Praktikus tanácsok Bulgáriához

Bulgária

Ott-tartózkodás ideje: 2009. aug. 05.  - 2009. aug. 20. (15 nap)

2 hozzászólás I 4 739 látogató olvasta. Rögzítve: 2011. jún. 10. küldd el ismerősödnek
avatar agomama Beszámolója

Cimkék: divany_budget

Érdemes eurót vinni magunkkal? Nekem az a tapasztalatom, hogy valamennyit azért érdemes már az utazás előtt bekészíteni. Bármikor adódhat olyan helyzet akár utazás közben, akár Bulgáriában, amikor gyorsan pénzhez kell nyúlni. Most lehet aktivizálni azokat az eurókat, amelyek már egy ideje ott lapulnak valamelyik fiókban, egy utazásra vagy a nyaralásra várva. És mi a helyzet az ATM-ekkel? Egy másik lehetőség a valutával kapcsolatban a készpénzfelvétel bankkártya segítségével, bankautomatán keresztül. Ebben az esetben ugyanis már egyből levát kapsz kézhez. Ez nem lesz drágább mulatság. Hogy miért? A válasz egyszerű: ha itthon váltanál eurót, amit kivinnél magaddal, azt kint még át kell váltanod levára. Így kétszer fizetsz az átváltásért. Jó hír, hogy a legtöbb nemzetközi banknak van képviselete Bulgáriában. Amik biztosan bolgár földön is vannak: Allianz Bank, Citibank, Raiffeisen, UniCredit, amiről pedig "úgy tudom", az az ING Bank. Továbbá a helyi DSK Bank az OTP Csoport tagja. Szóval egész jónak tűnik a felhozatal ilyen szempontból. Az unicredites tagok pedig ingyen vehetnek fel levát a helyi ATM-ekből. És egy jótanács a végére Jobb biztosra menni, és érdemes pár percet rászánni arra, hogy megtudd, milyen feltételekkel tudsz pénzhez jutni Bulgáriában. Hívd fel a bankod ügyfélszolgálatát, és kérdezd meg, hogy mennyi az annyi, ha levát vennél ki egy ATM-ből. Bízom benne, hogy tudtam segíteni ebben a kérdésben!
agomama kapcsolódó élménybeszámolói:
disztingpingvin - 2012.06.30. 21:28