Síelés Mönichkirchen-ben

Ausztria Mönichkirchen

Ott-tartózkodás ideje: 2011. márc. 06.  - 2011. márc. 06. (1 nap)

0 hozzászólás I 2 477 látogató olvasta. Rögzítve: 2011. márc. 28. küldd el ismerősödnek
avatar Mikeve Beszámolója

Cimkék: Ausztria  felvonó  hütte  pálya  síelés

Még egy utolsót szerettünk volna síelni az idei szezonban és valami újdonságra is vágytunk. A hazai pályák, Szlovákia és Szlovénia után most Ausztiába mentünk felfedező útra. Szombat délutánig még Semmering volt a cél, aztán a www.sielok.hu oldal egyik beszámolója után néztük meg Mönichkirchent. Kisebb hely, de bőven volt kék pálya, így végül e mellett döntöttünk. Errefelé amúgy sok helyen lehet síelni, St Corona is a közelben volt, oda majd legközelebb megyünk. Az időjárás, ahogy közeledtünk úgy változott. Itthon fújt a szél, kint már sütött a nap, nem is tudtam elképzelni, hogy a hegyen még hó van, de ahogy rákanyarodtunk a hegyi útra, elkezdett esni a hó, mire odaértünk már láttam, hogy ha nem is teljesen havas a táj, van még min csúszkálni. Léceket fel és irány a felvonó. Itt is lehet különféle jegyeket venni, mi a 11 utáni jegyet vettük, pár eurót spóroltunk ezzel. A felvonó 4 személyes és igen gyors. A lankás kék pálya felett suhantunk el, ami tényleg nagyon könnyű pálya volt, teljesen kezdőknek kiváló, viszont jó hosszú. Egyszer lecsúsztunk, de utána már csak akkor, amikor hazafelé indultunk. A fenti részen egy ülős felvonó és egy tárcsás található, illetve több hütte. Szerencsére nem voltak sokan, így lehetett kényelmesen síelni és a felvonókhoz sem volt sorban állás. A másik ülős felvonó a hegy tetejére vitt fel, ahonnan piros pályák indultak, illetve átcsúszás egy másik pályarendszerhez. A másik pályarendszer főleg piros részekkel van tele, és annak aljáról is indul egy négy személyes felvonó. Sajnos ez nekem kemény diónak bizonyult, így örültem, hogy az aljára leértem egyszer és soha többet. Maradtunk a hegy másik oldalánál. Kihasználtuk a teljes időt, majd a hosszú kék pályán visszacsúsztunk a parkolóhoz. Összességében nagyon kellemes nap volt, csak sajnos még előttünk állt egy hosszú út Budapestig.