Arillas,észak Korfu legjobb helye!!!

Görögország Korfu - Arillas Hotel Marina

Ott-tartózkodás ideje: 2010. szept. 11.  - 2010. szept. 18. (7 nap)

0 hozzászólás I 13 148 látogató olvasta. Rögzítve: 2011. jan. 02. küldd el ismerősödnek
avatar Robi87 Beszámolója

Cimkék: Arillas  Corfu  Korfu  Marina  medence  part

Hotel Marina értékelése
Robi87 értékelése:

Sziasztok.
Mi most 2010 Szeptemberben voltunk 4-esben Korfun,azon belül is Arillason.
A repülő út 1.5 óra volt,Ferihegyen oda és vissza is bénáztak egy csomót,de Korfu repülőterén profin 10 perc alatt megvolt minden,szóval ebben elismerésem.Megnézték a személyit,látták,hogy ,,Ungááária,,egyből mondták,hogy next,next,next,szóval tényleg hamar ment minden.Korfu várostól majdnem 2 óra volt Arillas,de csak mert mi voltunk az utolsó város ahol megállt a busz,de az úton már össze is barátkoztunk a többi magyarral,akikkel aztán a későbbi fakultatív programok alatt is találkoztunk.
Kb. 22.00-re értünk a Marina hotelhez,amely mellett van egy medencés bár is,ami a hotelhez tartozik.Este gyönyörűen ki van világítva,onnan rálátni a tengerre.A hoteltől 10 méterre van a part.2 magyar pár volt rajtunk kívül a hotelben,de mázlimra jó előre lefoglaltam a tengerre néző szobát,amelyet mindenkinek ajánlok,mert a másik 2 pár egy kb.1 méterre az ablaktól lévő falra látott rá és hozzáteszem,hogy 1 hétre 3900 ft a tengerre néző felár,szóval megéri!!Megérkezésünkkor nagyon udvariasan felkísértek minket a szobához,átadták a kulcsot,megmutogattak mindent.különben nagyon kedvesek voltak végig,messziről megismert minden szállodai alkalmazott,köszöntek,mosolyogtak,szóval hihetetlen aranyosak voltak!!!Este,amikor megérkeztünk,kinéztem az ablakon és a gyönyörűen kivilágított medencére nézett a szoba,mellette a tengerpart.Reggel,amikor felébredtünk,az volt az első,hogy kinéztem,milyen a panoráma nappal.Gyönyörűűűű!!!A medence,a tenger és háttérben megkoronázva mindezeket,zöldellnek a hegyek.
Az utazási iroda kinti képviselője nagyon aranyos volt,lefordította az hotel éttermében az étlapot,ami jól is jött,mert senki nem beszél angolul és görögül,ahogy az étlap van írva.
Amúgy sok az angol turista,csak angolokkal találkoztunk akikkel németül egy pár szót tudtunk váltani,jó fej nyugdíjas mamikkal haverkodtunk össze,de mindenki jó fej volt,nem tudok rosszat írni.A vendéglősök mindenhol,ha meghallották,hogy magyarul beszélünk,egyből még kedvesebbek lettek,kaptunk grátisz ezt meg azt,szóval minket tényleg nagyon szeretnek valamiért kint,aminek nagyon örültünk.
A víz kristály tiszta és a part végig csak homokos!!!kis halak,27fokos víz szeptemberben,nagyon tiszta és rendezett part.Ezek jellemzik Arillas beach-t.A hotelhez tartozik füvesített pálmafás kert a korábban említett medencével,amely édesvízi.
Mi itt cuccoltunk le mindig,mert a hotelben lakóknak ingyenes és így megspóroltuk a parton a napi 7 eurós napozóágy díjat,ráadásul van pool bárja,szóval lehetett koktélozni is.Sok helyen olvastam,hogy hullámos a tenger a sziget nyugati partjánál,de Arillasnál nagyon nyugodt a víz,meleg a víz és egyáltalán nem szeles a part.
A tenger felé nézve jobb kéz felé elindulva van a dombtetőn egy nagyon szuper kávézó a környék legjobb frappéjával,gyönyörű kilátással egész Arillasra.
Most csak Arillasról írok,mert még eddig senki nem írt róla és a sziget többi részéről már sok leírás van.
Különben bejártuk a sziget északi részét,gyönyörűűű egész Korfu,a fakultatív kiránduláson a nagy szigettúrát és a hajókirándulást Paxos-Antipaxosra ne hagyjátok ki,leírhatatlanul gyönyörűűűűű!!!Visszatérve Arillasra:
Béreltünk biciklit,hogy bejárjuk a környket,ti ne tegyétek,mert annyira hegyes völgyes sziget,hogy végig toltuk szinte,jobb mint gyalog,de a robogó a legjobb,ha nem mentek messzire.Mi a tenger felé nézve bal oldalra indultunk el Afionas felé,ott is Afionas beach miatt,amely Porto Timoni-ként híres,egyszerűen gyönyörű.Tulajdonképpen egy elhagyatott part,mint a paradicsom!Azért nincsenek sokan,mert kb 1 órás gyalogúttal lehet elérni,de odafelé az azúrkék ion tenger felett kis ösvényeken visz az út,szóval ha nem várna az út végén a kis ikeröböl,akkor is megérné!!a hegytetőn van 2 taverna,onnan indul a gyalogút,érdemes megkérdezni,mert mi is eltévedtünk eleinte,de nem bántuk meg,mert az is egy kaland volt:)szóval a tavernáktól indul az út,ott a parkolóban lehet hagyni a biciklit,robogót(nem lopja el senki,mi sem zártuk le,amúgy ez jellemző az egész szigetre).Hihetetlen panoráma tárul a taverna teraszáról Agios Georgios strandjára.Mi ott ebédeltünk a túra után,a hely neve:Dionüsszösz(bocsi,ha rosszul írom le).Annyi az élmény,a látnivaló,hogy nem is tudok mindent leírni,de nagyon jó hely Arillas,azoknak ajánlom,akik szeretik felfedezni a természet 1000 arcának szépségét.Jól kiépült minden,de nincs zaj,este lehetett nyugodtan aludni.Ismerősök Sidariban voltak,ami kb.olyan,mint Siófok főutcája,hajnali 4-ig megy a zene,szóval Sidarit emiatt nem ajánlom.A szigetet érdemes felfedezni autóval,de figyelmeztetés mindenkinek:Lehet,hogy légvonalban minden közelinek tőnik,de a sziget útjainak 100%-a szerpentin hatalmas szintkülönbségekkel,szóval km-ben sok és könnyű eltévedni,mert össze vissza van kitáblázva,ha ki van egyáltalán.Nekünk is sikerült sötétben ráadásul,így alkalmunk volt megismerni a sziget esti arcát,amikor is a görögök előjönnek úgymond.
Amúgy a hegyi falvakban élnek és kb.olyan,mint ha 1750-ben lennénk,sokszor ez volt az érzésem,szóval elég autentikus(legalábbis az épületekből kiindulva),kint szódázgatnak ilyenkor meg ilyenek.Amikor kiszálltam útbaigazítást kérni,akkor úgy néztek rám,mintha egy másik bolygóról jöttem volna,de segítőkészek voltak.Összefoglalva,ezerarcú sziget sok jó emberrel,csodaszép tájakkal.Nem lehet összefoglalni,mert akkor még 6 órán keresztül írhatnék,annyi minden történt velünk 1 hét alatt,menjetek el és tapasztaljátok meg,nagyon jó!!!