ABLAK A VILÁGRA

Ott-tartózkodás ideje: 2011. márc. 06.  - 2011. márc. 06. (1 nap)

0 hozzászólás I 3 147 látogató olvasta. Rögzítve: 2011. márc. 09. küldd el ismerősödnek
avatar Tomnyussz Beszámolója

Cimkék: SHENZHEN

Majd 40 percet metróztunk a WINDOW OF THE WORLD-ig.Ki lépve a feljárónál, már láttuk is a parkot, nem lehetett nem észre venni. Hatalmas terület,89db érdekes építménnyel, híres nagy városok épületei, szobor parkkal. Itt is kevés európaival találkoztunk, szeretnek ide járni a kínaiak. A fiatal lányok ki öltöznek még ilyen helyre is, volt vagy 25 fok, de ők nylon harisnyában, flitteres felsőben,magassarkú cipiben topogtak,dombon, homokban, fűben, fel-le. Nem számított nekik. Kerestem Budapestet is, de még egy hangyányi helyen se leltem, pedig azt írták a neten, hogy a Hősök tere is megtalálható, de mégse. :-( Ki magaslott az Eiffel-torony, Diadalív, rió-i Krisztus-szobor a többi közül, ezek voltak a legnagyobb építmények.Volt még Holland szélmalmok, Ausztrál operaház, Niagara vízesés, Dino Park, és még sok érdekes látni való. Ami kivülről hegynek látszott, belülről síparadicsom, és korcsolya pálya volt, itt viszont volt magyar zászló. :-) Átszámolva fejenként 4340,-ft-ra jön ki a belépő,bő 4 órát töltöttünk, és nem unalmasan, megérte, hogy lejártuk a lábunkat. Lementünk a metróba, és elindultunk Louhu felé,ezen már többen utaztak, nagyon sok megállót mentünk majd 50 p. utazás volt. Itt található Shenzhen legmagasabb épülete a Meridian View Centre,69 emelet, magasság kb. 384 m (1260 láb).Turisták madártávlatból nézhetik Shenzhent, és Hong Kongot is. Ki magaslott a többi épület között, pedig azok se voltak kicsik. Majd félóra gyaloglás után odaértünk, pillanatok alatt fent voltunk a lifttel a magasba. A kilátás pazar volt, kicsit ködös volt az idő, de már kezdett sötétedni, és a villógó fények csodás kilátást adtak. Visszafelé csak a W.O.T.W-ig tudtunk metróval utazni, mert amire nekünk át kellett volna szállni, v.mi történt a szerelvénnyel. Így fogtunk egy taxit magunknak. Majd órányi furikázás után fáradtan, lábdagadással megérkeztünk haza Taizibe. Éhesek voltunk, és gondoltuk kipróbáljuk a The Terrace thai kajáját, én ki hagytam volna, mert a leves nagyon csípős, savanyú mosogatólé színű,számomra ehetetlen.Csirke falatkák kesudióval , ez az amit kiettem a többi közül, volt még darált húsos zöldbabos nem szeretem kaja . Szóval nem szerettem meg a thai választékot, csak érjünk haza főzök olyan 'gulást', hogy megszólal, nem tudják mi a jó. :-) Fáradtan,de még se éhesen, tisztán eltettük magunkat holnapra.