Csodás pihenés a Sentidoba

Egyiptom Marsa Alam Sentido Oriental Dream 5*

Ott-tartózkodás ideje: 2011. szept. 07.  - 2011. szept. 21. (14 nap)

1 hozzászólás I 1 951 látogató olvasta. Rögzítve: 2011. okt. 03. küldd el ismerősödnek
avatar evakovacs Beszámolója

Cimkék: Sentido Marsa Alam Abu Simbel Assuan

evakovacs értékelése:

Mit is írhatnék erről a 2 hétről ahol minden tökéletes volt és semmi sem hiányzott?
Azért azt mondom, főleg azoknak ajánlható ez a szálloda akik nem vágynak nagy nyüzsgésre és bevásárlásokra, mert a szálloda körül semmi sincs csak a sivatag.Igaz a szállodán belül van pár árus, de nem éri meg tőlük vásárolni, mert kihasználva egyeduralmukat mindent jóval drágábban adnak. Úgyhogy mi is hazafelé a hurghadai reptéren vásároltunk be (igaz volt 2 óránk) Még talán a stég hiányzik, mert akkor a mélyvízbe jutás sokkal biztonságosabban történhetne és a delfineket láthatnánk a stég végéről.(nekem azért így is sikerült a mélyvízben együtt úsznom pár percig egy óriás teknőssel :-), életem egyik nagy élménye volt )Bár így is nagyszerű a tengerpart, minden időben lehet felszíni búvárkodni, mert az alacsonyabb résznél is van 2 olyan terület ami mély és tele van korallal, halakkal, rájákkal, sok-sok "élő , kis csodával" A parton is bármelyik időpontban mindig volt szabad napozóágy, a személyzet is nagyon kedves, soha semmiért nem szóltak,mindig segítőkészek, udvariasak voltak.A vendégek összetételén is meglátszott, hogy kevés az Orosz. A 2 hét alatt én nem láttam részeget, randalírozót, feltűnösködő fiatalt,vagy pl.hisztiző kisgyereket.(nagyon sok kisgyerek volt, pici pár hónapos babákkal is eljöttek) Az ételek is mindig változatosak voltak és finomak.Sokszor voltak különböző nemzetek ételei is. Így pl.gulyás leves is volt.Így aztán tényleg tökéletes volt a pihenés. Ja és aki Marsa Alamban jár, az fizessen be fakultatív programra Asszuánba (ha még nem járt ott), mert Marsa Alamhoz van a legközelebb és igazán csodálatos pl.az Abu Simbeli II Ramszesz sziklába faragott szentélye, vagy az Edfu szigetén lévő Horusz tempom is , vagy benne van a programban az asszuáni gát megtekintése is.Aki kedvet kapott annak azt kívánom: legalább annyira érezze jól magát mi mi! :-))
iadanyne - 2011.10.04. 07:40

Gyönyörű képeket csináltál, gratulálok! Mi 21-én mentünk a Resta Hotelbe, s az is szuper volt. Szerettünk volna Asszuánba is eljutni, de nem jött össze. Így a következő út lesz a Nílusi hajóút Asszuánig.