Kisgyerekekkel õszi hosszú hétvégén Füreden

Magyarország Balatonfüred Flamingó Hotel ****

Ott-tartózkodás ideje: 2010. okt. 30.  - 2010. nov. 01. (2 nap)

0 hozzászólás I 2 296 látogató olvasta. Rögzítve: 2010. nov. 02. küldd el ismerősödnek
avatar kingasz Beszámolója

Cimkék: bababarát  balatonfüred  gyerekbarát  kisgyerek

Flamingó Hotel **** értékelése
kingasz értékelése:

4.8

4.2

2 kisgyerekkel (2 és 5 év) töltöttünk egy hosszú hétvégét az őszi szünetben a Flamingó Hotelben. Mivel szép őszi idő volt, sok időt töltöttünk a szállodán kívül (a szabadtéri programokra tippet és útbaigazitást a nagyon kedves fiatalembertől kaptuk, azt hiszem londiner volt, köszi érte, meg a térképért, rajzokért :)). Nekem nagyon tetszett a szálloda fekvése, gyönyörű kilátás van a fürdőből, a balkonokról a Balatonra, kis kikötővel, mólóval, Tihanyra és most ősz lévén a színes tihanyi dombokra. A szállodában teltház volt (utolsó napokban foglaltunk szállást és akkor mondták, hogy már alig van szabad szoba), de reggeli-vacsoránál ez nem volt túlságoan zavaró (mind a két éttermi részben le lehetett ülni, így is volt szabad etetőszék mindig). Bár mi mindig igyekeztük elkerülni a "tömeget" ált. később mentünk enni, szerintem az étel kínálat teljesen megfelelt egy 4* szintnek (már több Mo-i 4*, 5* szállóban voltunk), nem túl extra, de finom és volt választék :) Külön szipmatikus, hogy a ház bora meg a gyerekeknek rendelt kakaó, üditő nem volt iszonyu drága (eddigi tapasztalataim szerint a szállodák az ital árából akarnak magas hasznot húzni, oly nagyon, hogy már nem is esik jól a vacsora mellé meginni mondjuk 2 dl bort :), itt 1 dl ház bora 250 Ft volt). Az is tetszett, hogy vacsorázni este 10-ig lehetett, és kilenc után sem volt gond a kínálattal, bár egyik este mikor mentem tejbegrízért - kisgyerekesek biztosan értik ennek súlyát :) - az épp nem volt, de ott volt mellette a gyümölcsös joghurt ami ugyanúgy megfelelt a célnak. Szóval számunkra az étkezés teljesen megfelelő, sőt jó volt, kisgyerekes szempontból is. A szobánk (superior kétágyas) is teljesen rendben volt, bár mi állandóan melegnek éreztük, nyitott ablaknál aludtunk, kinti levegőt fűtöttük :( Elfért benne a pótágy és a mi utazóágyunk (lett volna a szállódában is utazóágy, de mi jobban szeretjük a sajátot vinni mindenhova) és nem éreztük ezek után sem szűkösnek a helyet, bár mi nem sok időt töltöttünk a szobában. Az viszont vicces volt, de engem bosszanott is, hogy a mosdóban (volt külön mosdó és fürdőszoba) a WC mellett felszerelt telefon kagylóját többször is levertem véletlenül, éjszaka ez egész komoly zajt tudott okozni (na de ezen túllépek, biztosan van akinek meg szörnyen fontos hogy WC-zés közben tudjon telefonálni mondjuk masszázsért :). A fürdő és wellness részleget is használtuk, bár inkább kora reggel (kisfiam sportot űzött belőle hogy mi legyünk az elsők :( és este. Gyerekeknek jó kis gyerekmedence van, csúszdával, kacsával, mellette élménymedence, ahonnan át lehet látni a gyerekmedencére (ez külön jó, ezt is biztosan megértik kisgyerekes sorstársaim). A víz hőfoka viszont hűvös volt a gyerekmedencében, azt írta, hogy az élménymedence 31 fokos és a gyerek 33, de szerintem ugyanannyi volt, sőt néha hűvösebbnek tűnt a gyerekmedence - de nem ellenőriztem a hőfokát és nem is kérdeztem rá, mert nem volt épp annyira fontos, sőt titkon örültem is neki, mert néha legalább ki lehetett rángatni őket a vízből melegedés ürügyén. A medencetérben sem volt épp meleg, vizesen üldögélni a gyerekmedence szélén nem volt a legjobb, főleg ha kinyílt az ajtó, meg az üvegfolyosó felől, ami a wellness részleggel kötötte össze, jött a hideg. Volt még egy melegvizes ülőfürdő és egy pezsgőfürdő is, ahová ki volt írva, hogy 10 éven aluliak nem használhatják, de én, uram'bocsáss, egyszer bevittem a gyerekeket melegedni pár percre, (habár nem szoktam, teljesen tiszteletben tartom hogy mások meg épp gyerekricsaj stb. nélkül szeretnének pihenni) de át voltak fázva a gyerekek, a fentebb leírt okok miatt. A wellness részlegbe egy üvegflyosón át lehetett átsétálni, szuper jó sókamrájuk van, mi ezt teljes gőzzel használtuk a gyerekekkel, lévén épp hurutos időszak. Gyererek nélkül a sófürdőt (szuper!) a finn és infra szaunákat is használtuk, pl. infraszaunából azt hiszem 4 is van, mindig volt szabad.
A szállodában van egy kis játszószoba is, nem túl nagy, ha 5 gyerek volt bent az már kezdett szűkös lenni, viszont sok és kreatív játék volt benne. Gyerek animációk is voltak a szállodában, de nekünk nem sikerült odaérnünk, csak az arcfestésre vége előtt kb. 5 perccel, mikor közölték, hogy már késő, még sokan várnak, nos, gyermek leckét kapott a hamarabb jusson eszedbe, ha valamit szeretnél fejezetből. ( a csaj mégiscsak bevállalhatta volna, látván gyerek savanyú képét, nem volt túl szimpatikus a helyzet).
A kinti medencék természetesen már nem működtek, de szuper jó kis gyerek és élménymedencéknek tűntek, éredemes lesz visszalátogatnunk nyáron is, mikor többet szentelhetünk a fürödözgetésnek.
Este viszont miután a gyerekek végre elaludtak lementünk a bárba (bébiőrrel felszerelkezve) de koktél már nem volt- csak eset 10-ig és furcsáltuk, hogy a bár is bezár 11-kor - midenki elment aludni. A pincér elmondta, hogy nem szokott lenni élőzene sem -csak szilveszterkor - hogy ne zavarja a pihenőket a szobákban a zaj. Így mi maradtumk egy gyors pohár borral ...
Azért írtam ezt a beszámolót, mert én is szoktam olvasgatni indulás/választás előtt, és itt eléggé egyoldalú - negatív beszámolót volt csak a hotelről, hátha valakinek segít egy ellenpont is. (Na és épp ott nyaralt egy aktuális magyar filmsztár(rocska -ezért sokan megköveznének, hogy lekicsínyítettem :) és épp hallottam, hogy más tv sztárok is szok. ott kikapcsolódni. Ha ez bárkinek is számít ;)
Számunkra - kisgyerekkel - jó kis hely volt, nyáron még felkereshetnénk, akkor legalább nem lesz gond a hideg az uszodában.

könyv A medál titka - könyvajánló
Korábban már találkozhattatok az blog hasábjain könyvajánlókkal, most ezt a listát szeretném...
látnivaló A Balaton északi kapuja
Felsőörs, Veszprém felől érkezve a Balaton északi partjának egyik kapuja. A völgyekkel szabdalt...