades  Sidari  szigettúra

2009 augusztusában jártam Korfu szigetén a debreceni Grand Tours-szal. Korábban még nem voltam görög szigeten,és talán ezért is nyűgözött le annyira az ott töltött 8 nap. Pénteken hajnalban indultunk, és kisebb megállásokkal szombaton érkeztünk Sidarira. A fáradtság nem volt akadály, azonnal felfedeztük a tengerpartot...ezzel hivatalosan is elkezdődött az egy hétig tartó pihenés!:) Mi a Katerina Apartmanban szálltunk meg, ami kb 100 méterre van a tengerparttól. Már első este sikerült belevetni magunkat a nyüzsgő éjszakai életbe! Sidari szerintem elsősörban a fiatalok számára kiváló nyaralóhely, ahol egyik szórakozóhelyről a másikba szabadon járkálhatnak, ugyanis egymást érik a különbőző "mulatók". Többször vacsoráztunk étteremben, ami szintén nagyon közel volt a szállásunkhoz. A magyarokat nagyon szeretik, ezt kisebb-nagyobb jelekkel a tudtunkra is adták!:) Az étteremben például a második alkalommal bort kaptunk, a következő estén már egy tál előételt. Megkóstoltam a görög specialitásokat, amik nagyon ízlettek. Az árak szerintem nem magasabbak, mint akármelyik itthoni üdülőhelyen, legyen az a Balaton, vagy Abádszalók. Szerintem megfizethető!:) Az utazási iroda jóvoltából több fakultatív program közül választhattunk, mint például hajós kirándulás, szigettúra, görög est. Én az egész napos szigettúrát választottam, amit autóbusszal tettünk meg. Kissé fáradtan keltünk útra, de megérte! Megismerhettük a sziget nevezetességeit, a sziget ésszak-keleti részét jártuk be először, majd a Sissy kastélyt kerestük fel, és az "Egér-szigetet". Az óvárosban Szent Szpiridon templomában jártunk, és a hangulatos kis utcákon sétálhattunk, melynek egyes részei nekem egy picit olaszosnak tűntek. Ezek után Paleokastritsára látogattunk, ahol a helyi kolostort néztük meg. Tengerjáró hajóra szálltunk, így megcsodálhattuk a színes kis halacskákat is!:) A nap végén a Bella Vista kilátó "vitte a pálmát". Soha nem láttam még olyan szépet, mint ott...akkor. Este visszatértünk a szállásunkra, majd ismét csaptunk egy hatalmas bulit. Feledhetetlen hetet töltöttem a görög szigeten. Minden napra csináltunk magunknak valamilyen programot. Átúsztuk a Canal d amour-t, de szerintem veszélyes, mert ha jön valamilyen vízi jármű, az nagy hullámokat csap, és bent szinte lehetetlen úszni...még kint is nehéz. Visszafelé megkerültük a sziklát, szuper volt!:) Egyik délután ellátgattunk Perouladesre, ahol megnézhettük a csodálatos naplementét. Gyalog mentünk, így utólag visszagondolva lehet, hogy biciklit, vagy autót kellett volna bérelni. Körülbelül egy órán keresztül sétáltunk, sok szép településen jártunk, útközben segítőkész emberekkel találkoztunk, akik mindig útbaigazítottak minket. Szerintem Korfura mindenkinek el kellene egyszer látogatnia. Aki ott járt, biztosan vissza fog térni egyszer!! Csodálatos!!! Engem lenyűgözött ez a pici sziget,ami olyan, mint egy álom! :)