Svájc, Thun, SzG3

Svájc Thun

Ott-tartózkodás ideje: 2010. júl. 28.  (1 nap)

0 hozzászólás I 5 337 látogató olvasta. Rögzítve: 2011. márc. 13. küldd el ismerősödnek
Sziasztok, Gábor vagyok!
Ez egy viszonylag rövid beszámoló lesz. Thun a Thuni-tó névadója. Mi Bernből visszafelé jövet ugrottunk be ide egy kicsit sétálni (meg elverni az időt estig). Szép a vára, de belülről nem néztük meg, mert csak egy helytörténeti kiállítás van benne. Maga a vár látványos, fotogén. A városka szinte egy bevásárló központ, melynek a java egy szigeten fekszik, ide kocsival sem lehet behajtani. Minden megvan itt, ami egy nagyobb városban is, csak kisebb a tömeg. A történelmi belvárosa is szép, jót lehet sétálni benne. A folyópart is érdekes, az Aare csak úgy rohan a városon keresztül. Itt található Svájc (és Európa egyik legnagyobb páncélos múzeuma, de ezt csak később tudtam meg, valószínűleg úgy sem fért volna bele az időnkbe).
További fotók találhatóak még itt: