Tunézia, el Mouradi Palm Marina 5*

Tunézia Port el Kantaoui Melia El Mouradi Palm Marina

Ott-tartózkodás ideje: 2010. jún. 30.  - 2010. júl. 07. (7 nap)

1 hozzászólás I 8 248 látogató olvasta. Rögzítve: 2010. júl. 15. küldd el ismerősödnek
avatar zacky74 Beszámolója
zacky74 értékelése:

4.2

Időpont: 2010.06.30 -2010.07.07
Utazási iroda: Taurus Reisen
Szálloda: El Mouradi Palm Marina 5*
Utas: 2 felnőtt + 1 gyerkőc (11 éves)
Indulás: Eredetileg az utat mi július 2.-re foglaltuk a Startutazáson keresztül, de 1 hónappal az indulás előtt jelezték, hogy módosítás miatt vagy a 06.30-at v. 07.07-es indulást tudták felajánlani. Mi az előbbit választottuk.
-----------------------------------
Az indulás 07:40 –re volt kiírva és mivel a repjegy és szállás vouchereket a reptéren kellett felvenni ezért jó 30 percet álltunk sorba - ráadásul a hölgy nem volt valami udvarias - hogy felvehessük őket és csak utána jött a be checkolás ami még úgy is hogy a párom közben beállt az egyik sorba jó 45 percig eltartott pedig 3 pult volt nyitva. A gép mint eddigi nyaralásunkkor most sem ért ide időben így másfél órás késéssel indultunk. A charter a Tunisair Airbus 320-asa volt elég jó állapotban. Az ellátás kicsit szűkre sikerült nem tudom miért (lehet, hogy a haza utazók megitták az összes italt) de csak ásványvíz,kávé és tea volt és ezek mellé kaptunk fejenként egy croisant és egy muffin-t. A repülési idő kb. 2:20 perc volt.
-----------------------------------
Érkezés: A gép a vadi új és nemrég átadott Enfidha-i reptérre érkezett ahol simán és gyorsan ment az útlevélvizsgálat mivel még egyelőre elég kevés gép érkezik és indul innen. (kb. 20-30) Kint a csomagok felvétele után a Taurus két telepített idegenvezetője várt minket és eligazítottak a buszainkhoz. A transzfer a szállodáig kb. 35-40 perc volt. A szállodában megérkezéskor Ildikó végigvezette a csoportot a szállodában megmutatott mindent szerintünk ez annak köszönhető, hogy ez Ultra AI-s szálloda (részletek majd lentebb) de mi nem tartottunk velük, hanem a tumultus elkerülése és a jobb szoba reményében bejelentkeztünk és meg is kaptuk a kért emeleti szobát.
-----------------------------------
Szálloda: Az elrendezése tipikus U alakú ahol a szárnyakban vannak a szobák a földszinten meg az étterem és a bár, középen a kert medencével és a végében a tengerpart. Külön szárnyban van a Thalasso terápiás rész elkülönítve. A szobánk a 4. emeleten volt a 625-ös szoba, ami elég tágas, erkélyes részben tengerre néző (ez a jobb oldali szárny) de az első éjszaka nagyon hangosan telt mivel éjfél után lent a földszinten beindítottak valamit és iszonyúan zúgott, úgyhogy alig tudtunk aludni.(szerintünk vagy a mosoda vagy a konyha lehetett ott) Reggelre lakótársakat is kaptunk kis piros hangyák jelentek meg a fürdőben, a szobában és masírozgattak fel-le. Amúgy a folyósón is iszonyú bűz volt szerintünk a hangyairtóval fújták le a szőnyeget.
Jeleztük a recepción reggeli után, hogy gond van és szobát szeretnénk cserélni, rögtön mondták, miután felírták a szoba számot, hogy 1 órakor érdeklődjünk megint. Visszamentünk és a másik szárnyban ajánlottak fel egy junior suite-t (318-as) ami még nagyobb volt, mint az előző. Szintén emeleti, két erkéllyel, padlószőnyeggel és sokkal csendesebb is, ja és hangya 1 db nem volt az ottlétünk alatt. Megköszöntük 10 USD-vel a szobacserét a recepciósnak, aki segített a cserét elintézni.
Pénzt váltani lehet a recepción megadott időben, ill. a törülközőnként 15 TND-t kell letétbe tenni amit visszaadnak távozás előtt a kártyákért cserébe.(ezt már a szobafoglaláskor el lehet intézni és cserébe megkaptuk a törülköző kártyát ami lehetett türcsire cserélni a benti medence melletti pultnál)
-----------------------------------
Ami az Ultra AI-ban van a korátlan étel és ital fogyasztás mellett:
- ingyenes internet a business cornerban a recepció mellett 2 gép
- ingyenes WIFI a lobbyban és a szobák egy részén is elérhető
- tartózkodás alatta 1x ingyenes masszás, pedikűr-manikűr, hammam per fő
- a bárok 0-24-ig vannak nyitva és vannak nem helyi alkoholos italok is
- széf a szobában ingyen
- fitnesz terem
- mór kávézóban (15:00-23:00) ingyen menta tea,török kávé és sisha-t lehetett ezerrel pöfékelni

Medence & tengerpart: Kinti részen van egy nagyobb élménymedence és abból szinteltolással egy kisebb ahol lehet napozni meg fetrengeni. Ezen kívül van a gyerekek részére egy kis medence. Bent pedig szintén van egy fedett medence. A napágyak, napernyők, matracok ingyenesek mind a medence mind a tengerparton. Hál istennek itt sem volt az, hogy már hajnalban kellett ágyat foglalni mivel a matracokat a medencemester hozta ki, addig meg el voltak zárva, így nem sok értelme volt korán foglalni. Mi általában reggeli után mentünk le kb. 08:30-09:00 körül és nagyon sok napágy volt még szabad a medence körül, a tengerparti ágyak már ilyenkor azért telítettek voltak. Próbáltuk az itthoni időt tartani lefekvésben és kelésben, mert tudjuk, hogy iszonyúan el lehet csúszni, és ez sikerült is. A tengerpart tiszta, finom fehérhomokos, a tenger lassan mélyül. Általában délután volt erősen hullámos mikor feltámadt a szél és ilyenkor a tengeri fű is megjelent a víz tetején.
-----------------------------------
Kaja & pia: A szobákban lévő hűtőt naponta rendszeresen töltötték, ha kifogyott belőle 1,5l-es ásványvízzel, 0,5 l-es Kóla,Fanta,Boga és körtés-narancsos dobozos juice-al. Reggelizni a nagy étteremben lehetett reggel 06:00-tól 10:00-ig utána késői reggeli lent a beach étteremben 10:00-12:00-ig. Maga a választék szokásosan gazdag: többfajta pékárú, pék süti, saláták, felvágott, omlett,tükörtojás, palacsinta, műzlik stb. Inni két fajta üdítő, kávé Nescafé gépi.
Ami kicsit fura volt, hogy egyrészt a beach-es étterem ahol szintén lehetett ebédelni, de étlapról lehetett választani szendvicset,tésztát,pizzát,édességet,gyümölcsöt szemben az olyan szállodákkal ahol kipakolnak mindent aztán levadássza a jónép az ételt, amíg van. Persze mindkettő módszernek vannak előnyei és hátránya. Én ott látom az előnyét, hogy nem nagyon megy kaja kárba (legyek sem voltak dögivel) a másik hogy a többség inkább feljárt a nagyétterembe ebédelni mivel ott változatosabb és nagyobb volt a kínálat. Mind az ebédhez és vacsihoz kért 1,5L-es vizet engedték kivinni az étteremből, de ennivalót nem engednek.(de a magyar találékony nép és mindent megold ;))
Az italokat is kérni kellett egy külön bár részen és nem automatákból tölthettünk magunknak, amit papír pohárban kaptunk légyen az üdítő vagy bármilyen alkohol. Egyedül a kávé gép volt kirakva, de rendes gépi kávét is csináltak a bárban.
Az érkezéskor mindenki kap egy étterem kártyát, amit az első vacsorakor kell a főpincérnek odaadni és ő leültet egy asztalhoz, ami csak a vacsora esetében mindig állandó az egész ott tartózkodás alatt.(reggeli,ebéd esetén bárhová lehet ülni) Vacsira két időpont közül lehet választani 18:30-20:00 vagy 20:00-21:30 amit ha szükséges lehet cserélni.
Nekünk nem volt bajunk a kajával bár hallottunk olyan magyarokat akiknél előjött a hasmenés. Én rendszeresen kis „házi” fertőtlenítővel kezdtem a napot, de se a gyerkőcnél sem a feleségemnél nem jött elő semmi.
-----------------------------------
Programok & fakultatív: Az iroda által szervezett programok közül a Tunisz-Kárthago-n voltunk ami 40 EUR/fő (50%-os a gyerek) és vasárnap reggel 06:40-re jött értünk a busz és kb 10:00-re már Tuniszba értünk.
Itt a szokásos program idegenvezetővel leegyeztette mikor hol találkozunk de a csoport együtt ment egy részen mert hogy „tuti” sokkal olcsóbb parfümös/ezüstös/bőrös stb. boltokat tud mutatni ahol minden sokkal de sokkal olcsóbb mint Sousse-ban. Persze mondanom sem kell hogy a csoport része ugrott a dologra és fel sem tűnt nekik hogy milyen érdekes mert pár nyitva lévő bolt közül az idegenvezető pont abba terelte a nyájat ami szerinte olcsó.(persze meg a magyarok miatt nyitottak korán) Itt lehetett még kicsit kolbászolni a souk-okban de vigyázni kell mert tényleg el lehet veszni. Mi azt a technikát követtük, hogy „se-hall-se-lát dömötör” tehát hiába nyomták a szöveget meg jöttek mi nem figyeltünk rájuk így berángatósdi sem volt. Csak oda mentünk be körülnézni,vásárolni ahol nem nyomultak az emberre.
Ezután jött a sírok,római fürdő, Bardo múzeum, ebéd majd Sidi Bou Said. Nekem a Római fürdő és Sidi Bou Said tetszett mert mi nem ültünk be a kávézóba hanem továbbmentünk és két helyen is csodálatos kilátás várt minket a dombtetőről. Ezután haza és kb 19:00-ra értünk vissza a szállodába.

A másik fakos program hétfőn a tevegelés (20 EUR/fő, 50% gyerek) és strucc farm volt ami a tavalyi sivatagi tevegeléshez képest iszonyúan gagyi. Részben azért mert nincs meg a sivatag,homok,forróság feeling. Amúgy egy félnapos program ami nem túl korán indul és az ember már ebédre haza is ér. Szóval a tevéket nem fektetik le hanem szépen már sorban vannak kötve és az emberkéket feltolják/rakják rájuk egyesével.(sivatagban a teve veled áll fel,és ül le (ami igényel némi kapaszkodó technikát) kapsz kaftánt+fejkendőt, a tevéket 3-4-es csoportban viszi egy ember és le is fényképez külön szedve a csoporttól)
Persze itt előtte lehet fényképezkedni hogy az egyik teve a szádból kiszedi a kaktusz szárat, van amúgy „profi” fotós is aki ezt meg is örökíti és úgy be is áll hogy más ne tudjon rólad jó képet csinálni.(a túra végén pedig jó pénzért meglehet venni a képeket 3 TDN)
Ezután a karaván elindul egy olajfa ligetben (kb. mint nálunk a szőlők alja) és egy kb. 30-45 perc után visszaérkezik a kiindulási ponthoz ahol jön a „hogyan szálljunk le egy álló tevéről” c. mutatvány. Ezután végigvezetnek a farmon és lehet struccot nézni közben meg egy csóka végig mondja 3 nyelven (magyarul nem) a struccokról és a farmról szükséges tudnivalókat.
Ami még volt a szállodától nem messze kijártunk a Hawai center-be vásárolni és Sousse-ba mentünk be taxival ami 8 TND/út.
-----------------------------------
Hazaindulás: Köszönhetően a hajnali menetelnek még el lehetett ütni az időt egy kis meccsnézéssel a konferencia teremben ahol volt kivetítő. A busz 00:30-ra jött értünk és a gép 03:40-kor Enfidha-ról időben el is indult, ami nem nagy csoda, mert velünk együtt még egy lengyeleket szállító gép ment nem sokkal előttünk így itthoni idő szerint 07:00 körül szálltunk le. Itt már volt rendesen üdítő is a víz,tea és kávé mellett, persze alkohol semmi és a szokásos muffin és croisan a fedélzeten.

Ami igen megfontolandó, hogy 8 nap 7 éj esetén az ember, mivel az utolsó nap nincs a szállodában, 6,5 napot tölt kint ami szűkös lehet ha valaki több programon is részt akarna venni. Először utaztunk ugyan a Taurus-sal de véleményem az hogy eddig mind a TUI mind a Best sokkal normálisabbak voltak. A szállodát merem ajánlani (mármint szoba csere után) igaz itt is él a dolog hogy mindig 1 csillagot el kell venni. Mondjuk tavaly a RIU Bellevue parkban voltunk ami 4* de az az is volt. (igaz ott is szobát cseréltünk)
Valahogy olyan érzésem van hogy ez az iroda is simán besorolható a gázosabbak közé.
Feltöltve: 2010. júl. 15.
gina1977 - 2012.07.26. 16:35

Az El Mouradi Palm Marinában voltunk 4-en, július 6-tól 13-ig. Úgy kezdődött, hogy este indult a gép 18.05-kor, majd kb. 22.00 órára értünk a szállodába. A reptéren vártunk cirka egy órát egy család miatt, mert ott!! derült ki, hogy a 17 éves lányuknak lejárt egy hónapja az útlevele. Természetesen Tunézia nem engedte be, hazajöttek. Így későn értünk a szállodába, ezzel kimerült a 8 napból az első. Az 5 csillagos szállodáról az a véleményem, hogy a helyi 3 csillagosat (Djerbán voltunk 3 csillagosban)meg sem közelíti!!Reggelente elvitték a törölközőket, amit késő délután hoztak vissza, így a déli ebédhez a zuhanyozás után az erkélyen száradtam meg.A takarítónők egész nap a szobákban zavartak, de nem a takarítás céljából!A tengerpartot nem takarították, koszos volt. A strandon már 5 órakor szinte kihúzták az ember alól a matracot, mert 6-kor bezárták a kaput, a benti medencéből is kitessékelték a fürdőzőket. A meghírdetett ultra al. ellátásból sem valósultak meg a programok(nem volt a pedikür, manikür, a külön la cart vacsora, kevés volt a sötemény, a választék, nem töltötték fel az elfogyott ételeket, vadászni kellett a gyümölcsöt stb.) Az ember csak adta a borravalókat, hátha jobb kiszolgálást kap, ezt csak egy pincérnél tapasztaltuk. A fiamék szobájában rendszeresen vendégek voltak a hangyák, hiába jeleztük, a végén már ők irtották szinte naponta. A magyar vendégek nagy többségének, így nálunk is a fiúknál előjött a betegség, a jó 2 napos hasmenés az itthonról vitt fertőtlenítő ellenére.Így voltunk ott teljes (6 )HAT!!!napot, mivel péteken csak reggeliztünk és 11-kor elhagytuk a szállodát. A 7 éjszaka megvolt, de ez az igen lecsonkított töredék 2 naphoz jött a 6 teljes nap. A repülőgép személyzete közül senki nem beszélt sem oda, sem vissza magyarul, pedig csak magyarokkal volt tele a gép. Ez a 8 nap is olyan csali, mint az ultra al.5 csillagosban.Ezek ellenére jól éreztük magunkat ezen a pár napon. A homok, a tenger nagyon tetszett !! Ezután, ha Tunéziába megyek, Djerbát fogom választani.Brigitta