Barcelonai városnézésünk 5.napja - Búcsú Barcelonától

Spanyolország Barcelona

Ott-tartózkodás ideje: 2011. máj. 18.  - 2011. máj. 23. (5 nap)

1 hozzászólás I 7 205 látogató olvasta. Rögzítve: 2011. okt. 11. küldd el ismerősödnek
avatar Mikeve Beszámolója

Cimkék: barcelona  kagyló  rambla  tengerpart

Elérkezett az utolsó napunk ebbe a csodálatos városba. Ma jött el a lazulás ideje. Házunk aljába egy kerékpárkölcsönző működött, (így, mivel a leakasztós bicikli kölcsönzésére nem jöttünk rá) itt béreltünk bicajt 12 órára. A szokásos papírkitöltés és fizetés után felpattantunk a lovainkra és a nyakunkba vettük a várost. Barcelona fantasztikus bicikli utakkal rendelkezik, szinte mindenhol külön sávok vannak. Lementünk a tengerpart felé, de még nem fürödtünk, hanem a tengerészeti múzeumot néztük meg. Illetve szerettük volna, de az már 2 éve felújítás alatt volt, így egy kicsinyke rész volt csak megtekinthető, de az legalább ingyen. Innen fölfelé, a városba vitt az utunk, át a Diagonalon, föl a dombra. Itt van egy kolostor, ami emeletes kolostorral büszkélkedhet. Monastir de Pebraldes. Hát eléggé kifulladtam, mire felértünk, időnként még tolni is kellett a bicajt, de mindig arra gondoltam, hogy visszafelé milyen jó lesz. Kapun keresztül egy kis középkorba csöppentünk. Macskaköves utcácskák, régi kolostorok. A kerengő része fizetős volt, így én ezt kihagytam, de a párom bement és csinált egy pár fotót és elmesélte, hogy hallotta az asszonyokat énekelni. Visszafelé csak úgy suhantunk, lobogott a hajunk (inkább csak az enyém). Hazatekertünk, átvedlettünk strandcuccba, (change bikini) visszapattantunk a bicajra és mentünk a Marinán lefelé. Most a Port Olimpic-on balra mentünk és elég messze kitekertünk a parton. Egyik tengerkaréj jött a másik után és miután úgy vettük észre, hogy mindenhol kb. ugyanannyian vannak, így megálltunk, megkötöttük a lovakat és irány a tenger! Nem mondom, hogy meleg volt, szokni kellett, de miután megszokta testünk a vizet, már igen kellemes volt. Jó kis hullámok jöttek, a part szélén élvezték is a gyerekek. Eltöltöttünk itt egy pár órát, napoztunk, fürödtünk fölváltva, majd estefelé visszamentünk, leadtuk a kerékpárokat (amik fantasztikusak voltak, szinte nem is kellett tekerni) majd ismét öltözés, és vissza a tengerpartra egy utolsó este eltöltésére, de már gyalog. A tengerparti biciklizés során kinéztünk egy jó helyet, ide mentünk vissza. Már megint fish soup és kagyló, párom gaspacho levest evett és valami azonosíthatatlan halas ételt. Majd elgurultam utána. (íratlan szabályunk: a nyaralás alatt nincs fogyókúra, eszünk, amennyit és amit akarunk, aztán majd itthon böjtölünk) De olyan isteni volt! Még egy utolsó séta a parti sétányon, föl a Ramblán, egy utolsó vásárlás, ami még lemaradt, majd vissza a szállásra, pakolás a másnap hajnali indulásra. Sajnos hajnalban rosszul lettem, a féktelen kagylóevésem nem maradt büntetlen, így a reptérre félholtan húztam a bőröndömet és már megértettem, miért van szükség a repülőn hányós zacskóra. (de szerencsére nem kellett, addigra viszonylag helyreállt a béke a gyomromban) Itthon aztán a szám is bedagadt, szóval bármennyire is imádom a kagylót, legközelebb vissza kell fognom magam, mert azért kihagyni biztos nem fogom!
Összességében ez az 5 nap csodálatos volt! Barcelona csodaszép város, ezernyi látnivalóval, tengerparttal, pálmafákkal, isteni ételekkel, kedves emberekkel, nagyszerű közlekedéssel és normális árakkal. A szállásról csak jót, az időjárás is kedvezett nekünk, igazán semmi negatívumot nem tudok mondani, sőt, ha tehetném, felírnám receptre mindenkinek!
iadanyne - 2011.10.12. 08:31

Jó volt olvasni a beszámolóidat, várom a következőket! Köszi a sok szép fotót, egy kicsit én is ott lehettem Barcelonában.