Magyarország, Kecskemét, repülőnap, SzG3

Magyarország Kecskemét

Ott-tartózkodás ideje: 2008. aug. 04.  (1 nap)

0 hozzászólás I 4 182 látogató olvasta. Rögzítve: 2011. ápr. 16. küldd el ismerősödnek

Cimkék: C17  Eurofighter  F16  F18  katonai  Kecskemét  Magyarország  MIG29  repülés  repülőnap

Amióta megrendezik a Kecskeméti Nemzetközi Repülőnapokat, rendszeres látogatói vagyunk (egyszer voltunk Szentkirályszabadján is, de az inkább helikopteres bemutató volt). Ami a látnivalókon túl a legjobban tetszett az az, hogy igen jól megszervezett rendezvény sorozat, pedig közel 100.000 ember nézi meg alkalmanként. Személy szerint nekem az első tetszett a legjobban, talán pont ezért. Akkor katonák főztek és igen jól (jó volt a választék és az árak is elfogadhatóak volta, ez mostanra egy kicsit el üzletiesedett). Viszont a minőség szerencsére nem csökkent. Nekünk két kedvencünk van: az olasz Frecce Tricolori kötelék, mér 3-szor volt szerencsénk megnézni őket, zseniálisak. A másik a Harrier, ezt mindig megcsodáljuk ahogy lebeg vagy tolat, "normális" repülőnek már rég le kellett volna esnie. De a többi kötelék és szóló gép is nagyon színvonalas bemutatókat tartott. A 2008-as repülőnapot azért választottam a fényképes mellékletnek, mert akkor mutatták be Mo-n a C17 Globemaster III nehéz szállítógépet (akkor még USA színekben), 3 ilyen gépből alakult meg Pápán a Stratégiai Légi-szállítási Parancsnokság (SAC), magyar lajstromjelű gépekkel (ez hatalmas politikai és gazdasági siker!). A C17-es bemutatója egyszerűen félelmetes volt, a feleségem (aki pedig már edzett volt e téren), "Jézus Mária" felkiáltással nyugtázta egyes mutatványait a gépnek. Olyan műrepülést mutatott be, annak ellenére hogy egy böhöm nagy gép, hogy azt tényleg látni kellett. Remélem ebből valamit visszaadnak a képek. Mindenkinek ajánlom, aki szereti a katonai repülést!