Zakynthosi (Tsilivi) nyaralásunkról pár szóban

Görögország Zakynthos

Ott-tartózkodás ideje: 2005. jún. 27.  - 2005. júl. 07. (10 nap)

4 hozzászólás I 28 690 látogató olvasta. Rögzítve: 2007. jún. 15. küldd el ismerősödnek
avatar mona-lisa Beszámolója

Cimkék: Tsilivi  Zakynthos

A sziget nagyon szép. A természeti szépségei élővilága egyedülélló. Voltak pozitív és negatív tapasztalatok is természetesen, próbálom áttekinthetően összeszedni a fontos infókat.
Aeolus travel szervezésében utaztunk.

-ÚT: A repülő odafelé és visszafelé is jó volt. A transzfer a reptérről Tsilivibe kb 15 perc. Visszafelé nagyon sokat kellett várnunk a reptéren, ami iszonyú kicsi és zsúfolt, de jó hír hogy már építenek egy új épületet. :)

-SZÁLLÁS: Tsilivi Studió Planos, pozitív! A településen belül nagyon jó helyen van az apartman, kb 10 perc a főutca, így nincs zaj, de nem is megeröltető besétálni. A tengerpart kb ugyanennyi. 2-3 naponta takarítanak, van törölköző amit az ágyneművel együtt félidőkor cserélnek. A konyha jól felszerelt. Később hallottam hogy volt akit megloptak mert nyitva hagyta éjjel az erkély ajtót. Erre érdemes odafigyelni.

-PART: Gyönyörű!!! Széles finomhomokos kavicsokkal fűszerezve, rengeteg kagylót csigát lehet találni. Ha lebuksz búvárszemüveggel lehet látni egyész nagy halakat, tengericsillagot, polipot is. Kényelmesen van hely a törölközöknek ha nem akarsz napágyat bérelni. A vizisportok elé drágák. Jet-ski pl 45 E.

-JÁRMŰ: A Blue Bird-nél béreltünk 5 napra robogot 13 E/nap. Mindenképpen érdemes bérelni valamit hogy fel lehessen fedezni a szigetet.

-KAJA: Minden elég drága ha folyton forintra átszámolod, de 1-2 nap alatt átál az ember a helyi 'árfolyamra'. :) Ettünk étteremben is de eléggé unszimpatikus volt hogy mindenhol 2-3 E-t felszámoltak szervízdíjnak, ami nincs az étlapra írva. Olyan is volt hogy az étterem elötti táblán olcsóbbak voltak az árak mint bent az étlapon. Voltunk a Nemesis tavernában Tsiliviben ami nagyon tetszett. 21,60 E volt 2 óriási adag kaja amit meg se bírtunk enni + saláta, víz sör. Többször vettünk kint húst, krumplit és főztünk magunknak. Vannak nagyobb szupermarketek amikben mindent kapni. Pl 1 kg csirkemell filé 6,80 E. A Sparban vettünk 4 nagy szelet marhahúst steaknek 4,50 E. A Lidl elég kicsi olyasmi mint egy sima kis Plus itthon, de olcsó. Pl: 0,7 l Ouzo 2,79 E.
Kampinal a nagy keresztnél is ettünk az étteremben. Az elhelyezkedése miatt eléggé drága volt de megéri. Kihagyhatatlan a teraszról a kilátás.

-A SZIGETRŐL, KIRÁNDULÁSOKRÓL: Voltunk teljes sziget körüli hajóturán helyi irodával 15 E/fő (Aeolusnál befizetve 28 E !!!) Mindenképpen érdemes elmenni. A sziklás partszakaszok gyönyörűek, végig tele barlagokkal kis öblökkel. Sajnos a roncsnál a Navaggio öbölben nem fürödhettünk mert nagyon hullámzott a víz, így csak kikötöttünk, barátom azért persze nyomott egy fejest a vízbe a hajó tetejéről :) ehelyett viszont megáltunk egy másik gyönyörü öbölben ahol rengeteg halat lehetett látni, lehetett ugrálni a vízbe. Volt még 1 fürdési lehetőség Kerinél de ott csak beugrani lehetett a hajóról.

Ezen kívül motorral bejártuk az egész szigetet. Ami nagyon tetszett az a Xigia barlangoknál a kis öblök. Egyedül fürödhetsz kristály tiszta víz, fehér, kavicsos part. Többen írták már hogy a roncsnál felülről ki kell sétálni oldalra hogy jol tudj fotozni, hát valóban a kilátóból alig látszik valami. Ha buszos szigettúrára fizet be valaki akkor viszont nincs rá ídő mert az egy nagy rohanás. Szerintem nem éri meg befizetni. Skinarinal lehet menni a kékbarlagokhoz kishajóval 7 E/fő de be is úszhatsz :) Kerinél pedig a parkolóból le lehet sétálni előre egy kis szikla kiszögellésre. Ellégé bokatörő de megéri. Mindenképpen valami jó cipőben kell nekivágni az ilyen túráknak, nem papucsban!! Laganasban béreltünk vizibiciklit 3 órára 25 E, és természetesen láttunk teknőst. 1 órán át úsztunk együtt vele a vízben :) Nagyon nagy élmény. Teknős néző turán vagy motorcsónakot bérelve nem lehet bemenni a vízbe, csak fentről figyelheted őket. Laganasról még annyit hogy szerintem szörnyű hely Tsilivihez képest, a part ocsmány,koszos a víz, a homok tele szeméttel, szörnyen zsúfolt. Mi a főutcánál mentünk le a vizibicikli miatt, lehet azért láttam ilyennek, és máshol szebb, de én nagyon örültem hogy nem ottani apartmanba mentünk. A kis sziget Aios Sosis-nál nagyon jó :) Nagyon pici, csak egy bár van rajta semmi más. Ott csak a szigetre mentünk be a partra nem, gondolom ott sokkal szebb, tisztább mint a Laganasi főutcánál. Voltunk a Porto Zoron és a Porto Romanál is, mind szépek, lehet sok kagylót csigát szedni. A hegyi falucskák is nagyon arik, tele méz meg szőnyeg árusokkal az út szélén. A vezetéssel vigyázni kell mert az utak nagyon kanyarósak folyton lejtő/emelkedő. Csak nagyon gyakorlott vezetőknek ajánlom hogy béreljenek autót, motort. Zakynthos város is nagyon szép. A várba igaz nem mentünk fel, de az oda vezető útról is elég jól be lehet látni.
vorosreka - 2008.03.03. 14:43

Sziasztok!Kérlek Benneteket, ha van itt valaki, aki a görög Aeolus utazási irodán keresztül utazott Zakynthosra, kombinált útra - vagyis oda busszal és komppal, vissza pedig repülővel - ossza már meg a tapasztalatait velem. A barátnőmmel készülünk oda, de ő tele van addályokkal. Hogy pl. szerbián keresztül veszélyes az út, hallott olyat, hogy a buszon nem tudtak magyarul gondolom a söfőrök esetleg idegenvezető??, koszos volt Zakynthos. Gondolom minden út más és más, de csak arra lennék kiváncsi, hogy ezen a kombinált úton vett-e részt valaki, és milyen volt a tapasztalata??? Előre is köszi.VR

Krisz - 2007.06.25. 15:34

Igen, mi béreltünk Quadot is és motort is. Quaddal jártuk be a szigetet, azzal mentünk Agio Sostisból a Navagio-öbölhöz (panoráma).Sisakot sem kellett használni, azt elvittük a csomagtartón. Igaz volt olyan domb, hogy fel kellett tolni, mert nem ment fel, olyan meredek volt, de igy fel tudtuk fedezni a szigetet és könnyebb a közlekedés mint autóval!

mona-lisa - 2007.06.18. 07:57

Szia, van quad bérlés is ha jól emlékszem.

kunszabolcs - 2007.06.17. 10:41

Szia!Cak annyit szeretnék megkérdezni, hogy a robogó mellett lehetőség volt-e quad bérlésére is? Mi tavaly Korfun azzal járkáltunk és nagyon megtetszett. Mivel az idén Zakynthos a cél jó lenne ha itt ott is lehetőségünk lenne egy már ismert járművet bérelni.Előre is köszönöm!Üdv: Kun Szabolcs