Svájc, Meiringen - Aareschlucht, SzG3

Svájc Meiringen

Ott-tartózkodás ideje: 2010. aug. 03.  (1 nap)

0 hozzászólás I 1 931 látogató olvasta. Rögzítve: 2011. márc. 31. küldd el ismerősödnek

Cimkék: Aareschlucht  folyó  Meiringen  Svájc  szikla  szurdok

Sziasztok, Gábor vagyok! Meiringennél (lásd OTT) említettem, hogy a környéken a városkán kívül még két fontos látnivaló van, a Reichenbachfall (lásd OTT) és az Aareschlucht, Most ez utóbbit nézzük meg. A leágazás pontosan szemben van Reichenbachfall-i leágazással, könnyű megtalálni. Van, aki itt leteszi a kocsit és innen megy át a vízeséshez. Tényleg jó megoldás, mivel ott elég kevés a parkolóhely. Ott már említettem, hogy érdemes kombitikettet venni, mert ha úgy is mindkettőt meg akarjuk nézni, akkor jó pár CHF-t meg tudunk takarítani. Ezt itt is meg lehet tenni. Lerakva a kocsit először a fogadóépületbe kell menni, mivel itt van a pénztár (és a tiszta WC). ez után egy rövid, nem túl látványos úton érjük el az információs táblát és innen kezdődik a szurdok. Nekem az eleje tetszett a legjobban, mivel itt a legszűkebb a kanyon, tényleg nem mindig érteni, hogy hogyan fér el ennyi víz ilyen keskeny helyen (néhol csak 1 m széles - gondolom ennek fejében viszont mély, hogy meg legyen a keresztmetszet, meg gyorsabban folyik a víz). A szorosból kiérve egy látványos vízesés landol a folyó közepén (lehet, hogy mesterséges kialakítású?). Innentől kezdve békésen lehet sétálgatni a függőfolyosókon egészen a másik végéig (itt van a másik bejárat). Lehet olyan jegyet is venni, hogy csak egy irányban megyünk végig a szurdokon, a másik irányban vasúton térünk vissza (ezek a svájciak, bármely helyet nézel meg, a legkülönbféle jegykombinációkat találnak ki, hogy 1. minél jobban tudjál olyat választani, ami a legjobban megfelel neked. 2. E miatt biztosan ott költöd el a pénzed egy részét. Talán nem teljesen hülyék?)
További fotók találhatóak még itt: