Csehország, Punkva barlang (Punkevny jeskine), SzG3

Csehország Blansko

Ott-tartózkodás ideje: 2005. aug. 02.  (1 nap)

0 hozzászólás I 6 017 látogató olvasta. Rögzítve: 2011. márc. 26. küldd el ismerősödnek

Cimkék: barlang  Csehország  csónak  karszt  Morva  patak  töbör

Sziasztok, Gábor vagyok! Kevesen tudják, hogy Csehországban számtalan gyönyörű barlang van, melyeket meg lehet látogatni. Most a Morva karszt legszebb barlangjába látogatunk el, ez a Punkva barlang. A Morva karszt területén 4 barlang látogatható, ezek közül szerintem ez a legszebb, valamint a legaktraktívabb. Az idejutásról majd máshol, mert egy külön közlekedési rendszere van a karsztnak, aminek a lehetőségeit érdemes kihasználni. Most a barlangról. A nagy látogatottság miatt szinte lehetetlen, hogy azonnal jegyet kapjunk. A legcélszerűbb az előző nap lefoglalni, vagy megvenni a jegyet és akkor arra az időpontra tudunk bejelentkezni, amelyik a legjobb nekünk. Meg lehet próbálni aznap is a jegyet megvenni, de akkor csak egy jóval későbbi időpontra lehet valószínűleg jegyet szerezni. Ekkor el lehet menni a patak völgyébe kirándulni (nagyon szép). Egy tipp: többször előfordult már, hogy a jegyfoglalók mégsem jöttek el, ilyenkor a pénzárból kikiabálnak, hogy van két szabad hely, és ha van érdeklődő (aki pont ilyenre vár), akkor annak nyert ügye van. Szerintem érdemes megpróbálni. Most a barlangról: két szakaszra oszlik: az első egy hagyományos cseppkőbarlang, ez is szép, de a nagy szám ez után jön. Kb a fél úton beletorkollik egy kb 150 m mély töbörbe, ami fantasztikusan szép (ezt fentről is meg lehet nézni két kilátópontról). Ez után egy rövid sétával a csónakkikötőhöz érünk, ahol elektromos csónakba kell beszállni. A víz smaragdzöld, alulról is meg van világítva, a csendben haladó hajóról fantasztikus a látvány. Egy helyen egy oldalágnál megálló van, itt ki lehet (és érdemes) szállni. A hajónk itt felveszi az előző csoportot és tovább megy.Mire visszaérünk, a következő már ott van. A csónaktúra egy hatalmas barlangkapun keresztül egy gyönyörű tóban ér véget. A többi barlangot is érdemes megnézni, de ha csak kevés időnk van, akkor ezt válasszuk.