
Magyarország, Vác, SzG3

Cimkék: duna Magyarország tanösvény templom tó Vác város
A Dunakanyar felé menet (a pesti oldalon) könnyen útba ejthetjük Vácot. Szépen megcsinálták a főterét, de ezen kívül is sok látnivaló van még itt: a Ligeti tó, a tanösvény (ártéri bemutató, olyan madarakat látni itt - pld. kócsagot - amit csak állatkertben vagy mondjuk a Tisza partján lehet), a székesegyház, Kálvária domb, stb. Sajnos egy kis belvárosi feltúrás mindig van itt, de egyszer csak vége lesz. Nagyon szép a Duna partja, itt végre ki lehet menni és egy jó sétát tenni a parton. A sok hajó látványossá teszi a Dunát. Kompátkelés Tahi felé.Története:
Kedvező adottságai miatt a terület évezredek óta lakott, már a honfoglalás korában is település volt a mai Vác helyén. A Váccal kapcsolatos első írásos említés 1074-ből származik, mikor az alsó-szászországi Yburg város évkönyve Watzenburg néven szól a városról. 1075-ből való a Garamszentbenedeki Apátság alapítólevele, ebben Wac civitas néven szerepel a város.
A város nevének eredetéről számtalan elmélet létezik, nincs egyetértés ebben a kérdésben. Ma a nyelvészek többsége személynévből származó helynévnek tartja a város nevét. A Bécsi Képes Krónikában leírt legenda szerint 1074-ben, amikor a közelben vívott, a magyar trónöröklési rendet meghatározó csata előtt Géza és László herceg itt járt, a területet erdőség borította, amelyben egy Vác nevezetű remete élt, és róla kapta volna a város a nevét. Más elmélet szerint egy magyar törzsi névből (Vath) származik a név, de felmerült a "vác" szó, mint fontosabb települést, központot jelentő szláv eredetű kifejezés is.
A Váci Püspökség alapjait I. István király rakta le, a püspökséget mégis I. Géza alapításának tekintik. Ettől kezdve az egyház végig jelentős szerepet játszott a város életében. A mindenkori püspök volt a város földesura, a jelenlévő főpapi udvartartás révén a város építészetileg és kulturális szerepét tekintve a kezdetektől fontosnak számított.
A középkorban a vízpart mellett egy kiemelkedő részen megépült a váci vár. Szükség is volt rá, hiszen a város a történelmi Magyarország középpontjában volt, így a fontos hadiesemények mindig érintették. Így történt ez az 1241-es tatárjárás idején is, mikor a mongolok az ott biztonságot kereső lakossággal együtt felégették a vártemplomot és a püspöki udvartartás épületeit. A tatárok távozása után IV. Béla a délnémet vidékről hívott telepeseket az elnéptelenedett romok közé, akik az addigi központtól északabbra telepedtek le, a város mai főtere köré és itt építették fel saját hagyományaik szerint a Szent Mihály tiszteletére szentelt plébániatemplomot, intézményeiket, lakóházaikat.
A 14-15. században a nagyhírű humanista püspök, Báthory Miklós hozott békét a városnak: szobrászokat, festőket, építészeket hívott Vácra. A békés virágzásnak a törökdúlás vetett véget: a várost többször megostromolta mindkét fél, de végül török kézre jutott, és csak 1686-ban szabadult fel végleg.
Az újjáépítést a Rákóczi-szabadságharc és az 1731-es tűzvész is hátráltatta, így a mai barokk város csak a 18. század második felére alakulhatott ki. A reformáció térhódításának hatására a 18. században a püspök megtiltotta a nem katolikusok szabad vallásgyakorlását, ami a református lakosság kitelepüléséhez vezetett: a református telepesek a ma már a város részét képező Kisvác néven alapítottak jobbágytelepet.
Mindeközben a város élénk fejlődésnek indult: a 18. század második felének meghatározó püspökei (Migazzi Kristóf és Althann Mihály) folyamatosan fejlesztették a várost. A '40-es évek elején pusztító pestisjárvány megállítására emelték a Szent Rókus Kápolnát, 1745-re befejeződtek a Piarista templom építési munkálatai, 1755-re pedig megépült a Domonkos rend temploma is, melyet – használóinak fehér öltözéke után – a nép Fehérek templomának nevezett el. 1764-ben Mária Terézia személyesen látogatott Vácra, kinek tiszteletére Vácon megépítették az ország máig egyetlen Diadalívét. Az uralkodónő azonban gyanakodva fogadta az ajándékot, így látogatásakor nem mert áthajtani a Kőkapu alatt, kocsisával kikerültette. 1766-ra megépült a Vác kincsestárának is nevezett Ferences templom, 1772-re pedig befejeződött a mai püspöki palota építése is, Migazzi Kristóf nevét pedig bárki megtalálhatja a Váci székesegyház szentélyét kutatva.
A 19. században iparosodásnak indult a város, a céheket manufaktúrák majd gyárak váltották fel. 1846-ban megnyílt a Vácot Pesttel összekötő első magyar vasútvonal , amiért azonban a váci kereskedők korántsem lelkesedtek annyira, mint mondjuk Petőfi, hisz a gyors összeköttetés a nagyvárossal a helyi kereskedelem visszaszorulását hozta.
Az 1848-49-es szabadságharc két nagy csatája zajlott Vácon, melyeknek a város déli kapujánál, a Hétkápolna közelében állítottak emléket. A kiegyezést követően a századfordulóra megindult a polgárosodás, sportklubok, önképző körök és virágzó helyi sajtó jellemezte a várost.
A 20. század két világháborúja után, az 1950-es évekre megváltozott a város szerkezete: a város addig gerincét képző egyházi intézményrendszert az állam erőszakkal háttérbe szorította, a főbb intézmények irányítását átvette. A felduzzadó lakosság (munkások érkeztek az újonnan alapított bányába) kiszolgálására lakótelepeket építettek.
A rendszerváltás után az egyház szerepe ismét nőni kezdett, és növekszik ma is. Az ipar leépítése miatt megszűnt munkahelyek lehetőséget adtak a város visszaalakulására. Az egyház révén ismét megjelent a felsőoktatás, és felújították az egyházi tulajdonba visszakerült ingatlanokat is.
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye része volt 1950-ig, amikor is a vármegyéket megyékké alakították.
Az 1990-es évek legelején egy pap a Fehérek Temploma alatti elfeledett pincében 18. századi múmiákra és gyönyörűen festett koporsókra lelt. A lelet világviszonylatban egyedülálló, a múmiák a pince által teremtett környezetben hihetetlen jó állapotban konzerválódtak. A vizsgálatok kimutatták, hogy a múmiák közül némely még életében teljes mértékben rezisztens volt különböző halálos betegségekre, melynek okát még kutatják (feltételezések szerint génmutáció révén – a National Geographic filmet forgatott a múmiákról és vizsgálatukról). A múmiák és a koporsók egy része megtekinthető a Március 15. téri Memento Mori nevű állandó kiállításon.
2006-ban átadták a teljesen átépített, megszépült Március 15. teret, melynek köszönhetően az egykoron a tér közepén álló templom maradványai a nagyközönség számára is megtekinthetővé vált.
szalay3 kapcsolódó élménybeszámolói:
- Magyarország, Budapest, Széllpark, SzG3
- Magyarország, Dabas - Sári, Szent Jakab sétány, SzG3
- Magyarország, Kecskemét 2., SzG3
- Magyarország, Kecskemét, Vadaspark, SzG3
- Magyarország, Kecskemét, Arborétum, SzG3
- Magyarország, Szolnok, SzG3
- Magyarország, Miskolc, Miskolctapolca, SzG3
- Magyarország, Miskolc, Lillafüred, SzG3
- Magyarország, Erdőtelek - Arborétum, SzG3
- Magyarország, Gyöngyös, SzG3
- Magyarország, Felsőtárkány, SzG3
- Magyarország, Gyöngyös, Mátrafüred, Sástó, SzG3
- Magyarország, Veresegyház, horgásztavak, SzG3
- Magyarország, Nagykovácsi, Teleki-Tisza kastély, SzG3
- Magyarország, Budakeszi, Arborétum, SzG3
- Magyarország, Mosonmagyaróvár, SzG3
- Magyarország, Szolnok, RepTár, SzG3
- Magyarország, Pomáz, Holdvilág-árok, SzG3
- Magyarország, Tápiószele, Blaskovich kúria (múzeum), SzG3
- Magyarország, Budapest, a Cinkotai Tájház, SzG3
- Magyarország, Budapest, a Rókahegyi kőbánya, SzG3
- Magyarország, Fehérvárcsurgó, Gaja patak szurdoka, SzG3
- Magyarország, Vác, Ártéri tanösvény, SzG3
- Magyarország, Tata, Fényes forrás tanösvény, SzG3
- Magyarország, Nagybörzsöny, SzG3
- Magyarország, Esztergom, a Vár, SzG3
- Magyarország, Budapest, FCSM - Dél-Pesti Szennyvíztisztító Telep
- Magyarország, Zalacsány, Batthyány kastélyszálló és a horgásztó,
- Magyarország, Pilisszentkereszt, a Dera patak szurdokja, SzG3
- Magyarország, Pannonhalma, a Főapátság, SzG3
- Magyarország, Budapest, a Fővárosi Állat- és Növénykert, a sárká
- Magyarország, Fertőd, Esterházy kastély, SzG3
- Magyarország, Galgamácsa, Vankóné Dudás Juli Emlékház, SzG3
- Magyarország, Poroszló, a Tisza-tavi Ökocentrum, SzG3
- Magyarország, Visegrád, a királyi palota, SzG3
- Magyarország, Acsa, a Prónay kastély, SzG3
- Magyarország, Nagycenk, Széchenyi kastély, SzG3
- Magyarország, Budapest, az Országház (a Parlament épülete), SzG3
- Magyarország, Nagycenk, kisvasúti szabadtéri skanzen, SzG3
- Magyarország, Tóalmás, az Andrássy kastély, SzG3
- Magyarország, Acsa - Acsaújlak, az Újlaki (v. Patay v. Prónay ka
- Magyarország, Csővár, a Sinkár horgásztó, SzG3
- Magyarország, Szirák, Teleki-Degenfeld kastély(szálló), SzG3
- Magyarország, Cegléd, SzG3
- Magyarország, Budapest, a Hősök tere, SzG3
- Magyarország, Budapest, a Margitsziget, SzG3
- Magyarország, Budapest by Night, SzG3
- Magyarország, Kecskemét, SzG3
- Magyarország, Budapest, a Barabás villa, SzG3
- Magyarország, Esztergom, a Fősszékesegyház (Bazilika), SzG3
- Magyarország, Tura, a Schossberger kastély, SzG3
- Magyarország, Budapest, a budai Várnegyed - a budai , SzG3
- Magyarország, Csővár - a Barina horgásztó, SzG3
- Magyarország, Csővár - a vár és környéke, SzG3
- Magyarország, Keszthely, a Festetics kastély, SzG3
- Magyarország, Ócsa, Premontrei kolostor, SzG3
- Magyarország, Felcsút, a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia, a Pan
- Magyarország, az Úrkúti Őskarszt Természetvédelmi Terület, SzG3
- Magyarország, Nádasdladány, Nádasdy kastély, SzG3
- Magyarország, Vasvár, SzG3
- Magyarország, Zalaegerszeg, a Csácsbozsoki Arborétum, SzG3
- Magyarország, Budapest, a Szemlő-hegyi barlang, SzG3
- Magyarország, Budapest, a Kossuth tér, SzG3
- Magyarország, Kisbér, a Mini Magyarország makettpark és a horgás
- Magyarország, Budapest - Nemzeti Színház, SzG3
- Magyarország, Budapest, Zikkurat, SzG3
- Magyarország, Tatabánya, a Turul emlékmű és a Szelim barlang, Sz
- Magyarország, Budapest, a 4-es metró Kelenföld vasútállomás megá
- Magyarország, Egervár, a várkastély, SzG3
- Magyarország, Tardos, a Malomvölgyi tó, SzG3
- Magyarország, Budapest, a Táncsics börtön, SzG3
- Magyarország, Csókakő vára, SzG3
- Magyarország, Kisbér, a Batthyány-Wenckheim kastély és a Magyar
- Magyarország, Fót, a Károlyi kastély, SzG3
- Magyarország, Budapest, a Zichy (1) kastély, SzG3
- Magyarország, Gyömrő, a Tőzeges tó, SzG3
- Magyarország, Pécel, a Ráday kastély, SzG3
- Magyarország, Budapest, a Várkert Bazár átadása 2.0, SzG3
- Magyarország, Budapest, a 4-es metró Bikás park megállója, SzG3
- Magyarország, Gyömrő. a Teleki kastély, SzG3
- Magyarország, Ócsa, a Tájház, SzG3
- Magyarország, Gyömrő, Tájház, SzG3
- Magyarország, Mór, SzG3
- Magyarország, Fehérvárcsurgó, a Károlyi kastély, SzG3
- Magyarország, Gyömrő, a Tófürdő, SzG3
- Magyarország, Komárom, SzG3
- Magyarország, Csákvár, az Esterházy kastély, SzG3
- Magyarország, Budapest, a Lajta (Leitha) Monitor Múzeumhajó, SzG
- Magyarország, Gánt, Bauxit földtani park, SzG3
- Magyarország, Mór, Lamberg kastély, SzG3
- Magyarország, Lovasberény, Cziráky kastély, SzG3
- Magyarország, Gánt, Bányászati múzeum (Balás Jenő Bauxitbányásza
- Magyarország, Nadap, a Szintezési Ősjegy, SzG3
- Magyarország, Penc, Jakus Lajos Cserhátalja Falumúzeum, SzG3
- Magyarország, Keszeg, a Huszár-Purgly kastély, SzG3
- Magyarország, Alsópetény, Cser tó (Petényi patak), SzG3
- Magyarország, Alsópetény, az Gyurcsányi-Prónay kastély, SzG3
- Magyarország, Pilis, Pap-rét, tavak a Pilisben, SzG3
- Magyarország, a gödi Duna-part, SzG3
- Magyarország, Budapest, a 4-es metró Újbuda központ megállója, S
- Magyarország, Visegrád, a fellegvár, SzG3
- Magyarország, Visegrád, a Salamon torony és az alsó vár, SzG3
- Magyarország, Budapest, a 4-es metró Móricz Zsigmond téri megáll
- Magyarország, Sárbogárd, SzG3
- Magyarország, Velence, SzG3
- Magyarország, Tata, a vár és közvetlen környéke, SzG3
- Magyarország, Budapest, a 4-es metró szent Gellért téri megállój
- Magyarország, Budapest, a 4-es metró Fővám téri megállója, SzG3
- Magyarország, Nógrád, a vár, SzG3
- Magyarország, Budapest, a 4-es metró Kálvin téri megállója, SzG3
- Magyarország, Nógrád, tájház, SzG3
- Magyarország, Zsámbék, premontrei templomrom, SzG3
- Magyarország, Budapest, a 4-es metró, Rákóczi téri állomás, SzG3
- Magyarország, Dég, a Festetics kastély és a parkja, SzG3
- Magyarország, Budapest, a Jókai kert, SzG3
- Magyarország, Budapest, a Budai Sas-hegy természetvédelmi terüle
- Magyarország, Budapest, a CET-Bálna, SzG3
- Magyarország, Budapest, a Mese múzeum, SzG3
- Magyarország, Budapest, a 4-es metró II. János Pál pápa téri meg
- Magyarország, Budapest, a 4-es metró Baross téri megállója, SzG3
- Magyarország, Komárom - Szőny, a Solymosy-Gyürky kastély, SzG3
- Magyarország, Bajna, Sándor-Metternich kastély, SzG3
- Magyarország, Komárom, az erődrendszer, SzG3
- Magyarország, Tata -Agostyán, az Agostyáni arborétum, SzG3
- Magyarország, Visegrád, a Bertényi Miklós füvészkert, SzG3
- Magyarország, Dömös, a királyi központ (prépostság) romjai, SzG3
- Szeged, SzG3 (pályázat)
- Magyarország, Budapest, az Erzsébet tér és az Akvárium, SzG3
- Magyarország, Mátrafüred - Adrenalin kalandpark, SzG3
- Magyarország, Verpelét, népi kovácsműhely, SzG3
- Magyarország, a gödöllői Arborétum, SzG3
- Magyarország, Eger, a vár, SzG3
- Magyarország, Budapest, a Várkert bazár I. ütemének átadása, SzG
- Magyarország, Hosszúpereszteg, Szajki tavak, SzG3
- Magyarország, Eger, SzG3
- Magyarország, Gödöllő, a Szent István Egyetem botanikus kertje,
- Magyarország, Budapest, a Nagytétényi kastélymúzeum, SzG3
- Magyarország, Kisnána, a vár, SzG3
- Magyarország, Kisnána, Tájház, SzG3
- Magyarország, Markaz, Tájház, SzG3
- Magyarország, Budapest, Pál-völgyi barlang, SzG3
- Magyarország, Budapest, a Füvészkert, SzG3
- Magyarország, Budapest, a Citadella, SzG3
- Magyarország, Budapest, Budavári De la Motte – Beer-palota
- Magyarország, Budapest, a János hegyi libegő, SzG3
- Magyarország, Apátistvánfalva, Határőr emlékhely, SzG3
- Magyarország, a Köröshegy-i völgyhíd (M7 autópálya), SzG3
- Magyarország, Somogyvár, Széchenyi kastély, SzG3
- Magyarország, Somogyvár, Nemzeti Emlékhely, a Bencés apátság rom
- Magyarország, Tihany, SzG3
- Magyarország, Esztergom, SzG3
- Magyarország, Nagy-Szénás hegy, SzG3
- Magyarország, Pilis - Dobogókő, SzG3
- Magyarország, Pécs, SzG3
- Magyarország, Siklós - Máriagyűd, SzG3
- Magyarország, Székesfehérvár, SzG3
- Magyarország, Budapest, a Szent István bazilika, SzG3
- Magyarország, Budapest, az Operaház, SzG3
- Magyarország, Budapest, a Rumbach Sebestyén utcai zsinagóga, SzG
- Magyarország, Budapest, a Dohány utcai"nagy" Zsinagóga, SzG3
- Magyarország, Budapest, a Gozsdu udvar, SzG3
- Magyarország, Pázmánd, hidrokvarcit sziklák, SzG3
- Magyarország, Sopron, SzG3
- Magyarország, Pilismarót, a Pilismaróti patak völgye, SzG3
- Magyarország, Pilis - Kőhegyi turistaház 2, SzG3
- Magyarország, Pilis - Kőhegyi turistaház, SzG3
- Magyarország, Budapest - Tündér szikla, SzG3
- Magyarország, Veszprém, a Kittenberger Kálmán Növény- és Vadaspa
- Magyarország, Ikervár, Batthyány kastély, SzG3
- Magyarország, Velence, Hauszmann-Gschwind-kastély, SzG3
- Magyarország, Iszkaszentgyörgy, Amadé–Bajzáth–Pappen
- Magyarország, Pákozd-Sukorói Arborétum és Erdészeti Erdei Iskola
- Magyarország, Szarvaskend, Sibrik kúria, SzG3
- Magyarország, Szentgotthárd, az átépített Rába duzzasztómű, SzG3
- Magyarország, Tapolca, a Malom tó, SzG3
- Magyarország, Tapolca, Tavasbarlang, SzG3
- Magyarország, Nagyvázsony, a Kinizsi vár, SzG3
- Magyarország, Rum, Széchenyi kastély, SzG3
- Magyarország, Csákánydoroszló, Batthyány kastély, SzG3
- Magyarország, Jánosháza, Erdõdy-Choron kastély, SzG3
- Magyarország, Martonvásár, az Arborétum, SzG3
- Magyarország, Zsennye, Bezerédj kastély, SzG3
- Magyarország, Zirc, az Arborétum, SzG3
- Magyarország, Zirc, az Apátság, SzG3
- Magyarország, Tés, szélmalmok, SzG3
- Magyarország, Siklós - vár, SzG3
- Magyarország, Dömös - Vadálló kövek, SzG3
- Magyarország, Kékestető, SzG3
- Magyarország, Szombathely, Saághy István Erdészeti Információs K
- Magyarország, Ivánc, Sigray kastély, SzG3
- Magyarország, Celldömölk, Kis-Máriacelli kegytemplom, SzG3
- Magyarország, Bugac, SzG3
- Magyarország, Budapest - MÜPA, SzG3
- Magyarország, Budapest - Challengeland kalandpark, SzG3
- Magyarország, Szigetvár, SzG3
- Magyarország, Visegrád, SzG3
- Magyarország, Budapest - Apáthy sziklák, SzG3
- Magyarország, Szombathely belvárosa, SzG3
- Magyarország, Budapest, Fővárosi Állat- és Növénykert, SzG3
- Magyarország, Őriszentpéter, Szent Péter román kori templom, SzG
- Magyarország, Veszprém, SzG3
- Magyarország, Szeged, Kiskundorozsma, szélmalom, SzG3
- Magyarország, Szeged, a Vadaspark, SzG3
- Magyarország, Herend, SzG3
- Magyarország, Budapest, Széchenyi-hegyi Gyermekvasút, SzG3
- Magyarország, Budapest - Vasúttörténeti Park, SzG3
- Magyarország, Budapest, Magyar Vasúttörténeti Park, Gõzmozd
- Magyarország, Somló Tájvédelmi Körzet, Szg3
- Magyarország, Kőszeg, Jurisics vár, SzG3
- Magyarország, Körmend, Kastélypark Természetvédelmi Terület, SzG
- Magyarország, Kőszeg, SzG3
- Magyarország, Zalaegerszeg, SzG3
- Magyarország, Körmend, SzG3
- Magyarország, Nagybörzsöny - erdei vasút, SzG3
- Magyarország, Börzsöny, SzG3
- Magyarország, Balatonfüred, a Tagore sétány, SzG3
- Magyarország, Szeged, Dóm tér, Fogadalmi templom (Dóm), SzG3
- Magyarország, Szeged, a Városháza és a "Sóhajok hídja", SzG3
- Magyarország, Szeged, SzG3
- Magyarország, Szentgotthárd, SzG3
- Magyarország, Győr, SzG3
- Magyarország, Rátót, Széll kastély, SzG3
- Magyarország, Budapest, Campona - Tropicarium, SzG3
- Magyarország, Hódmezővásárhely, SzG3
- Magyarország, Hatvan, SzG3
- Magyarország, Budakeszi, Vadaspark, SzG3
- Magyarország, Felsõszölnök, SzG3
- Magyarország, Budapest - a Kopaszi gát, SzG3
- Magyarország, Pápa, SzG3
- Magyarország, Ipolytarnóc - magyar "Jurassic Park", SzG3
- Magyarország, Szécsény, SzG3
- Magyarország, Kétvölgy, SzG3
- Magyarország, Magyarpolány, SzG3
- Magyarország, Somogyvámos - Krisna völgy, SzG3
- Magyarország, Ferihegy, Repülõgép Emlékpark, SzG3
- Magyarország, Ajka, SzG3
- Magyarország, Zalalövő, SzG3
- Magyarország, Zalaegerszeg, a Magyar Olajipari Múzeum, SzG3
- Magyarország, Zalaegerszeg, a Göcseji Falumúzeum, SzG3
- Magyarország, Hegyhátszentjakab, Vadása tó, SzG3
- Magyarország, magyar - osztrák - szlovén hármashatár, SzG3
- Magyarország, Szentgotthárd - Farkasfa, SzG3
- Magyarország, Szentendre, SzG3
- Magyarország, Szentendre, Skanzen, Pünkösdi sokadalom - Szellemi
- Magyarország, Gödöllő, SzG3
- Magyarország, Budapest, Corvinus Egyetem - Budai Arborétum, SzG3
- Magyarország, a Jáki templom, SzG3
- Magyarország, Gödöllő, Máriabesnyő - Nagyboldogasszony Bazilika
- Magyarország, Felsőmarác, Himfai parkerdő és tó, SzG3
- Magyarország, Nőtincs, a horgásztó, SzG3
- Magyarország, Sárvár, a Sárvári Arborétum, SzG3
- Magyarország, Sárvár, a Nádasdy kastély, SzG3
- Magyarország, Sárvár, SzG3
- Magyarország, Rönök, Szent Imre templom, SzG3
- Magyarország, Nemesmedves, SzG3
- Magyarország, Öskü - a kerek templom, SzG3
- Magyarország, Nőtincs, Seholsziget élménypark, SzG3
- Magyarország, Apátistvánfalva, SzG3
- Magyarország, Bánd, Essegvár, SzG3
- Magyarország, Alsószölnök, SzG3
- Magyarország, Szentgotthárd, Máriaújfalu, Hársas tó, SzG3
- Magyarország, Szombathely, a csónakázó tó és közvetlen környéke,
- Magyarország, Szombathely, az Iseum és közvetlen környéke, SzG3
- Magyarország, Szombathely, Kámoni arborétum, SzG3
- Magyarország, Szombathely, Vasi múzeumfalu (Skanzen), SzG3
- Magyarország, Várpalota, Thury vár, SzG3
- Magyarország, Vácrátót, a botanikus kert, SzG3
- Magyarország, Vácrátót ősszel (2012), SzG3
- Magyarország, Visegrád - Canopy, SzG3
- Magyarország, Sümeg, a vár, SzG3
- Magyarország, Szalafő, Pityerszer, Őrségi Népi Műemlékegyüttes,
- Magyarország, Szeged, a Szegedi Tudományegyetem Fűvészkertje, Sz
- Magyarország, Szeged, Ferences templom és kolostor, SzG3
- Magyarország, Abaligeti-barlang, SzG3
- Magyarország, Budapest, Magyar Vasúttörténeti Park, Gőzmozdony f
- Magyarország, Szendehely-Katalinpuszta: erdei iskola, tanösvény
- Magyarország, Kám, Jeli arborétum, SzG3
- Magyarország, az alcsúti Arborétum, SzG3
- Magyarország, Szentendre, Városi Tömegközlekedési Múzeum, SzG3
- Magyarország, Tar, Kõrösi Csoma Sándor emlékmúzeum és Sztúp
- Magyarország, Szentendre, Skanzen, SzG3
- Magyarország, Kecskemét, repülőnap, SzG3
- Magyarország, Hollókő, Ófalu, SzG3
További kapcsolódó élménybeszámolók:
Értékeld az élménybeszámolót!










0 (0 szavazat)
Lépj be az értékeléshez!

Hozzászólások:
Wiki76
- 2011.09.01. 19:40

Te most egy plágiumot olvastál. A beszámoló szerzőjeként jegyzett Szalay3 csak a beszámoló első 6 mondát írta. A további szöveget a forrás megjelölése nélkül, saját szerzeményeként feltüntetve a Wikipédia http://hu.wikipedia.org/wiki/Vác oldaláról változtatás nélkül másolta át.
Wiki76
- 2011.09.01. 19:40

Te most egy plágiumot olvastál. A beszámoló szerzőjeként jegyzett Szalay3 csak a beszámoló első 6 mondát írta. A további szöveget a forrás megjelölése nélkül, saját szerzeményeként feltüntetve a Wikipédia http://hu.wikipedia.org/wiki/Vác oldaláról változtatás nélkül másolta át.
Ahhoz, hogy hozzászólhass válaszd a belépést vagy regisztrálj, ha még nem vagy tagjanik közt!

Az élménybeszámolóhoz tartozó
album