Hotel Henry IV

Franciaország Párizs Hotel Henry IV

Ott-tartózkodás ideje: 2004. aug. 18.  - 2004. aug. 22. (4 nap)

2 hozzászólás I 2 898 látogató olvasta. Rögzítve: 2007. jún. 14. küldd el ismerősödnek
avatar wombat Beszámolója
Hotel Henry IV értékelése
wombat még nem értékelte!

3.6

Hotel Henry IV (25 place Dauphine, Il de la Cite) T 01 43 54 44 53
Tökéletes helyen van, az Il de la Cite Pont Neuf felőli végén (kb 5 perc séta a Louvre és a Notre Dame, s a Latin negyed is), ennek ellenére nem drága.
Ez egy nagyon kicsi „családi” szálloda, kb 21 szobával, amiből csak 4-hez tartozik saját fürdő+WC.
A hotel minősége jó közepes, de elhelyezkedése miatt és ár/érték arányában nagyon megéri! A szobák kicsik és "patika tisztaság" sincs, viszont szép kilátás nyílik belőlük a térre. A reggeli is meglehetősen franciás.
A szálloda nagyon keresett, ezért utazás előtt érdemes jóelőre szobát foglalni. (Április elején még tudtunk saját zuhanyzós szobát foglalni augusztusra…) A foglalás viszont nem egyszerű: interneten nem lehetséges, csak telefonon (francia nyelven!), s valahogyan el kell juttatni az előleget is.
wombat - 2009.04.21. 08:21

Szia, mi elég régen voltunk már ott, de szerintem nem változott azóta semmi... Egy nagyon pici, csendes hotel, talán egy család üzemelteti, s eléggé kezdetleges a management. Ennek ellenére mindig tele van. Angolul nem nagyon tudtunk Velük kommunikálni. Az előleget mi egy párizsi barátunk révén juttattuk el, mert nem voltak hajlandóak számlaszámot megadni. Telefonon is beszéltünk velük, s azt ajánlották, hogy egy borítékban küldjük el postán a pénzt :) A szobát faxon kellett megrendelnünk. A szobafoglalásba esetleg érdemes beleírni, hogy zuhanyzó WC-vel kéritek, mert nem minden szobához tartozik saját vizesblokk.A szoba pici volt, régi bútorokkal (talán még poloska is volt). A reggeli nem túl bőséges: egy croissant, lekvár, s kakaó. Viszont a tér túloldalán volt egy remek pékség :)A fent leírtak ellenére jó hely, főleg ha csak pár napot akartok Párizsban tölteni, mert valóban nagyon klassz helyen van, mindenhez nagyon közel! A szobáról megpróbálok képet keresni.

rothman - 2009.04.20. 21:24

Szia! Segítenél nekem? Hogyan kell eljuttatni az előleget? Van képed a szobákról, ágyról? Olyanok, mint a honlapjukon, mert elég elhasználtnak tűnnek. Mit takar a reggeli? Az elhelyezkedése nagyon-nagyon tetszik. Köszönöm.