tényleg jó volt ! - hotel forrás, szeged 4*

Magyarország Szeged Hunguest Hotel Forrás ***

Ott-tartózkodás ideje: 2010. dec. 19.  - 2010. dec. 21. (2 nap)

0 hozzászólás I 3 287 látogató olvasta. Rögzítve: 2010. dec. 25. küldd el ismerősödnek
avatar pestilokista Beszámolója

Cimkék: 4*  aquapark  forrás  hotel  hunguest  szeged  wellness

pestilokista értékelése:

4.8

4.2

Szeged, országunk normális szállodából gyengén ellátott része volt-eddig!
Ugyanis idén tavasszal megnyílt a felújított HOTEL FORRÁS, ami egyébként régen is üzemelt ugyanezen a néven, de egyszerűbb minőségben.
Nagy havazásban, hidegben érkeztünk meg a behavazott városba, a szálloda az újszegedi oldalon található, közel a Tisza parthoz. Összeköttetésben van a mellette épült új fürdővel és Aquaparkkal, ahová szállodavendégeknek ingyenes a belépés. A hotel lobby-ja tágas, modern, de mégis barátságos, a műfajban az egyik legszebb amit láttam. Még egy kandalló is duruzsol, de sajnos csak hétvégén volt begyújtva. Nagy porta, londiner, ez a mai világban már ritkaság. De a Hotel Forrás egyébként is igyekszik rangot tartani, ezt az ott töltött 3 nap alatt végig tapasztaltuk! A takarítónő köszön, mosolyog, kérésre azonnal fürdőköpenyt cserél. A szoba tágas, nagy minibár, kis tv, de plazma szép képpel, wifi,erkély, modern, de barátságos berendezésű. Magyar tv csatorna csak 7 van, de azok legalább normális minőségben foghatóak, sajnos kis hazánkban már lassan ez is ritkaság.
Szép fürdőszoba,igaz a mi szobánkban csak tusoló van.
Lent a lobbyban bár, csapolt gösser 4 decis 800 ft, azért ez húzós. Van 4 pályás bowling, ez szállodákban szintén ritka.
De az igazi attrakció a fürdő, nézzük meg közelebbről.
Először a "csendes wellness" rész mellett megyünk el, de erről később.
Középen nagy méretű élménymedence, télen, hidegben is kellemes a vízhőfok, még a kinti medencében is! Ezt sok élményfürdő nem tudja biztosítani, pedig ez alap lenne!
A 2 gyógymedence viszont (nekem) hideg, olyan 34-35 fokos lehet, ez kevés, ha már kettő van belőle, legalább az egyiket tarthatnák 38 fokon. Külön részen a csúszdapark, ez impozáns, a pestivel vetekszik!! 7-8 féle csúszda, jók, közülük 2-3-at az 5 éves lányom is tud használni, a többi az komolyabb. Fentről, a kb. 4 emeletnyi magasságból lezúduló 2 óriás csúszdán még én is elszédülök annyi kanyart tesz meg, de a kilátásért, mindenkinek megéri felliftezni a panorámás toronyba!
És végül a "csendes wellness", ahová gyerekek nem jöhetnek be -nos ez igazán impozáns rész! Exkluzív,mutatós, kivételes, 5-6 féle szauna, gőz, sókamra, kinti szauna, kinti merülővel, bent 3 medence - egyszóval szuper!
Minden működik, minden tiszta -le a kalappal!
Végül a reggeli, itt sem találtam kivetni valót. 6 (!) féle meleg étel, felvágottak, müzlik, sütik, 4-5 féle péksütemény, iható gyümölcslevek, krémek, komolyan, jó volt itt lenni!
Visszajövünk, mindenkinek ajánlom.
pestilokista kapcsolódó élménybeszámolói:

fesztivál Tuti csípni fog(od)!
A legújabb őrült fesztiválötlet: Szegedi Paprikashow és Chiliweekend, amely a Gerilla Gourmet...
élménybeszámoló A Feszty körkép - és ami körülötte van
A magyarok bevonulását a Kárpát medencébe Feszty Árpád, Jókai Mór, a híres regényíró veje...