Húsvétkor Angliában, Fromeben

Egyesült Királyság Frome

Ott-tartózkodás ideje: 2010. ápr. 01.  - 2010. ápr. 10. (9 nap)

0 hozzászólás I 4 966 látogató olvasta. Rögzítve: 2011. ápr. 16. küldd el ismerősödnek
avatar iadanyne Beszámolója

Cimkék: anglia  Frome  húsvét

Mivel az angliai kirándulásunk húsvét környékére esett, vittem Magyarországról néhány húsvéti csoki tojást, csirkét, nyuszit, s egy csomag tojásfestéket is. Nem tudtam, hogy ott vannak-e ehhez hasonló kellékek, így bebiztosítottam magunknak a húsvéti hangulatot. Jól is tettem, mert ott nem így ünnepelnek, mint mi. A tojásfestés ott már nem igazán divat, s a húsvéti kirakatok sem olyan díszesek, mint nálunk. Mi egy magyarországi párnál voltunk vendégségben, akik 5 éve dolgoznak a ködös Albionban. Természetesen odahaza Fromeben mi megfestettük a főtt tojásokat, barka és virág a vázákban, kalács és sonka, torma a terülj-terülj asztalkán, húsvét hétfőn locsolóvers és locsolkodás, megadtuk a módját, úgy magyarosan. Elvégre egyszer van egy évben húsvét! Még ha történetesen Angliában vagyunk is ez idő tájt. Aztán elmentünk egy kicsit sétálni, úgymond városnézésre is. Először a közelben levő baptista templomba mentünk be, s körbejártuk a feldíszített templomot. Aztán a kis utcákon, a régi köveken sétáltunk, s néhány szép faberakásos házat is láttunk. Számunkra talán a legmeglepőbb az volt, hogy az üzletek nyitva voltak húsvétkor is! A kirakatokban nagy csoki nyuszi kellette magát, s több nagyméretű tojás is várta a vevőket. Az óvárosban nagy kirakodó vásár volt, vidám emberek sétáltak, beszélgettek, nézelődtek, vásároltak. Volt itt minden, a ruhaneműtől kezdve, a sokféle kézi munka, szappanok, virágok, lakásdíszek. Volt kóstoló is finom sajtokból, sonkából, vásárolni lehetett sült kolbászt, különféle péksüteményeket, édes sütiket, fagyit. Az emberek ráérősen vizsgálgatták a kínálatot, s bizony számunkra sok érdekes dolgot is láttunk. Megállapítottuk, hogy ott is értéke van a kézimunkának, borsos áron kínálták a horgolásokat, kötéseket, filcből készült tárgyakat. Szépek voltak, különlegesek is, gyerekjátékoktól kezdve, falra tehető tükörig, mindenféle. Jó volt ebben a húsvéti forgatagban részt venni, s egy kicsit bepillanthattunk az angliai emberek húsvéti napjaiba. Lehet, hogy elfogult vagyok, de miért is ne lennék az? A mi magyarországi húsvétjaink összehasonlíthatatlanul vidámabbak, hangulatosabbak, több a húsvétra jellemző program, gyerekműsorok, színesebbek a kirakatok. Jó, hogy itt lakunk, ide születtünk, értékeljük és ápoljuk a hazai hagyományainkat.
Feltöltve: 2011. ápr. 13.