Országos kéktúra 5. nap

Magyarország

Ott-tartózkodás ideje: 2011. szept. 19.  - 2011. szept. 19. (1 nap)

0 hozzászólás I 1 550 látogató olvasta. Rögzítve: 2011. szept. 21. küldd el ismerősödnek
A kéktúra 7. szakaszához érkeztem. Pesten voltam már tegnap is, így mára betettem egy túrát, had haladjon ez a rész is.
Reggel kényelmesen kivonatoztam Piliscsabára, ahol mai túrám kezdődött. Innen haladtam Hűvösvölgy felé. Egy darabig aszfalton, majd hamarosan be az erdőbe. Mára is nagyon jól tekerhető dimbes dombos szakaszt fogtam ki. Zsíros-hegyig szép lassan, de inkább felfelé haladtam, útközben begyűjtöttem néhány geoládát is. Zsíros-hegyen aztán túlszaladtam közel 1 km-t a pecsételő helyen, így vissza fordultam, rendezni a pecsét dogot. Több helyen is szép kilátás nyílt a környék dombjaira, mindenhol meg is csináltam az aktuális fotót. Innen már sokkal könnyedebb tekerés volt, mert szépen haladtam lefelé. Egyetlen hely volt ami nagyon sziklás volt és igazán meredek is. Itt gyalog szerrel tettem meg azt a pár száz métert. Még a máriaremetei templomnál ládáztam egyet és be is futottam Hűvösvölgyre, mai cél állomásomra. Itt vonattal szerettem volna tovább menni, de mint kiderült a hétfő az bizony szünnap. Így a pecsét beszerzése sem volt egyszerű, amit a BKV megállóban a trafikos néninél sikerült megoldanom.
Maradt a jól bevált biciklizés. Szépen betekertem a városba, mai túrámat lezárva.
Mai túrám 20,9 km volt, teljes tekerésem viszont 55 km. Eddig megtettem az Országos kéktúra 11 %-t (124,2 km), valamint a teljes kéktúrából 9,3 %-t (236,1 km) teljesítettem.
rallymax kapcsolódó élménybeszámolói: