Párizsi karácsonyi séta

Franciaország Párizs

Ott-tartózkodás ideje: 2010. dec. 12.  - 2010. dec. 12. (1 nap)

0 hozzászólás I 3 830 látogató olvasta. Rögzítve: 2011. dec. 11. küldd el ismerősödnek
avatar Moha Beszámolója

Cimkék: Francia  Franciaország  Karácsony  Párizs

Karácsony elött Brüsszelben pihentünk(erről irtunk beszámolot).Mivel Párizs közel van a belga határhoz, gondoltuk klassz lenne Párizst is megnézni feldiszitve.Hangsúlyozom most nem Párizs nevezetességeit szerettük volna megnézni , mert ahhoz egy hét is kevés, hanem sokkal inkább az ünnepi hangulatra voltunk kiváncsiak.Igy már itthonról megvettük a vonatjegyünket a szupergyors Tgv-re, amivel Brüsszelből 1 óra 20 perc alatt Párizsban is voltunk.Érdemes neten előre nézegetni a vonatjegyeket is, mert 3 hónappal elötte kevesebb mint féláron lehet megvenni.Németország,Belgium,Hollandia,Franciaország és Anglia nagy városaiba pikk-pakk el lehet vele jutni.Nagy elönye a repülővel szemben hogy nem kell kimenni indulás elött több órával(elég max félórával) és hogy a belvárosba érkezik meg az ember nem 10-50 vagy 100 km-re a várostól.
Szóval...8 órára érkeztünk meg a Párizs Nord pályaudvarra.5 perc múlva már a 4-es metrón ültünk,további 10 perc és már a Notre-Dame elött álltunk.:)Mivel nem volt nagy sor a párom nem birta ki, hogy legalább ide ne menjünk be,ugyhogy beálltunk a sorba.Pár percen belül bent is voltunk.Pont a vasárnapi mise ment, ugyhogy igazán szép élményben volt részünk.Az épület meg tényleg pazar.
Innen Egy kis hidon(Pont Neuf) át már a Qvai Voltaire úton sétáltunk a Szajna partján,fel egészen a Eiffel toronyig.(Közben olyan épületeket láttunk mint pl a Musee d Orsay vagy az invalidusok háza)Gyönyörű Párizs a sok kis diszes hiddal, hangulatos kis utcával és a nagy sugárutakkal.
Szóval az eiffel toronytól pár utcányira beültünk egy kávézóba reggelizni.2 tea és 2 francia nyitott szendvics(langyos bagettban saláta,pármai sonka és camamber)20euró volt.Reggeli után megnéztük az eiffel tornyot(Persze csak lentről!Legalább 2-3 óra sorbanállás!!!!) és sétáltunk egy jót a körülötte lévő parkban.A torony körül csomó ajándéktárgyat kinálnak.Mi is vettünk egy forgó eiffel tornyot:)Sőt itt is volt egy kisebb karácsonyi vásár.Egész nap gyönyörűen sütött a nap és végig +2 fok körül volt, ugyhogy ideális volt sétálni,vagy csak üldögélni egy kávézoban.
Kb fél óra és már a Diadalivnél nézelödtünk.Itt is jó fél órát üldögéltünk a napsütésben, miközben Napoleon gyöztes csatáinak a helyszineit olvasgattuk a diadaliven.:)(Közte Raab-vagyis Győr).
Ha karácsonyi hangulat és Párizs, akkor természetesen első helyen mi mást emlithetnék még, mint a Champs Elyseet.(Azért azt is örömmel tapasztaltam hogy a mi Andrássy utunkkal sem kell szégyenkeznünk!Simán pariban vagyunk, ha a méreteket nem nézzük:))Szóval belevetettük magunkat az ezüstvasárnapi örületbe!!Rengeteg-rengeteg ember!!!Minden csillog-villog, a boltokban pedig mintha ingyen(pedig nagyon neeeem:)) osztogatnának valamit annyian tolonganak.A fák itt is fel vannak futófényekkel diszitve és az épületek is karácsonyi dizánjban usznak.Tényleg nagyon klassz!!!A Champs Elysees felétől már egy nagy parkon(mint nálunk kb a liget) át vezet az út.Ezen a részen már rengeteg "bodéban" finomságokat kinálnak(Pl:lazacot füstölnek elöttünk különböző fákkal, aztán ezt majonézzel és friss bagettel kinálják) valamint karácsonyi mütyürkéket probálnak ránksózni.A tömeg állandó.
Közben ránk is sötétedett,mi meg csak néztük a tényleg gyönyörűen kivilágitott házakat és örültünk hogy láttuk karácsonyi fényekben Párizst.Sajna miután jó 4-5 órát nézegettük a Champs Elysees boltjait indulnunk kellett vissza a pályaudvarra, mert indult vissza Brüsszelbe a vonatunk.Este hullák voltunk de szerintem a párom is és én is bármikor megismételnénk.