Szlovákia, Pozsony, SzG3

Szlovákia Pozsony

Ott-tartózkodás ideje: 2009. dec. 28.  (1 nap)

0 hozzászólás I 4 105 látogató olvasta. Rögzítve: 2011. márc. 29. küldd el ismerősödnek

Cimkék: belváros  Duna  Pozsony  Szlovákia  templom

Sziasztok, Gábor vagyok! Most Szlovákia fővárosát, Pozsonyt látogatjuk meg. Legcélszerűbb a városmag meglátogatásával kezdeni. Az autót egy mélygarászban hagyjuk, mert kevés a felszíni parkoló. Mivel Pozsony belvárosa viszonylag kicsi, azt egy félnapos sétával bejárhatjuk. Nagyon tiszta. Jó rálátást biztosíthatunk magunknak a városra, ha az új hídon átsétálunk a másik oldalra és a Dunaparton sétálunk egy jó nagyot. Innen kitűnő rálátás van a városra. Magában a városban érdemes megnézni a Mihály tornyot, ill. a Szent Márton templomot. A várba csak a kilátás miatt érdemes felmenni, az ottani kiállítás nem túl érdekes. Az új híd tetején lévő étterembe fel lehet menni, de szerintem 6,5 Euro/fő-t nem ér meg, ezt kilátást ingyen is meg lehet kapni a várból. Érdekesek az utcaszobrok. Mi legutóbb Karácsony és Szilveszter között voltunk ott, a képekből is látszik, hogy igen jó időt fogtunk ki, így egy jó nagyot lehetett sétálni. Miután nincsenek nagy távolságok, könnyű bejárni mindent.