Athen Vice! Figyelem, tiszta csikágó!

Görögország Athén

Ott-tartózkodás ideje: 2010. júl. 21.  - 2010. júl. 21. (1 nap)

1 hozzászólás I 2 744 látogató olvasta. Rögzítve: 2010. júl. 21. küldd el ismerősödnek
avatar Rote Beszámolója

Cimkék: a  állapotok  aranyat  Athén  balkáni  bűnözés  letenni  metrón  vicerablás

Délelőtti városnéző sétát követően metróval akartunk elmenni a Viktoría térig a régészeti múzeumhoz, ahol a tipikus 3-an vannak-meglököm módszerrel kivették a táskámból a pénztárcám, benne kb. 9oo euróval és kettő bankkártyával.A lányom vette észre, hogy előbb az ő övtáskájával próbálkoztak, de a férjem zsebébe is belenyúltak, s végül nálam jártak sikerrel. Az Omonia térnél vettük észre, ahol rögtön kiszálltunk, kérdeztük az első rendőr-kinézetűt (mint kiderült, biztonsági őr volt) az küldött fel-és-le a policájhoz, mire bejutottunk,- beszéltünk velük, ők mondtak egy utcát, címet,ahová menjünk bejelenteni.Előbb telefonon letiltottuk a bankkártyát, csak addig a másikről már lehúztak 250000 ft-ot tíz sikertelen és 2 sikeres,- próbálkozással, hogy rohadjanak meg a büdös-mocskos görög-cigányok, legalábbis mi annak néztük őket.A rendőrség kapujában felküldtek az első emeletre, ott nem volt semmi. Visszamentünk. Felküldtek a 3. emeletre.Várakoztunk másokkal együtt. Közben 10-20 hátrabilincselt fekete és még feketébb pofát bevittek az irodába. Volt egy egész menet is, vagy hatan rablánc-szerűen összebilincselve.Az egyik rendőr kitöltetett velünk egy nyomtatványt, amire ráírtuk, hogy a metróban raboltak ki, de a bankkártyát a Viktoria állomáson húzták le.Egy óra múlva visszaadták a papírt lepecsételve azzal, hogy menjünk egy másik rendőrségre. MInt később kiderült, le akarták rázni az ügyet azzal, hogy nem hozzájuk tartozik,a Viktória beírása miatt.Majd megérkezett a régi kalocsai Athénban élő ismerősünk segíteni. Kiosztotta a rendőröket amiatt, hogy képzelik, hogy magyar túristát, akik most vannak Athénban először, küldözgetnek ide-oda különböző rendőrségekre! A rendőrök visszakiabáltak,s bevittek
vizsgálatra újabb 20 bilincsbe vert barnát-feketét, mi meg várakoztunk kint újabb 3-4 órát.Közben jöttek franciák. A nő mutatja, hogy szorította a táskáját és oldalt felvágták, elvitták a pénzén kívül az útlevelét is és a gépük 2 óra múlva indul Párizsba.Jöttek ausztrál lányok nagy hátizsákkal, őket is kirabolták.Várakozott velünk sokáig egy görög pár, az autójukról lelopták a rendszámtáblát és azt akarják bejenlenteni, mert így szoktak bűnözni, hogy a lopott rendszámtáblát teszik fel a lopott autóra.Melletünk egy idősebb görög nő azért várakozott, hogy a személyiének az ellopását jelentse be, mert álítólag más igazolványával bűnöznek és rákenik az illetőre.Közben olyan volt a forgalom, mint a krimikben az amerikai rendőrkapitányságon- civilruhás nyomozók jöttek-mentek a bilincsbevert, drogos kuncsafjaikkal. Órák múlva, a Mária erősködésére végre bekerültünk a feljelentés felvételére.Az idős nyomozó bent elkezdett ordítani, hogy normális vagyok én?! Hová megyek ennyi arannyal a nyakamban, a kezemen?!Vegyem le! Kitépik a nyakamból,a fülemből és egy óra múlva újra itt leszek. Gondoltam magamban, én még a lapostetőkre is aranyakban járok... (inkább csak azért,mert ha egyszer leveszem, nem tudom újra felkapcsolni)A fiatal nyomozó végre hozzákezdett a feljelentéshez-közben ha hoztak újabb megbilincseltet, akkor otthagyott. Majd ő is elkezdett kiabálni,hogy megmondták már, vegyem le az aranyakat mind, és a telefont is a nyakamból, ha nem akarom,hogy letépjék.Ebből jöttem rá, hogy tényleg kriminális állapotok vannak Athénben. Ezt nem gondoltam volna egy tőbb éve EU-ban lévő fővárosról. Azt mondja a Mária, ez Balkán, ami itt van!Már este lett, mire kijöttünk a rendőrségtől. Ekkor tűnt fel az utcán,hogy egyetlen nő sem visel aranyat!!Nagyon megkeserített ez a krimi bennünket, de már késő volt ahhoz, hogy az azonnali hazautazásunkat elintézzük, mert már minden utazási iroda, MALÉV iroda stb. bezárt eddigre, így küld a drága fiam pénzt utánunk és az 500 ezer forintnyi tanulópénzt "le kell írnunk".De-mivel egy utikönyv sem írja ezt- figyelem mindenkinek!! A csodált görög kúltúra eltűnt rég!Tombol a balkán, a drog, a bűnözés!
Menta - 2010.07.23. 14:01

Sajnálom, hogy így alakult a nyaralásotok!