Kisvonattal a Szalajka Völgyben

Magyarország Szilvásvárad

Ott-tartózkodás ideje: 2010. aug. 02.  - 2010. aug. 02. (1 nap)

0 hozzászólás I 3 727 látogató olvasta. Rögzítve: 2010. aug. 09. küldd el ismerősödnek
avatar iadanyne Beszámolója

Cimkék: Fátyolvízesés  szalajkavölgy

A budapesti, aszfaltolvasztó kánikula elől elmenekülve egy kis hűvös, erdős kirándulásban volt részünk Szilvásváradon. A buszparkolóban kiszállva a meleg járgányból, elindultunk a bejárat felé, s egy aranyos kis "vonattal" bekocsikáztunk az erdőbe, a kellemes hűvösbe. A nagy meleg után bizony jól esett a hűvös, szinte felüdültünk. Az a sok szép csörgedező patakocska, ami végigkísért minket az utunk mellett, az érdekes, göcsörtös fák, a jó levegő, madárcsicsergés, hát elfeledtük azon nyomban a város zaját. Átadtuk magunkat ennek a varázslatnak, ami körbevett minket. El sem hittük, hogy ki kell szállnunk a kis vonatból, mikor a végállomásra érkeztünk. Aztán ért minket a még nagyobb meglepetés.Elindultunk a hegyi kis utakon, a gyökerekkel teli ösvényeken, a patakok mentén felfele, s egy gyönyörű tisztásra érkeztünk. Itt egy nagy tömeg jelenléte valamit sugallt nekünk, valami van ott! Menjünk, mi is nézzük meg! Hát persze, hogy mindenkinek földbe gyökerezett a lába, mikor meglátta a Fátyol vízesést. Fotóztuk balról-középről-jobbról, mindenhonnan gyönyörű volt az a lépcsőzetes vízesés, ami a szemünk elé tárult. Hatalmas lapulevelek takarták egy darabig a vízesést, de közelebb érve már jól láthattuk a sok-sok lépcsőt, amin keresztül folyt lefele a patak vize. Hát egy darabig csodáltuk mi is, majd felkaptattunk a Szalajka Forráshoz. Nagyon sok látogató volt velünk együtt, aki ide menekült a nyári hőség elől. Volt itt egy gyönyörű tó is, kacsákkal, tükörképpel, favágók láncfűrésszel, nagy fejszével, jó levegő, nyugalom, csodás látnivalók. Visszafele pedig egy kis vonatozás a meseszép tájon át, hallgatva a vonatkerekek zakatolását, szívni a friss levegőt, mindenkinek mosoly ült az arcán. Kell néha egy ilyen kis kikapcsolódás, azt hiszem. Miután végigrobogtunk ezen a gyönyörű tájon, lent a végállomáson megkóstolhattuk a pisztrángot, a lángost, a fagyit, a pavilonok ajánlatai között böngészhettünk. Ha valaki a bobpálya szolgáltatásait akarta kipróbálni, megtehette azt is. Mi most kihagytuk, majd legközelebb.
Feltöltve: 2010. aug. 06.