Madridi 2 napos villám látogatásunk

Spanyolország Madrid

Ott-tartózkodás ideje: 2011. okt. 04.  - 2011. okt. 06. (2 nap)

0 hozzászólás I 6 452 látogató olvasta. Rögzítve: 2011. okt. 28. küldd el ismerősödnek
avatar farkasdine Beszámolója
Ezt írtam röviden egy érdeklődőnek:
Nekünk is volt szerencsénk megnézni az októberi ünnepélyes őrségváltást. Kár lenne kihagyni. Nekünk nagyon tetszett. Mi is kb. fél 11 körül álltunk sorba (kb.30. hely körül lehettünk, a végén már nem lehetett látni a sor végét:-)) fél 12 körül kezdik beengedni a népet, már aki befét, a többi kintről a kerítés mögül nézheti az egészet. Mi az első sorban a kordon mögül néztük és fényképeztük, videóztuk. Ezen a szerdán (amikor az ünnepélyes őrség váltás van) csak délután 3-tól lehet bemenni a palotába (akkor mint minden szerdán eu-soknak ingyenes) A hosszú sortól nem kell megijedni mi is fél óra alatt bent voltunk, pedig jó nagy kanyarban a katedrális lépcsőjénél volt a sor vége. De megéri nagyon és ne haggyátok ki semmi képpen a péncél termet sem (ezt az udvarról külön bejáraton lehet megközelíteni) fantasztikus élményt nyújtott számunkra a rengeteg ló és lovas péncél 2 szinten. Este 6-tól meg a Prado múzeum ingyenes 8-ig,(itt is a sortól nem megijedni, ide még gyorsabban bejutottunk mint a királyi palotába, pedig hosszabb volt:-)) igaz csak futtába lehet megnézni 2 óra alatt, de azért van mit nézni bőven ott is.
Nekünk is szerencsénk volt, igaz csak 2 napot voltunk átutazóba Madridba (Marokkóból hazajövet) a teljes napunk pont október első szerdájára esett, így sok mindent láttunk (bár közel sem mondanám, hogy mindent, pár napot-hetet simán el lehetne ott tölteni) ingyen, és élmény volt sétálni minden felé, a sok csodás épületben, utcákban gyönyörködni mind nappal, mind este. Teljesen rabul ejtett ez a város.
Ha nem sajnáljátok a városnéző buszra a pénzt (felnőtt 20 euró/1 nap, 24,-/2 nap; gyerek és nyugdíjas 9,-/1 nap; 12,-/2 nap-os jegy) ezzel az adott napon keresztül kasul járhatjátok a várost, annyiszor szálltok le és fel ahányszor akartok és ahol akartok. 5-10 percenként jönnek egymás után a buszok, meg fogjátok ismerni a megállóját mindenhol. Piros, emeletes busz, nyitott felső szint....
A repülőtérről bejutni a városba nagyon egyszerű, mi metróval tettük meg. Először voltunk így "magunkba" utazási irodát kihagyva ilyen messze, kicsi német nyelvtudással, de mondhatom minden simán ment. Féltem a közlekedéstől először, de rájöttünk nagyon jól ki van találva Madrid metró hálózata, és az útbaigazító táblákkal nagyon egyszerű minden. Fél óra metrózás, 1 átszállás és pikk-pakk 200 m-re jöttünk fel a föld alól a szállásunktól. A Gran Via-n laktunk, hostelbe ami szerintem nagyon korrekt volt. Ezekről tudni kell, hogy bérlakások vannak kialakítva 2-3-4- és még több főnek/szoba szállások közös konyhával és fürdőkkel. Mi úgy érzem nagyon kifogtuk, tiszta, rendezett, a konyha teljesen berendezve de tényleg mindennel, tűzhely, hűtő, mikró, edények,...stb. (még aut.mosógép is volt) 2 fürdő teljesen modern, zuhanyfülkékkel... Szóval jó volt és az ára is 27,5 euró/fő/2 északa, reggelivel. Csak ajánlani tudom mindenkinek.
Írhatnék még többet is, pedig csak 2 napot voltunk.
Nem tartom kizártnak, hogy egyszer visszatérünk.
Szóval csak ennyit "röviden".