Ausztria, Innsbruck, SzG3

Ausztria Innsbruck

Ott-tartózkodás ideje: 2010. aug. 04.  (1 nap)

0 hozzászólás I 3 524 látogató olvasta. Rögzítve: 2011. jún. 02. küldd el ismerősödnek

Cimkék: Aranytető  Ausztria  folyó  Inn  Innsbruck  város

Svájcból azafelé menet az utolsó nagyobb város Innsbruck volt, ahová bementünk (még a Schloß Ambrast néztük meg (lásd OTT), de az kívül van a városon, az autópálya túloldalán). Itt csak egy rövid sétára volt lehetőségünk, így a Belvárosban néztük meg a főbb nevezetességeket, elsősoban az Innsbruck jelképévé vált Aranytetőt. Sajnos itt is előjött az a jelenség, amit Bernnél (lásd OTT) említettem, hogy a járdaszinten szinte minden nagyobb város egyforma, ugyanazok az üzletek, éttermek, bárok. Itt is zömmel ez volt, kivéve az Aranytető környékét, ott még ezt sikerült egy kicsit elkerülni. Ezzel együtt egy szerethető város, látványos elhelyezkedés (az Inn folyó, háttérben a hatalmas hegyek - a Hafelekar), jó közlekedés (pedig hétköznap voltunk itt és mégis semmi dugó), stb. Sajnos az eső többé kevésbé folyamatosan esett, így viszonylag színtelen képeket tudtam készíteni. Az Aranytető mellett egy cukrászdában viszont igen finom fagylaltot ettünk.
Gábor